Тримай рівновагу: як пошити зручну трикотажну блузу

Одяг для дому не менш важливий, ніж той, що ми шиємо "на вихід". Не така вже легка задача створити гарне, зручне і практичне вбрання, в якому можна і виконувати хатні справи, і відпочивати. А якщо ви вирішили займатися йогою або медитувати, ніщо не повинно відволікати від цього процесу.

 

Пропонуємо до вашої уваги модель блузи, яка не сковує рухів. Широкий виріз горловини і нижні краї рукавів реглан зібрані на куліски. Зборки на горловині та рукавах, а також вільний крій приховають маленькі похибки в пошитті. Отже, трикотажна простора блуза в стилі кармен - це чудовий варіант для домашнього буття і привід почати вчитися шити, якщо ви ще не вмієте. Модель нескладна і ілюстрований курс Burda допоможе всі етапи роботи виконати швидко і правильно.

 

Блуза 113 Burda 1/2013

 

Розмір: 34/36 – 42/44

 

Вам знадобиться: віскозне трикотажне полотно шириною 145 см: розміри 34/36, 38/40 - 1,60 м, розмір 42/44 - 2,15 м; еластична стрічка 1,10 мшириною 7 мм; клапоть флізеліна G 785; нитки для шиття;

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; голка швейної машини (голка мікротекс № 70) і ручна голка для шиття

 

Рекомендовані тканини: тонкі трикотажні полотна або блузочні тканини, що  м'яко драпіруються.

 

Викрійка блузи рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Деталі 1 і 1а склейте по лініях з'єднання. Для спрощення процесу розкрою деталі викрійки перезніміть двічі. Половинки переду/спинки склейте по лінії середини переду/спинки.

 

 


Екстра-порада: розмір блузи визначається за обхватом грудей (розм. 34/36 = 90 см; 38/40 = 98 см, 42/44 = 106 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки/накресліть деталі на тканині.

1 Перед 1х

2 Спинка 1х

3 Рукав 2х (правий і лівий рукави викроїти симетрично)

а) 2 зав'язки довжиною по 40 см і шириною по 3 см, включаючи припуски.

 

 

1. Розкрій (розміри 34-40)

Трикотажне полотно розкладіть в один шар лицьовим боком вгору. Деталі паперової викрійки накладіть на трикотажне полотно. Приколіть. Навколо деталей викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по зрізах горловин, по верхніх і нижніх зрізах рукавів - 2 см, на шви - 1,5 см, припуски на підгин низу переду і спинки не передбачені. Накресліть зав'язки (а). Деталі викроїть. Для розміру 42/44 викроїть деталі блузи згідно з планом розкладки.

 

2. Лінії швів і розмітка

Якщо ви викроїли деталі точно по накреслених лініях припусків, то лінії швів і нижніх країв на деталі крою можна не переносити. Біля поперечних міток рукавів (контрольна мітка 4), а також по лініях середини переду і спинки виконайте на припусках деталей крою надсічки довжиною по 5 мм.

 

 

3. Петлі для куліски

На переді (лицьовий бік) на відстані по 3,5 см з кожного боку від лінії середини переду «чарівною» кравецькою крейдою розмітьте 2 вертикальні петлі довжиною по 1 см, відстань від зрізу горловини - 2,5 см. Викроїть 2 квадрати (3 х 3 см), продублюйте прокладкою і приметайте під розмітку. Обметайте петлі. Зрізи квадратів, що виступають, зріжте на відстані по 5 мм від стібків.

 

 

4. Бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски кожного шва обметайте разом: зріжте припуски на оверлоці до ширини по 7 мм або прокладіть на припусках на відстані по 7 мм від швів зигзагоподібні строчки, зайву тканину зріжте впритул до стібків.

 

 

5. Шви рукавів

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть зрізи рукава і зшийте на відстані 1,5 см. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте вперед. Рукав виверніть лицьовим боком назовні.

 

 

6. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши контрольні мітки 4 на рукаві і на переді, а також боковий шов зі швом рукава (див. крок 2). Вшийте рукав з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на рукав, відповідно, від верху до початку заокруглення пройми.

 

 

7. Горловина

Припуск по зрізу горловини (шириною 2 см) запрасуйте на виворітний бік. Припуск підповерніть до ширини 1,5 см, заметайте і застрочіть в край.

 

 

8. Зав'язки

Один кінець кожної зав'язки запрасуйте на виворітний бік на ширину 5 мм. Зав'язку складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. Зав'язку знову розкладіть. Поздовжні зрізи відверніть до згину, припрасуйте. Зав'язку знову складіть навпіл, зшиййте в край. Зав'язки пришийте до кінців відрізка еластичної стрічки довжиною 50 см і вдіньте в куліску горловини.

 

 

9. Нижні краї рукавів

Припуск по нижньому зрізу застрочіть в край, залишивши в шві відкритою ділянку довжиною бл. 2 см для вдівання еластичної стрічки.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня приталена з V-подібним вирізом

Приталений силует, глибокий V-подібний виріз, ефект запаху і складки з одного боку, що...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Топ приталеного крою з асиметричними виточками

Не потрібно боятися насичених фарб в одязі, тим більше влітку! Для початку пошийте, наприклад,...

39.90 грн.

Спідниця міді зі складками

Спідниця розкльошеного силуету з глибокими складками. Ремінь, виконаний з тієї ж тканини,...

44.90 грн.