А у вас уже є модні кюлоти? Інструкція з пошиття

Повернувшись на подіуми декілька років тому, брюки кюлоти, або ж спідниця-брюки, і досі міцно тримаються на модному п'єдесталі. Від сезону до сезону вони завойовують все більше прихильниць. Сьогодні навіть ті, хто сумнівався у їхній необхідності, здаються під модним натиском і роздумують, яку модель обрати.

 

Варто уважно підійти до цього питання тому, що вкорочені широкі брюки потребують правильних компаньйонів і врахування пропорцій і комплекції іх власниці. Ми покажемо, як пошити кюлоти довжиною 7/8. У них складки по переду, пояс і кишені в бокових швах - все легко і просто! 

 

                                              Спідниця-брюки 113 A Burda 4/2015

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: репсова тканина шириною 150 см: розм. 34, 36 - 1,45 м, розм. 38, 40 - 1,50 м, розм. 42, 44 - 1,70 м; флізелін G 700 0,25 м шириною 90 см; 1 застібка-блискавка довжиною: розм. 34, 36, 38 - 16 см, розм. 40, 42, 44 - 18 см; 1 застібка-гачок, що пробивається (Prym); нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі репсові тканини, що тримають форму.

 

Викрійка спідниці-брюк рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

 

 


Важливо: зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 113 А. З деталі 1 мішковину кишені (на зменшеному кресленні деталей викрійки позначена світло-сірим кольором) перезніміть як окрему деталь. На деталі 1 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку викреслена для розміру 34. Для решти розмірів цю лінію накресліть на такій же відстані від лінії середини переду, як у розміру 34 (довжина залежить від довжини застібки).


 

Екстра-порада: розмір спідниці-брюк визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 90 см, розм. 36 = 94 см, розм. 38 = 98 см, розм. 40 = 102 см, розм. 42 = 104 см, розм. 44 = 106 см).

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Передня половинка 2х

1 Мішковина кишені 4х

2 Задня половинка 2х

Інші деталі:

Для пояса (а) і відкоска (b) правого краю застібки на блискавку спеціальні деталі паперової викрійки на листах викрійок не передбачені. Накресліть ці деталі прямо на тканині, розміри з припусками - див. крок 2.

 

 

1. Розкрій

Для розмірів 34-40 тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накладіть на складену вдвічі тканину і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях. Для розмірів 42 і 44 деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки, накресліть припуски, деталі викроїть.

 

 

2. Розкрій інших деталей

Для всіх розмірів тканину, що залишилася, розкладіть в один шар виворітним боком вгору. На тканині накресліть деталі: а) правий пояс довжиною: розм. 34 - 36,5 см, розм. 36 - 38,5 см, розм. 38 - 40,5 см, розм. 40 - 42,5 см, розм. 42 - 44,5 см, розм. 44 - 46,5 см, лівий пояс довжиною: розм. 34 - 40 см, розм. 36 - 42 см, розм. 38 - 44 см, розм. 40 - 46 см, розм. 42 - 48 см, розм. 44 - 50 см, обидва пояси шириною по 12 см; b) відкосок правого краю застібки на блискавку довжиною: розм. 34, 36,38 - 20 см, розм. 40, 42, 44 - 22 см і шириною 9 см.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копірувального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінію оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку, а також лінії складок переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

4. Виточки і складки

Кожну задню половинку спідниці-брюк складіть по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки. Зшийте виточки, почавши строчку від верхнього зрізу задньої половинки спідниці-брюк. На початку строчки виконайте закріп. Біля вершини виточки закріп не виконуйте, а міцно зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки запрасуйте до лінії середини спинки. На кожній передній половинці спідниці-брюк з лицьового боку закладіть складку у напрямі мітки-стрілки, складку заметайте вздовж верхнього зрізу передньої половинки спідниці-брюк.

 

 

5. Пришити мішковини кишень

Припуски по бокових зрізах половинок спідниці-брюк і припуски по зрізах пришивання мішковин обметайте. Мішковини кожної кишені приколіть до припуску входу в кишеню лицьовим боком до лицьового боку. Мішковини пришийте до припуску впритул до розмічених ліній швів і запрасуйте зверху швів пришивання. На передній половинці спідниці-брюк мішковину кишені настрочіть на припуски шва пришивання близько до шва.

 

 

6. Бокові шви

Передні половинки спідниці-брюк накладіть на задні половинки спідниці-брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістіть лінії швів. Залиште відкритими входи в кишені між поперечними мітками. Виконайте бокові шви. На початку і в кінці строчок виконайте закріпки.

 

 

7. Закінчити кишені у швах

Припуски бокових швів розпрасуйте, входи в кишені передніх половинок спідниці-брюк припрасуйте. Мішковини кишень відверніть на передні половинки спідниці-брюк, сколіть, зрівняйте і зшийте. Мішковини кожної кишені обметайте разом і приметайте до верхнього зрізу спідниці-брюк.

 

 

8. Крокові шви, зшити зрізи банта

Половинки спідниці-брюк складіть уздовж лицьовими боками. Сколіть крокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Припуски по середніх передніх зрізах, зрізи суцільнокроєних обшивок розрізу, а також припуски по задніх середніх зрізах половинок спідниці-брюк обметайте. Половинки спідниці-брюк вкладіть одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть зрізи банта від мітки розрізу до крокового шва. Зшийте. На початку і в кінці шва виконайте закріпки.

 

 

9. Припрасувати краї розрізу

Половинки спідниці-брюк знову розкладіть. Суцільнокроєну обшивку правого краю розрізу для застібки на блискавку відверніть на виворітний бік по лінії середини переду і приметайте. На лівій половинці спідниці-брюк суцільнокроєну обшивку розрізу зріжте, не доходячи 2 см до лінії середини переду. Обшивку заметайте на виворітний бік, не доходячи 5 мм до лінії середини переду. При цьому біля кінця розрізу (стрілка) на припусках середнього переднього шва виконайте надсічку, не доходячи бл. 5 мм до шва. Краї розрізу припрасуйте.

 

 

10. Лівий край застібки на блискавку

Лівий край розрізу приколіть до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків, при цьому верхні зубчики застібки-блискавки лежать нижче розміченої лінії шва пришивання пояса. Застібку-блискавку пришити, використовуючи односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

11. Правий край застібки на блискавку

Краї застібки сколіть, сумістивши лінії середини переду. З виворітного боку іншу тасьму застібки-блискавки приколіть до обшивки правого краю розрізу, не закріплюючи передню половинку спідниці-брюк. Застібку-блискавку пришити до обшивки. З лицьового боку правий край застібки на блискавку відстрочити по розмітці від верху до початку заокруглення лінії строчки, закріплюючи обшивку.

 

 

12. Відкосок

Відкосок (b) складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину.Нижні короткі зрізи відкоска зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва зріжте близько до строчки. Відкосок виверніть і припрасуйте. Поздовжні зрізи відкоска обметайте разом. Обметані зрізи відкоска приколіть до припуску по лівому краю розрізу. Припуск лівого краю розрізу пришийте до відкоску впритул до шва пришивання застібки-блискавки. Краї застібки на блискавку знову закрийте і продовжіть оздоблювальну строчку до кінця застібки, закріплюючи відкосок.

 

 

13. Пришити пояс

Для деталей пояса викроїть прокладку - розміри див. крок 2. Прокладку припрасуйте до виворітного боку деталей пояса. Кожну деталь пояса складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину, згини припрасуйте (= верхній край пояса). Деталі пояса знову розкладіть і приколіть до верхніх зрізів відповідних половинок спідниці-брюк лицьовим боком до лицьового боку, лівий кінець пояса приколіть до відкоска. Пришийте. Припуски швів запрасуйте на деталі пояса. Інші поздовжні зрізи деталей пояса обметайте.

 

 

14. Задній середній шов

Половинки спідниці-брюк знову вкладіть одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку, сколіть задні середні зрізи на спідниці-брюках і на поясі. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте від верху до початку крокового заокруглення.

 

 

15. Кінці пояса, застібка на гачок

На внутрішній половинці пояса на відстані 2,5 см від правого кінця пояса (= припуск на шов плюс 1 см) встановіть гачок. Пояс складіть на кінцях по припрасованому згину (верхній край пояса) лицьовим боком всередину, на кінцях пояса зшийте короткі зрізи: справа - уздовж краю застібки на блискавку, зліва - уздовж краю відкоска. На кутках припуски швів зріжте навскоси. Кінці пояса виверніть, пояс складіть по припрасованому згину виворітним боком всередину.

 

 

16. Закінчити пояс, підгин низу

Біля кінців пояса припуск по внутрішньому зрізу пояса підверніть на довжину по бл. 4 см і приметайте, далі зріз приколіть зверху шва пришивання пояса, не підвертаючи. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов пришивання пояса, закріплюючи внутрішню половинку. На лівому кінці пояса встановіть перемичку застібки-гачка відповідно до гачка.Припуски на підгин низу обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня-сорочка лляна із наскрізною застібкою

Лляна сукня-сорочка з боковими розрізами, що прикриває коліна, матиме чудовий вигляд і в якості...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Куртка стьобана з коміром-стойкою

Стьобана куртка теж може бути романтичною! Як наша модель із м’якого оксамитового матеріалу з...

49.9 грн.

Сукня із рукавами-ліхтариками

Ліф, що облягає,  із спокусливим декольте у формі сердечка і рукавами-ліхтариками, пишна...

49.9 грн.