0

Вузькі джинси власноруч: шиємо крок за кроком

Універсальний "солдат" гардеробу сучасної дівчини - джинси-скінні. Вони виручать у багатьох випадках - в залежності від інших складових образу можна отримати комплект на кожен день, на роботу і навіть на побачення. До того ж модель обтислого крою зробить ноги стрункішими.

 

Просто вузькими штанами з деніму вже нікого не здивуєш, спробуйте пошити класичну модель з п'ятьма кишенями з матеріалів з малюнком, яскравих або пастельних кольорів. І звичні вузькі брючки постануть у зовсім новому світлі. З докладним покроковим ілюстрованим курсом Burda створити для себе модні джинси можуть навіть зовсім юні кравчині-початківці.

 

Брюки 115 Burda 3/2014

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: саржа, що розтягується в поперечному напрямі, шириною 145 см: розміри 34, 36, 38, 40 - 1,40 м, розміри 42, 44 - 1,45 м; прокладка для пояса (стрічка) для ширини пояса в готовому вигляді 3 см: розмір 34 - 0,80 м, розмір 36 - 0,85 м, розмір 38 - 0,90 м, розміри 40, 42 - 0,95 м, розмір 44 - 1,00 м; 1 застібка-блискавка довжиною: для розмірів 34, 36, 38, 40 - 12 см, для розмірів 42, 44 - 14 см; 1 ґудзик; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: брючні тканини з еластаном, що розтягуються в поперечному напрямі.

 

Викрійка брюк рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. З деталі 1 мішковину кишені переведіть як окрему деталь. Деталь 6 переведіть двічі. На деталі 1 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку накреслена для розміру 34. Для інших розмірів деталь 6 накладіть уздовж середнього зрізу деталі 1, уздовж внутрішнього зрізу обшивки накресліть лінію = лінія оздоблювальної строчки.

 

 


Екстра-порада: розмір брюк визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 = 98 см, розм. 42 = 102 см, розм. 44 = 106 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Передня половинка 2х

1 Мішковина кишені 2х

2 Бокова частина передньої половинки, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

3 Задня половинка 2х

4 Кокетка задньої половинки 2х

5 Задня кишеня 2х

6 Обшивка правого краю розрізу і відкосок лівого краю застібки 3х

Для маленької передньої кишені, пояса і хомутиків спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ви можете накреслити деталі прямо на тканині - див. крок 2.

 

 

1. Розкрій деталей 1-6

Тканину складіть удвічі лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1-6 накладіть на тканину, залишивши вгорі 10 см для пояса (а). Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Розкрій інших деталей

Тканину, що залишилася, розкладіть в один шар. Накресліть на тканині пояс (а) довжиною: для розміру 34 - 79 см, для розміру 36 - 83 см, для розміру 38 - 87 см, для розміру 40 - 91 см, для розміру 42 - 95 см, для розміру 44 - 99 см і шириною 8 см. Потім накресліть кишеню (b) висотою 13 см і шириною 12 см, а також смугу для 5 хомутиків (с) загальною довжиною 40 см і шириною 3 см. В усіх розмірах вже враховані припуски. Викроїть деталі. До виворітного боку пояса припрасуйте прокладку, при цьому терморегулятор праски знаходиться в позиції ••. Водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці бл. 8 секунд.

 

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі накреслені лінії, за виключенням ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії суміщення переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками. На припусках по бокових і крокових зрізах половинок брюк біля поперечних міток на висоті колін виконайте надсічки довжиною по 5 мм.

 

 

4. Відтягнути зрізи, кокетки

Задні половинки брюк складіть лицьовим боками і відтягніть крокові зрізи вище поперечної мітки за допомогою праски з функцією пароутворення або через вологий пропрасовувач до довжини крокових зрізів передніх половинок. Кокетки приколіть до задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1). Пришийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на кокетку. Кокетки задніх половинок брюк вистрочіть уздовж швів пришивання близько до швів і на відстані по 7 мм.

 

 

5. Задні кишені

Припуски по верхніх зрізах кишень запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 1 см і застрочіть. Припуски по бокових і нижніх зрізах кишень обметайте і запрасуйте на виворітний бік. Кишені накладіть по розмітці на задні половинки брюк, приколіть і настрочіть в край і на відстані по 7 мм.

 

 

6. Задній середній шов

Задні половинки брюк складіть ліцьовими боками, сколіть середні зрізи, сумістивши лінії шва.Зшийте. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на праву задню половинку брюк. Праву задню половинку брюк вистрочіть уздовж заднього середнього шва близько до шва.

 

 

7. Маленька передня кишеня

Всі зрізи кишені (b) обметайте. Один короткий зріз (= верхній зріз) запрасуйте на виворітний бік на ширину 1,5 см. Припуск підверніть до ширини 1 см і застрочіть. Решту зрізів кишені запрасуйте на виворітний бік на ширину по1 см. Карман приколіть до правої бокової частини передньої половинки брюк і настрочіть у край.

 

 

8. Обшити входи в бокові кишені

Мішковину кожної кишені сколіть з передньою половинкою брюк лицьовими боками. Зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Мішковину кишені відверніть на виворітний бік. Вхід в кишеню припрасуйте з виворітного боку. З лицьового боку вхід в кишеню вистрочіть у край і на відстані 7 мм.

 

 

9. Зшити мішковини кишень

Кожну передню половинку брюк накладіть на бокову частину передньої половинки, сумістивши вхід в кишеню з розміченою лінією входу в кишеню, і приколіть. Передню половинку брюк відверніть зверху входу в кишеню, мішковини кишені сколіть. Зшийте. Мішковини кишені обметайте разом. Відкриті зрізи передньої половинки брюк і бокової частини передньої половинки зметайте. Припуски по середніх зрізах передніх половинок брюк і по лівому краю розрізу обметайте.

 

 

10. Краї розрізу і передній середній шов

Внутрішній зріз обшивки правого краю розрізу обметайте. Обшивку накладіть на праву передню половинку брюк лицьовим боком до лицьового боку і пришийте до мітки розрізу. Припуски шва пришивання зріжте близько до шва. Біля кінця шва обшивку відверніть вгору і приколіть. Передні половинки брюк складіть лицьовими боками, зшийте середні зрізи. Обшивку правого краю розрізу запрасуйте на виворітний бік. Правий край розрізу вистрочіть в край. На припуску по середньому зрізу лівої передньої половинки брюк на відстані 1 см нижче мітки розрізу виконайте надсічку довжиною 1 см. До надсічки припуск по середньому зрізу лівої передньої половинки брюк запрасуйте на виворітний бік.

 

 

11. Пришити застібку-блискавку

Застібку-блискавку приколіть під лівий край розрізу, розташувавши зубчики застібки-блискавки впритул до згину. Верхні зубчики застібки-блискавки лежать на бл. 3 мм нижче розміченої лінії шва пришивання пояса. Застібку-блискавку пришийте за допомогою однобічної лапки швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Застібку-блискавку закрийте, краї застібки сколіть, сумістивши лінії середини переду. Іншу тасьму застібки-блискавки приколіть з виворітного боку до обшивки правого краю розрізу, не закріплюючи передню половинку брюк. Тасьму застібки-блискавки пришийте до обшивки.

 

 

12. Відкосок

Обшивку приметайте до правої передньої половинки брюк. Правий край застібки  вистрочіть уздовж по розмітці, не доходячи 3 см до нижнього кінця застібки. Деталі відкоска складіть лицьовими боками, зшийте округлені зрізи. Відкосок виверніть. Припрасуйте. Відкриті поздовжні зрізи відкоска обметайте разом і приколіть до лівого краю застібки зверху тасьми застібки-блискавки. Припуск по лівому краю розрізу пришийте до відкоску впритул до шва пришивання застібки-блискавки.

 

 

13. Закінчити оздоблювальну строчку, хомутики

Застібку-блискавку закрийте. Оздоблювальну строчку уздовж застібки на блискавку подовжіть до кінця застібки, закріплюючи відкосок. Праву передню половинку брюк вистрочіть уздовж переднього середньо гошва близько до шва. Поздовжній зріз смуги для хомутиків (с) обметайте, запрасуйте на виворітний бік на ширину по 7 мм і вистрочіть в край. Від смуги відріжте 5 відрізків (= хомутики) довжиною по 8 см і відкладіть поки в бік.

 

 

14. Бокові шви

Кожну передню половинку брюк накладіть на задню половинку брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістивши надсічки на рівні колін (див. крок 3) і лінії швів. Зшийте. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на задню половинку.

 

 

15. Крокові шви

Половинки брюк складіть лицьовими боками. Сколіть крокові зрізи, сумістивши надсічки на рівні колін, передній і задній середні шви і лінії швів. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Хомутики приколіть до верхнього зрізу брюк: по 1 хомутику - до передніх половинок брюк біля входів в кишені, по 1 хомутику - до задніх половинок брюк на відстані по 5 см від бокових швів і 1 хомутик - зверху заднього середнього шва.

 

 

16. Пришити пояс

Пояс складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. Пояс знову розкладіть. Припуск по верхньому зрізу брюк зріжте до ширини 1 см. Пояс приколіть до верхнього зрізу брюк та відкоска лицьовим боком до лицьового боку, залишивши кінці пояса таким чином, щоб вони виступали на довжину по 1 см. Пояс пришити на відстані 1 см (точно вздовж перфорованої на прокладці лінії). Припуски шва запрасуйте на пояс. Припуск по іншому поздовжньому зрізу пояса запрасуйте на виворітний бік.

 

 

17. Обробити кінці пояса

Пояс складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях пояса зшийте короткі зрізи на відстані по 1 см. На кутах припуски швів зріжте навскоси. Пояс виверніть. Внутрішню половинку пояса приколіть зверху шва пришивання пояса. Пояс вистрочіть по контуру в край/близько до шва пришивання, закріплюючи внутрішню половинку. На відстані по 1 см від шва пришивання пояса на хомутиках прокладіть строчки. Хомутики відверніть догори, верхні кінці хомутиків підверніть і приколіть до верхнього краю пояса. Хомутики настрочіть в край.

 

 

 

18. Петля, підгин низу

На відстані 1,5 см від правого кінця пояса обметайте петлю, довжина петлі відповідає діаметру ґудзика. До лівого кінця пояса пришийте ґудзик відповідно до петлі. Припуски на підгин низу брюк запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 2 см і застрочіть.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 130 А
69.9