Як пошити коротку спідницю із зустрічною складкою

В офіс, театр або на шопінг: ошатна спідниця зі складками підійде для будь-якого випадку. Модель чудово комбінується з іншими предметами гардеробу. Для вечірнього виходу вдягніть її з блузкою і туфлями на шпильці.

 

Спідниця 109 Burda 10/2017

 

Розмір: 36 – 44

 


Екстра-порада: розмір спідниці визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 = 98 см, розм. 42 = 102 см).


 

Рекомендовані тканини: спідничні тканини, що тримають форму.

 

Вам знадобиться: жакардова тканина 1,20 м шириною 140 см для всіх розмірів; підкладкова тканина 0,85 м шириною 140 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 2 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; флізелін G 785.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда і «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття, нитки для шиття.

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на основній/підкладковій тканині. Деталі приколіть.

 

1 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

2 Заднє полотнище спідниці * 2х

3 Середня частина кокетки переднього полотнища із згином * 1х

4 Бокова частина кокетки переднього полотнища * 2х

5 Середня частина кокетки заднього полотнища * 2х

6 Бокова частина кокетки заднього полотнища 2х

7 Переднє полотнище спідниці підкладки зі згином 1х

(* ці деталі викроїти також з підкладкової тканини)

Деталі, позначені на планах розкладки пунктирними лініями, накласти на тканину боком із написами вниз.

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу спідниці - 4 см, по всіх інших зрізах і на шви - 1,5 см. Пояс (а) накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині. Деталі викроїть.

 

 

2. Прокладка

Викроєний пояс (а) приколіть виворітним боком до клейового боку флізеліну, деталь прокладки викроїть уздовж зрізів пояса. Прокладку припрасуйте з виворітного боку пояса.

 

 

3. Лінії швів І розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії нижніх країв, лінії складок і лінію середини переду переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 2-7 накладіть згідно з планом розкладки на підкладкову тканину і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски на шви і підгин низу шириною 1,5 см. Деталі підкладки викроїть. Контури деталей викрійки переведіть на деталі підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Кокетки

Бокові частини кокетки переднього полотнища спідниці накладіть на середню частину переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи, зшийте. Бокові частини кокеток задніх полотнищ спідниці накладіть на середні частини кокеток лицьовим боком до лицьового боку, сколіть і зшийте рельєфні зрізи. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

6. Переднє полотнище спідниці/зустрічна складка

На передньому полотнищі спідниці лінії середньої зустрічної складки сумістіть із лінією середини переду, як показано на малюнку (лицьовим боком всередину). Глибини складки заметайте уздовж верхнього зрізу полотнища спідниці, вгорі зустрічну складку злегка запрасуйте.

 

 

7. Переднє полотнище спідниці/бокові складки

Бокові складки переднього полотнища спідниці закладіть з лицьового боку у напрямі міток-стрілок і заколіть. Складки заметайте уздовж верхнього зрізу.

 

 

8. Пришити кокетки

На кокетці переднього полотнища спідниці поставте за допомогою шпильки мітку середини переду. Кокетку переднього полотнища накладіть на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку і приколіть від одного бокового зрізу до лінії середини переду, сумістивши шпильку на кокетці з серединою зустрічної складки. Кокетку пришийте до лінії середини переду. На припуску по верхньому зрізу переднього полотнища спідниці по лінії середини переду виконайте надсічку впритул до кінця строчки (стрілка). Потім кокетку приколіть і пришийте від лінії середини переду до іншого бокового зрізу. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на кокетку.

 

 

9. Бокові шви

Кокетки задніх полотнищ спідниці приколіть до задніх полотнищ лицьовим боком до лицьового боку, пришийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на кокетку. Задні полотнища спідниці накладіть на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістивши шви пришивання кокеток. Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

10. Пришити пояс

Пояс спочатку складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. Пояс знову розкладіть, один поздовжній зріз пояса приколіть і пришийте до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва зріжте до ширини 1 см і запрасуйте на пояс. Припуски по середніх зрізах задніх полотнищ спідниці обметайте.

 

 

11. Потайна застібка на блискавку

Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком на праве заднє полотнище спідниці (лицьовий бік) на відстані 5 мм від краю розрізу. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть із припрасованим згином пояса. Потайну застібку-блискавку пришийте від верху до мітки розрізу спеціальною лапкою швацької машини, яка розпрямляє загорнуті зубчики застібки-блискавки. Другу тасьму потайної застібки-блискавки аналогічно приколіть уздовж лівого краю розрізу (лицьовий бік) і пришийте від верху до мітки розрізу.

 

 

12. Середній шов заднього полотнища спідниці

Потайну застібку-блискавку трохи закрийте. Сколіть середні зрізи задніх полотнищ спідниці нижче потайної застібки на блискавку. Зшийте зрізи від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки. Для цього вільний кінець потайної застібки-блискавки відверніть в бік, як показано на рисунку. На початку і в кінці шва виконайте закріпки. Припуски шва розпрасуйте.

 

 

13. Підкладка

На підкладці виконайте шви, як на спідниці, але без складок. На задньому полотнищі спідниці підкладки виконайте середній шов від низу, не доходячи бл. 2 см до мітки розрізу для потайної застібки на блискавку. Припуски швів обметайте і розпрасуйте. Припуски по краях розрізу запрасуйте на виворітний бік.

 

 

14. Підкладку пришити до пояса

Верхній зріз підкладки пришити до відкритого поздовжнього зрізу пояса лицьовим боком до лицьового боку, для цього припуски на кінцях пояса і по краях розрізу підкладки знову розкладіть. Пришийте. Припуски шва запрасуйте на підкладку. Припуски по краях розрізу знову відверніть на виворітний бік.

 

 

15. Підкладку пришити до спідниці

Пояс складіть по припрасованому згину виворітним боком всередину. Підкладку вкладіть у спідницю. Точно сколіть припуски шва пришивання пояса. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов пришивання пояса. Кінці пояса і краї розрізу підкладки пришийте вручну до тасьм потайної застібки-блискавки.

 

 

16. Підгин низу спідниці і підкладки

Припуск на підгин низу спідниці обметайте, відверніть на виворітний бік, приколіть і пришийте вручну незатягнутими стібками, захоплюючи на спідниці тільки по одній нитці. З лицьового боку стібки не має бути видно. Припрасуйте. Нижній зріз підкладки запрасуйте на виворітний бік на ширину 3 см, підверніть вдвічі і застрочіть в край. Підкладка буде на 1,5 см коротша за спідницю.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня асиметричного крою

Таку красу неможливо не помітити! Легке плаття з пишною спідницею асиметричного крою і  ...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет двобортний приталеного крою

Приталений жакардовий жакет з двома рядами кулястих ґудзиків оздоблений ручними стібками вздовж...

49.9 грн.

Пальто з коміром-стойкою і широкими лацканами

Безліч рельєфних швів, прорізні кишені з клапанами, підплечики - класичне пальто з коміром...

49.9 грн.