0
Акція 1+1=3

Як пошити незвичайну спідницю-брюки

Нестандартне рішення для спідниці-брюк, яку на перший погляд легко можна сприйняти як звичайну спідницю. Оригінальний крій з верхнім полотнищем, яке фіксується за допомогою рогових ґудзиків. Замість пояса у цій моделі широка кокетка, з боків розташовані вертикальні кишені з листочками. Така річ займе гідне місце у вашому гардеробі. А пошити її навчить ілюстрований курс Burda!

 

Спідниця-брюки 110 Burda 10/2016

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: лоден 1,60 м шириною 150 см для всіх розмірів; підкладкова тканина 1,40 м шириною 140 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 8 рогових ґудзиків; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; клейовий олівець; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: шерстяні або змішані тканини, що тримають форму. Викрійка спідниці-брюк рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 110.

 

 


Порада: ви можете значно спростити процес розкрою, перезнявши деталь 3 двічі і склеївши обидві деталі по лінії середини переду.

 

Екстра-порада: розмір спідниці-брюк визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 = 98 см, розм. 42 = 102 см, розм. 44 = 106 см).


 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Передня половинка * 2х

2 Задня половинка * 2х

3 Передня кокетка зі згином 2х

4 Задня кокетка зі згином 2х

5 Мішковина кишені * 2х

6 Верхнє переднє полотнище зі згином 1х

* = ці деталі викроїти також з підкладкової тканини.

Інші деталі, включаючи припуски: а) 2 листочки (розкрій за косою) довжиною по 18 см і шириною по 6 см.

 

 

1. Розкрій деталей з лодену

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1-6 накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть. Зверніть увагу на напрям ворсу лодену! Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу (також і на деталі 6) - 4 см, на шви і по зрізах - 1,5 см. Листочки (а) накресліть прямо на тканині за вказаними вище розмірами. Деталі викроїть.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Кокетки (деталі 3 і 4) приколіть до згину. Додатково викроїть 2 смуги за розміром листочок (а) і 2 смуги довжиною по 20 см і шириною по 4 см для дублювання входів в кишені. Прокладку припрасуйте з виворітного боку кокеток (прокладкою дублюються зовнішні деталі кокеток) і листочок. Смуги прокладки припрасуйте з виворітного боку передніх половинок спідниці-брюк зверху розмітки кишень (див. крок 6).

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки, а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Мітки ґудзиків, лінії низу, лінії швів пришивання листочок і лінії суміщення переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками. Біля мітки розрізу на припусках виконайте надсічку довжиною 5 мм.

 

 

4. Розкрій підкладки

Частину мішковини кишені (деталь 5) зріжте по лінії «підкладка». Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 1, 2 і 5 приколіть до підкладкової тканини. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски по всіх зрізах, на шви і на підгин низу шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Контури всіх деталей викрійки переведіть на деталі підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Виточки

Кожну задню половинку спідниці-брюк складіть по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки. Виточки зшийте від верхнього зрізу до вершини. Біля вершини виточки нитки строчки зв'яжіть. Глибину виточки запрасуйте до лінії середини спинки.

 

 

6. Прорізні кишені з листочками

Кожну листочку складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. На лицьовому боці кожної передньої половинки на відстані 1,5 см від лінії шва пришивання листочки розмітьте лінію суміщення листочки. Складену вдвічі листочку приколіть з лицьового боку до передньої половинки спідниці-брюк, сумістивши згин листочки з лінією суміщення. Мішковину кишені з підкладкової тканини приколіть зверху листочки (див. малюнок). Листочку і мішковину пришийте по розмітці. На початку і в кінці строчки виконайте закріпи.

 

 

7. Пришити мішковини з основної тканини

Мішковину кишені з основної тканини приколіть до передньої половинки спідниці-брюк, сумістивши прямий зріз мішковини зі швом пришивання листочки. Зверніть увагу на те, що обидва шви пришивання повинні бути однакової довжини. На початку і в кінці строчки виконайте закріпи. Передню половинку спідниці-брюк проріжте між швами, не доходячи по 1 см до кінців швів. Впритул до кінців швів виконайте косі надсічки. Мішковини кишені відверніть на виворітний бік через проріз. Листочку запрасуйте в бік зверху шва пришивання.

 

 

8. Зшити мішковини

Кінці листочки витягніть на виворітний бік. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відверніть на виворітний бік і пришийте до кінців листочки від одного шва до іншого шва. Мішковини кишені сколіть, зшийте і обметайте.

 

 

9. Кроківі шви

Передні половинки спідниці-брюк накладіть на задні половинки спідниці-брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть крокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

10. Середній шов

Передні і задні половинки спідниці-брюк складіть лицьовими боками. Сколіть передні і задні середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зшийте. Припуски шва обметайте і розпрасуйте, відповідно, від верхніх зрізів до ділянки крокового заокруглення.

 

 

11. Пришити кокетки

Дубльовану прокладкою передню кокетку приколіть до передніх половинок спідниці-брюк лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінію середини переду кокетки з переднім середнім швом (контрольна мітка 4). Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки і запрасуйте на кокетку. Дубльовану прокладкою задню кокетку аналогічно пришийте до задніх половинок спідниці-брюк.

 

 

12. Правий боковий шов

Праву передню половинку спідниці-брюк накладіть на праву задню половинку спідниці-брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 3), сумістивши шви пришивання кокеток. Зшийте. Припуски шва обметайте і розпрасуйте.

 

 

13. Потайна застібка на блискавку

Відкриту застібку-блискавку накладіть верхнім боком уздовж заднього краю розрізу (лицьовий бік), верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з розміченою лінією верхнього краю кокетки. Застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (надсічка) спеціальною лапкою швейної машини для пришивання потайних застібок-блискавок, голка розташовується зліва від зубчиків. іншу тасьму потайної застібки-блискавки аналогічно приколіть уздовж переднього краю розрізу і пришийте від верху до надсічки.

 

 

14. Лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку трохи закрийте. Нижче потайної застібки на блискавку сколіть ліві бокові зрізи, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків, як показано на малюнку. Бокові зрізи зшийте від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки. На початку і в кінці шва виконайте закріпи. Припуски шва обметайте і розпрасуйте.

 

 

15. Підкладка

На підкладці зшийте виточки, виконайте крокові шви і середній шов (див. кроки 5, 9, 10). Глибини виточок запрасуйте до лінії середини спинки, припуски кожного шва зріжте близько до строчки, обметайте разом і запрасуйте в один бік. Виконайте правий боковий шов симетрично до шва на спідниці-брюках. Виконайте лівий боковий шов від низу до мітки розрізу. Припуски швів обметайте і розпрасуйте, припуски по краях розрізу запрасуйте на виворітний бік. Підкладку вкладіть у спідницю-брюки виворітним боком до виворітного боку і приметайте до припуску шва пришивання кокетки, почавши/закінчивши на відстані по 5 см від країв потайної застібки на блискавку.

 

 

16. Пришити внутрішню кокетку

На не дубльованій прокладкою внутрішній кокетці виконайте правий боковий шов симетрично до аналогічного шва на спідниці-брюках. Припуски шва розпрасуйте, нижній зріз обметайте. внутрішню кокетку приколіть до вже пришитої кокетки лицьовим боком до лицьового боку. Кінці кокетки відверніть, не доходячи по 5 мм до потайної застібки на блискавку. На спідниці-брюках припуски по краях розрізу з половинками застібки-блискавки відверніть на лицьовий бік, приколіть до верхнього зрізу. Верхні зрізи кокеток зшийте. Припуски шва зріжте близько до шва.

 

 

17. Закінчити кокетку

Припуски по краях розрізу відверніть на виворітний бік. Внутрішню кокетку відверніть вгору, припуски шва пришивання запрасуйте вгору і настрочіть на внутрішню кокетку близько до шва. Внутрішню кокетку відверніть на виворітний бік, розкладіть зверху шва пришивання зовнішньої кокетки і приколіть, закріплюючи підкладку до потайної застібки на блискавку. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов пришивання зовнішньої кокетки, закріплюючи внутрішню кокетку. Кінці внутрішньої кокетки і краї розрізу підкладки пришити вручну до тасьм потайної застібки-блискавки.

 

 

18. Підгин низу на спідниці-брюках і підкладці

На спідниці-брюках припуски на підгин низу обметайте, відверніть на виворітний бік і приколіть. Припуски на підгин низу пришийте вручну незатягнутими стібками. На підкладці нижні зрізи запрасуйте на виворітний бік на ширину по 3 см (припуск = 1,5 см), підверніть вдвічі, заколіть і застрочіть в край. Підкладка буде на 1,5 см коротшою, ніж спідниця-брюки.

 

 

19. Верхнє переднє полотнище

Верхнє полотнище спідниці-брюк складіть по бокових лініях згинів виворітним боком всередину. Згини припрасуйте. Верхнє полотнище знову розкладіть і складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Поздовжні зрізи сколіть і зшийте. Верхнє полотнище поки не вивертайте. Припуски шва розпрасуйте. Полотнище складіть лицьовим боком всередину так, щоб шов лежав посередині, а припрасовані згини лежали по бокових краях. Верхні зрізи сколіть і зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Припуск на підгин низу пришийте вручну (див. крок 18). Верхнє переднє полотнище спідниці-брюк виверніть і припрасуйте.

 

 

20. Верхнє переднє полотнище пришити ґудзиками

Верхнє переднє полотнище приколіть до спідниці-брюк по лініях суміщення і приколіть, сумістивши верхні краї. Ґудзики пришийте подвійною ниткою по розмітці, закріплюючи кокетку/передні половинки спідниці-брюк.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка