Як пошити сукню і блузку з рукавом «летюча миша»

Приталена, з об'ємним ліфом і рукавами «летюча миша» - ця сукня створює гарні пропорції фігури. Вишукано-простий крій моделі в залежності від вибраної тканини зробить ваше нове вбрання гідним урочистого виходу.

 

За однією викрійкою ви можете створити витончене плаття 108 А, ліф і рукави якого прикрашені машинною вишивкою, або сукню для подружки нареченої - модель 108 В з шанжану металік. Якщо викрійку вкоротити, отримаєте чудову приталену блузку 107 B, яка стане компаньйоном і брюкам, і спідницям у вашому гардеробі. За допомогою ілюстрованого курсу для сукні 108 B ви зможете самостійно пошити усі три моделі.

 

Сукня 108 A Burda 3/2015     Сукня 108 B Burda 3/2015     Блузка 107 B Burda 3/2015

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: шанжан металік шириною 145 см: 2,00 м для розмірів 34-44; флізелін G 785 0,25 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії дані саме для моделі 108 В.

 

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

1 Кокетка переду зі згином 1х

2 Ліф переду, суцільнокроєний з рукавом 2х

3 Кокетка спинки зі згином 1х

4 Ліф спинки, суцільнокроєний з рукавом 2х

5 Переднє полотнище спідницізі згином 1х

6 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

7 Обшивка горловини переду зі згином 1х

8 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

1. Розкрій деталей 1, 3, 5 і 6

Тканину розкладіть в один шар лицьовим боком вгору. Від пруги вгору відміряйте 72 см і поставте мітки за допомогою шпильок. Тканину складіть лицьовим боком всередину, поєднавши пруги з поставленими мітками. Деталі паперової викрійки 1, 3, 5 і 6 накладіть на складену вдвічі тканину на згині і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу сукні - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Розкрій деталей 2, 4, 7 і 8

Тканину, що залишилася, розкладіть, потім складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 2, 4, 7 і 8 накладіть на складену вдвічі тканину, при цьому деталі 7 і 8 - до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на пвдгин низу рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

3. Флізелін G 785

Прокладку складіть вдвічі згідно малюнку клейовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 7 і 8 накладіть на складену вдвічі прокладку до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до виворітного боку обшивок горловини. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місціна бл. 8 секунд.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі знову сколіть вдвічі лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копірувального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Біля міток розрізу для потайної застібки на блискавку і у поперечних міток по верхніх зрізах деталей 5 і 6 на краях припусків виконайте надсічки довжиною по бл. 5 мм.

 

 

5. Флізелін формбанд

Припрасуйте уздовж верхніх зрізів переднього і заднього полотнищ спідниці (з виворітного боку), при цьому ланцюговий шов на флізеліні повинен суміщатися з накресленою лінією шва на деталі крою.

 

 

6. Підготовка деталей до зборки

Уздовж нижніх зрізів кокеток переду і спинки по обидва боки від розмічених ліній швів прокладіть машинні строчки великими стібками, почавши/закінчивши строчки на відстані по 1 см від розмічених ліній рельєфних швів. На кінцях швів закріпки не виконуйте, кінці ниток строчок залиште звисати на довжину по бл. 5 см.

 

 

 

7. Рельєфні шви ліфа сукні

Частини ліфа переду, суцільнокроєні з рукавами, накладіть на кокетку переду лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшийте. Суцільнокроєні з рукавами частини ліфа спинки аналогічно накладіть на кокетку спинки, сколіть рельефні зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте до лінії середини переду/спинки.

 

 

 

8. Поперечні шви

Ліф переду накладіть на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку і приколіть, відповідно, від бокових зрізів (контрольна мітка 5) до рельєфних швів. Міцно тримайте нитки строчок призборювання (крок 6), кокетку переду стягніть на нитках строчок призборювання так, щоб нижній зріз ліфа переду і верхній зріз переднього полотнища спідниці були однакової довжини. Зборку рівномірно розподіліть, кокетку переду приколіть. Виконайте поперечний шов. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте вгору. Аналогічно ліф спинки пришийте до заднього полотнища спідниці (контрольна мітка 6).

 

 

9. Плечові шви і верхні шви рукавів

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть плечові зрізи і верхні зрізи рукавів. Зшийте, почавши/закінчивши строчку точно біля розміченої лінії горловни. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

10. Обшивка горловини

Обшивки горловини (деталі 7 і 8) складіть лицьовими боками, сколіть плечові зрізи. Зшийте, почавши/закінчивши строчки точно біля розміченої лінії горловини. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Також обметайте внутрішній зріз обшивки.

 

 

11. Горловину обшити обшивкою

Обшивку накладіть на зріз горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Сколіть зрізи горловин. Зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Обшивку горловини відверніть вгору і настрочіть на припуски шва пришивання близько до шва. Обшивку відверніть на виворітний бік. Горловину припрасуйте. Внутрішній зріз обшивки пришити вручну до припуску плечових швів і рельєфних швів ліфа сукні.

 

 

12. Потайна застібка на блискавку в лівому боковому шві, частина 1

Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком уздовж лівого бокового зрізу спинки на відстані 5 мм від краю припуску. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з верхньою міткою розрізу (надсічки - див. крок 4). Потайну застібку-блискавку пришийте між мітками розрізу спеціальною лапкою швейної машини для пришивання потайних застібок-блискавок, голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

 

 

13. Потайна застібка на блискавку, частина 2

Потайну застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму застібки-блискавки накладіть уздовж лівого бокового зрізу переду, приколіть біля верхньої мітки розрізу. Потайну застібку-блискавку розкрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришийте між мітками розрізу (надсічки), голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте.

 

 

14. Лівий боковий шов і нижній шов лівого рукава

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліві бокові зрізи вище і нижче потайної застібки на блискавку і нижні зрізи лівого рукава, при цьому кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків. Зрізи зшийте впритул до кінців швів пришивання потайної застібки-блискавки. Припуски швів розпрасуйте і обметайте - також і припуски по краях розрізу.

 

 

15. Правий боковий шов і нижній шов правого рукава

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть праві бокові зрізи і нижні зрізи правого рукава, сумістивши поперечні шви. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте і обметайте.

 

 

16. Підгин низу сукні і рукавів

Припуски на підгин низу сукні та рукавів обметайте. Припуски на підгин низу сукні і рукавів заметайте на виворітний бік. Припрасуйте. Потім припуски на підгин низу пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Пальто букле з капюшоном

Пальто силуету ампір з капюшоном має практичні кишені в бокових швах. ...

54.9 грн.

Зараз переглядають

Пуловер приталеного крою в стилі тільника

Шарман! Завдяки Коко Шанель матроський тільник став культовою річчю усіх часів і невід’ємною...

49.9 грн.

Костюм "Ковбой" - сорочка

Респектабельний чоловік і просто красень! Під його темно-зеленим оксамитовим сюртуком на застібці...

49.9 грн.