0

Модна абетка: літера П

Панк стиль

(від англ. punk - «поганий», «покидьок») – епатажний стиль, який виник у молодіжній субкультурі на початку 70-х років. На модні подіуми цей непокірний стиль вивели дизайнер Вів’єн Вествуд і продюсер музичного гурту Sex Pistols Малкольм Макларен. Для образу в стилі панк характерні подерті джинси, шкіряні куртки з металевим декором, футболки з провокаційними написами або назвами улюблених гуртів, важке армійське взуття, колготи у велику сітку, помітні аксесуари, яскравий макіяж і зачіски.

 

Провокаційна презентація колекції Isabel Felmer

 

Фото wikipedia.org                                    Жилет 127 Burda 2/2014

 

Парка

Слово «парка» походить з ненецької мови. Так називалися довгі теплі куртки з капюшоном. Слід відрізняти їх від анораків. Анорак – легка вітрозахисна куртка, а парка – куртка для захисту від холоду. На початку 1950-х років для американських льотчиків розробили особливий вид парки на яскравій помаранчевій підкладці і з капюшоном, отороченим хутром. Вироблялися такі куртки зі спеціальної тканини Ventile, властивості якої дозволяли людині не замерзнути в крижаній воді протягом 20 хвилин. Нині парка – один із найпопулярніших видів верхнього чоловічого, жіночого і дитячого одягу.

 

Тренд міжсезоння: шиємо парку з рукавами реглан

 

Фото wikipedia.org                                             Парка 124 Burda 1/2016

 

Парча

(від перс. پارچه parče - тканина, матерія) - жакардова тканина, часто з лощеної пряжі. Виконувалася з металевими нитками із золота, срібла або їхніх сплавів. Інша назва тканини - брокат (від італ. broccare - «вишивати»). На початку нашої ери парчу почали виробляти в Китаї, пізніше її виробництво поширилося на країни Малої Азії і південної Європи. Спочатку вбрання з парчі було одягом духовенства. Потім мода на парчу охопила європейські королівські двори і була ознакою заможності свого власника. Приблизно з XVIII ст. цю коштовну матерію стали використовувати для обтягування меблів і шиття штор. Сучасна парча виробляється за новітніми технологіями і, маючи не менш шикарний вигляд, стала доступною за ціною і комфортнішою в носінні.

 

Рафінована краса. Як пошити сукню до свята

 

Пальто 116 Burda 2/2013                                 фото wikipedia.org

 

Пачка

Жіночий балетний костюм, який складається з корсажа і пришитої до нього багатошарової спідниці з цупкого тюлю, з’єднаної з трусами, оздобленими вузькими оборками. У «стоячої» короткої пачки шари спідниці поступово збільшуються у діаметрі від нижнього до верхнього. Пачку з видовженою спадаючою спідницею називають «шопенкою» і використовують в романтичних балетах. Вперше тоді ще довгу пачку вдягнула 12 березня 1839 року італійська балерина Марія Тальоні. Коротка пачка з'явилася на початку 1900-х років завдяки бажанню прима-балерини Бльшого театра Аделіни Джурі.

 

Як пошити пачку з фатину власноруч

 

Алісія Алонсо (фото wikipedia.org)                Пачка-"шопенка" (фотофорум)

 

Пепіта

Тканина в дрібну світло-темну клітину із завитками. Названа на честь іспанської танцівниці Жозефа де-ла-Оліва. Пепіта де Олива було її прізвиськом. Візерунок «Пепіта» складається з досить дрібних (всього до 1 см) двоколірних клітин з діагональним з'єднанням, на відміну від «курячої лапки», де з'єднання між кожною клітиною проходить строго під прямим кутом.

 

Твід – консерватизм, який завжди в тренді

 

 

Як правильно називати принти в "клітинку"

 

Печворк

(від англ. patchwork - ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів) – клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби створюються за принципом мозаїки, коли при зшиванні різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою. Найдавнішим збереженим прикладом печворку є єгипетський орнамент, створений зі шматочків шкіри, датований приблизно 980-м р. до н. е. Шиття з клаптиків ситцю дуже поширилося в Англії через заборону 1712  року продавати цю індійську тканину. Таким чином уряд намагався підтримати англійських виробників шерстяних і шовкових тканин. Тому через дефіцит рукодільниці використовували для пошиття ковдр збережені обрізки ситцю і старі ситцеві речі.

 

Колор-блокінг в стилі печворк: шиємо сукню-футляр

 

 

Абсолютно усі різновиди печворку

 

Піжамний стиль

Яскравий стиль одягу, в якому речі за кроєм нагадують одяг для відпочинку і сну. Першою елементи крою піжамного одягу почала використовувати Коко Шанель в своїх курортних колекціях. Щоб образ в піжамному стилі не мав вигляд дійсно піжами, важливо дотримуватись деяких вимог. Тканина має бути якісною, струменистою і бажано натуральною: шовк, атлас, сатин, оксамит. Крій вільний – ніщо не сковує рухів і не підкреслює занадто обриси фігури. Речі в піжамному стилі не допускають і натяку на прозорість. Забарвлення тканини може бути будь-яким і досить яскравим.

 

Брюки в піжамному стилі на еластичному поясі

 

 

Брюки і комплект в піжамному стилі (фотофорум)

 

Сліпуча доза блиску в колекції Manish Arora

 

Піке

(фр. piqué от piquer — пристьобувати, вистрочувати матерію) - тканина з рельєфним малюнком, що нагадує машинну строчку. Візерунок дрібний, найчастіше у формі ромбів, квадратів або сот. Французьке трикотажне піке стало популярним по всьому світі, коли з нього почали виробляти модні сорочки-поло. Вафельна тканина також є різновидом піке. Зазвичай ця тканина випускається однотонною але зараз зустрічаються також принтовані зразки.

 

Пікейне пальто О-силуету з рукавами 3/4

 

 

Пластрон

(франц. plastron – панцир, нагрудник) – декоративна вставка на грудях жіночого одягу (блузок, суконь). Також пластроном називають широку краватку, яку надягають під відкритий жилет до фрака або смокінга.

 

Шиємо теплий анорак з пластроном

 

Блуза 114 Burda 7/2016

 

Як пошити пластрон на сорочці

 

Плахта

Поясна частина жіночого національного вбрання у східній, південній і центральній Україні. Плахта не зшивалася, це було полотнище до 4 м довжиною і шириною близько 70 см. Майже завжди використовувалася картата шерстяна тканина. Потім кожну клітину додатково вишивали і декорували.

 

Вузька спідниця із запахом

 

Фото wikipedia.org                                     Вишиванки (фотофорум)

 

Преппі

(від англ. preparatory - підготовчий) – стиль одягу, пов’язаний зі шкільною формою учнів «pre-college preparatory», престижних коледжів, де старшокласники готувалися до вступу до елітних університетів. З’явився цей зручний, охайний елітний стиль в середині 50-х рр.. в Америці. Preppy являє собою поєднання ділового стилю і smart casual. Для нього характерні чисті кольори: синій, червоний, блакитний, піщаний, сірий, білий, хакі. Класичні моделі спідниць: олівець, плісе, А-силуету. Хлопці носять брюки і шорти класичного крою зі щільних натуральних матеріалів. Органічним доповненням є в’язані жилети, пуловери і кардигани. Взуття має бути класичних моделей на невисокому підборі. В якості декору виступають нашивки у вигляді логотипів учбових закладів.

 

Pretty Preppy

 

Блейзер 101 і спідниця 112 A Burda 1/2008            Пуловер 137 Burda 4/2018

 

Пуловер

(англ. pull over - тягнути зверху, надягати зверху) – трикотажний плечовий виріб, який надягається через голову. «Пращурами» сучасного пуловера є кофти, які колись носили шотландські та ірландські моряки. Популяризації пуловерів сприяли англійські спортсмени. У 1880-х роках вони зробили пуловери частиною спортивної форми. Приблизно з 1920-х з легкої руки Коко Шанель пуловер став частиною також і жіночого гардеробу.

 

15 пуловерів з оригінальними рукавами

 

Пуловер 127 Burda 2/2013

 

 

модна абетка

 

0
Поділитись:

Хіт продажу