0

Модна абетка: літера Ж

Жабо

(від фр. jabot, буквально - «пташине воло») – декоративний аксесуар з мережива або іншої тканини, який кріпиться на одязі під коміром. З’явилося у XVII ст. і зазвичай прикрашало виріз жилета у чоловічому вбранні. У XIX ст. застібки у жіночих сукнях і блузках зі спини перемістилися на груди. І жабо перебралося у жіночий гардероб для того, щоб маскувати застібку. В цей же час цей декоративний елемент поступово зникає з чоловічого вбрання. У професійній сфері у деяких країнах жабо є обов’язковою частиною костюма судді.

 

Як зробити жабо у вигляді банта

 

Сукня 111 Burda 9/2015

 

Жакард

Збірна назва всіх тканин, у візерунку яких чергуються різні види переплетення ниток. Застосування різних ниток для основи й утоку (наприклад, матової і блискучої, світлої і темної) посилює цей ефект. У 1804 р. Жозеф Марі Жаккар сконструював жакардовий ткацький станок, на якому почали промислове виробництво жакардових тканин. Від імені розробника станка і отримала назву ця тканина.

 

Елегантний гламур: шиємо спідницю з жакарду

 

Блуза з жакарду

 

Жакет

(фр. jaquette - куртка) – нині це короткий верхній жіночий одяг з рукавами. Вперше жакети згадувалися у XIII-XV ст. Тоді так називався чоловічий предмет гардеробу, стягнутий на талії і з короткими пишними полами, він також мав рукави. Щодо походження назви єдності серед істориків моди досі немає. Одні вважають, що вона від кравця на ім’я Жак, який їх шив. При цьому його ж ім’ям називається чоловічий короткий верхній одяг – піджак. Дещо схожий корінь також є у англійському pea-jacket, німецькому jacke, голландському pijjekker.

 

Як перетворити старий жакет на три модних речі

 

Жакет 101 Burda 10/2018

 

Жатка

Інші назви: крінкл, креш (англ. crush). Тканина з рельєфною, трошки розтяжною поверхнею і з м’ятим ефектом. З’явилася у 80-і роки минулого ст. Виробляється з тонких і синтетичних тканин з креповим сплетенням волокон. Жатий ефект досягається на промислових виробництвах за допомогою спеціального пресу і термічної обробки. Переваги жатої тканини: не мнеться і не потребує прасування.

 

Ефект креш!

 

Спідниця 115 B Burda 8/2014

 

Юбер де Живанші

(Hubert James Marcel Taffin de Givenchy, 1927-2018) – один із класиків французької моди ХХ ст. Народившись у сім’ї французького маркіза, згодом мав би стати юристом або архітектором. Проте з молодих років Юбер захопився мистецтвом і модою, тому наполегливо йшов до створення власного модного дому, який і відкрив у 1952 р. Своїм вчителем у професії вважав Крістобаля Баленсьяґу. Аристократичність і елегантність моделей дому «Givenchy» цінували Жаклін Кеннеді, Елізабет Тейлор, Грета Гарбо, Марлен Дітрих. Але найулюбленішою і найвідданішою його клієнткою була актриса Одрі Гепберн. Модельєр вважав її втіленням того, якою має бути жінка. «Мода - це вміння одягнутися так, щоб пройти вулицею непоміченим» - найвідоміший вислів великого кутюр’є.

 

Хто створює одяг?

 

Юбер де Живанші і Одрі Гепберн (фото wikipedia.org)

 

Жилет

(від фр. gilet) – вид верхнього одягу без рукавів. Точних даних про появу жилетів немає. Є думка, що вони могли бути елементом перського костюма. Найчастіше «пращуром» жилета зараз вважається турецька безрукавка, яку носили під каптаном, – yelek. В Європі жилети набули популярності у другій половині XVII ст. З тих пір чоловічі жилети поступово ставали коротшими і стриманішими у крої і оздобленні. А в середині ХІХ ст. цей одяг з'явився і в жіночому гардеробі.

 

Пальто без рукавів. 15 способів створити модну річ

 

Шовковий чоловічий жилет без рукавів. Франція, 1750 (фото wikipedia.org)

Жилет 105 Burda 8/2018

 

Жоржет і креп-жоржет

(від фр. crêpe Georgette - «креп „Жоржетта“») - тканина із дуже перекручених ниток крепового сукання має нерівну, дрібно структуровану поверхню. Тканина м'яка, струмениста, шорстка на дотик.  Витончений матеріал названий так на честь французької модистки початку ХХ ст. Жоржети де ла Плант.

 

Павутинки. Як шити з прозорих тканин

 

Сукня 122 A Burda 12/2015

 

 

модна абетка

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Дякую за підбірку!!!

А на літеру "Є" дійсно не має модного словечка( 

Дякую і вам за постійну увагу до рубрики і коментарі)

Хіт продажу

№ викрійки 130 А
69.9