Як пошити пуловер з трикотажу

Драпірування біля лівої пройми спереду і в правому боковому шві смугастого пуловера створюють оптичну ілюзію руху і забезпечують йому карколомний вигляд!

 

                                                   Пуловер 122 Burda 1/2014

 

Розмір 36-44

 

Вам знадобиться:

еластичне трикотажне полотно в поперечну смужку шириною 150 см: розміри 34, 36 - 1,90 м, розміри 38, 40 - 1,95 м, розміри 42, 44 до 2,00 м;

флізелін формбанд; фрамеластік (прозора еластична стрічка) бл. 0,35 м шириною 6 мм;

нитки для шиття.

 

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу;

сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір сирий, різець для переведення викрійки;

голка швейної машини, подвійна голка швейної машини з відстанню між голками 2 мм і ручна голка для шиття.

 

Довжина від талії 30 см ( по лінії середини переду) Рукава приблизно на 10   см довші стандартного.

Рекомендовані тканини:тільки еластичні трикотажні полотна.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями  і не забудьте про розмітку і написи. Деталі  2а і 2, а також 3 і 3а склейте по лініях з'єднання. Для обшивки горловини спеціальна паперова викрійка не передбачена. Обшивку слід накреслити прямо на трикотажном полотні за вказаними розмірами.

Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Перед 1х

2 + 2а Спинка 1х

3 + 3а Рукав 2х

а) обшивка горловини довжиною: розміри 34, 36, 38 - 55 см, розміри 40, 42, 44 - 60 см  і шириною 4 см, включаючи припуски.

1. Розкрій переду і спинки

Трикотажне полотно розкладіть в один шар лицьовим боком вгору. Деталі паперової викрійки 1 і 2 накладіть на трикотажне полотно боком з написами вгору, лінії смуг на деталях паперової викрійки сумістіть з однаковими смугами трикотажного полотна, пріколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на пдгин низу - 3 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. на трикотажному полотні накресліть обшивку горловини (а). Деталі викроїть.

2. Розкрій рукавів

Трикотажне полотно складіть удвічі лицьовим боком всередину, сумістивши смуги. На складене вдвічі трікотажне полотно накладіть деталь паперової викрійки 3, приколіть. Навколо деталі паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 3 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть.

3. Лінії швів і розмітка

Лінії швів і нижніх країв на деталі крою можна не переводити. Біля поперечних міток для вшивання рукавів на переді і рукавах (контрольні мітки 5), а також біля міток-зірочок (для виконання зборок) виконайте надсічки від країв припусків довжиною по 5 мм.

4. Флізелін формбанд

Флізелін формбанд припрасуйте уздовж зрізів вшивання рукавів (виворітний бік) так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані по 1,3 см від країв припусків.

5. Зборки

Уздовж правих бокових зрізів переду і спинки (виворітний бік) і на переді уздовж зрізу вшивання лівого рукава між надсічками (крок 3) прокладіть машинні строчки великими стібками на відстані по 12 мм від країв припусків. На відстані по 5 мм від цих строчок прокладіть ще по 1 строчці. Нижні нитки строчок призборювання бокових зрізів міцно тримайте, бокові зрізи стягніть на нитках строчок до довжини по 28 см. Нитки строчок зв'яжіть. Зборку рівномірно розподіліть. Зріз вшивання рукава поки не стягуйте.

6. Бокові шви

Спинку накладіть на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи. Еластичну стрічку (фламіластік) приколіть зверху строчок призборювання бокових зрізів. Бокові зрізи зшийте з припусками шириною 1,5 см спеціальним еластичним або вузьким зигзагоподібним стібком (довжина стібка - 2 мм, ширина стібка - 0,5 мм) для збереження еластичності швів. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на спинку.

7. Шви рукавів, підгин низу.

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Зрізи рукава сколіть, зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте вперед. Припуски на підгин низу пуловера і низу рукавів обметайте, запрасуйте на виворітний бік, біля лівого бокового шва на припуску закладіть складку. Нижні краї відстрочіть з лицьового боку подвійною голкою на відстані 2,5 см, при цьому строчку уздовж нижнього краю пуловера слід почати/закінчити на відстані бл.3 см від правого бокового шва.

8. Вшивання рукавів

Рукави сколіть зі зрізами пройм лицьовими боками. Міцно тримайте нижні нитки строчок призборювання, ліву пройму переду стягніть на нитках строчок до розміру рукава, пройму переду сколіть з рукавом. Нитки строчок зв'яжіть. Рукави вшийте з припусками шириною по 1,5 см. Припуски обметайте разом і запрасуйте.

9. Горловина

Обшивку горловини (а) складіть уздовж навпіл лицьовим боком назовні. Обшивку приколіть до зрізу горловини так, щоб відкриті зрізи обшивки лежали на відстані 5 мм від краю. Уздовж зрізу горловини прокладіть строчку на відстані 1 см від відкритих зрізів обшивки. Пріпуски шва зріжте близько до строчки. Обшивку відверніть на виворітний бік, приметайте. Горловину відстрочіть на відстані 5 мм.

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

Переклад: Олена Рапова

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Туника с оригинальной спинкой

Любите образы в стиле пэчворк, но пугает кропотливая работа? Нет проблем: воздушная туника с...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Туніка з суцільнокроєними рукавами

Вишита туніка з імпровізованими оборками знизу пишних рукавів і призбореною середньою...

39.90 грн.

Спідниця в складку в шотландському стилі

Спідниця кілт, вона ж спідниця шотландка, у класичному варіанті: з шерстяної тканини в клітинку,...

39.90 грн.