Як пошити пачку з фатину своїми руками

Чудовий матеріал - фатин, тюль, вуаль або органза, - пишно призборений і створює наївний і романтичний образ, що підійде не тільки для весільних суконь, а й для дитячих святкових образів.

Вам знадобиться:

Пишні багаторівневі спідниці мають стильний вигляд зі звичайними топами і жилетами, світшотами та футболками. Їх можна вдягати до офісу разом з блейзером або приміряти під сукню у стилі нью-лук. Від таких спідниць шаленіють зовсім маленькі дівчатка і мами крихіток, але їх обожнюють також молоді дівчата і успішні бізнес-леді.

 

Вам знадобиться:

- фатин, тюль, вуаль або органза (для нашого зразка витрата тюлю 6 м шириною 150 см) - варіанти витрати тканини див. нижче);

- тканина для верхнього полотнища спідниці-сонце. Це може бути той же фатин, тюль, вуаль, органза або зовсім інші тканини - від шовку і бавовни до синтетики і шерсті, але тканина для верхньої спідниці не повинна бути занадто важкою;

-коса бейка довжиною 15 м для окантовки нижнього краю - варіанти витрати див. в інструкції

- еластична стрічка шириною 6-12 мм, довжиною = обхвату талії + 2 см припуску на шов; -Нитки для шиття;

- манекен (бажано).


Поради з техніки шиття фатину, тюлю, вуалі та органзи

Не використовуйте занадто велику ширину стібків, інакше тканина одразу буде призборюватись. При надмірно маленьких стібках нитки цих ніжних тканин (особливо тюлю) можуть «застрягати» у пластині швейної машини. Оптимальна довжина стібка 2,5 мм. Для ручного призборювання вколюйте шпильки якомога частіше.

 

Не забувайте в процесі шиття постійно прасувати ваш виріб. Найкраще це робити після кожного виконаного шва. На кожному шві розпрасовуйте припуски, а потім запрасовуйте їх на один бік. Фатин, тюль, вуаль, органзу як правило прасують при найнижчому нагріванні, щоб тканина не деформувалася. Для шовку, бавовни або шерсті (верхньої спідниці-сонце), відповідно, вибирайте інший режим нагріву.

 

Щоб призборити ці тканини на машинці, поставте прямий, найдовший стібок. Крім цього відрегулюйте (послабте) натяг нижньої нитки - прочитайте про це в інструкції до вашої машини, найчастіше це можна зробити, трохи послабивши гвинт на шпульці. Тепер за рахунок різного натягу ниток і довгого прямого стібка тканина буде призборюватись автоматично, і ви повинні будете лише стежити за тим, щоб виконувати пряму строчку. Дуже важливо під час цієї операції уникнути розриву нитки. У цьому може допомогти використання подвійної голки. Не забудьте також залишити в кінці і на початку строчок для призборювання довгі кінці ниток.


Опис роботи

КРОК 1

Нижня спідниця нашого виробу складається з трьох рівнів. Кожен рівень складений з полотнищ шириною 150 см (= ширині тканини) і довжиною 30 см. Верхній рівень складений з 2 полотнищ, тобто має 2 шари. Другий (середній) рівень - три, третій (нижній) - п'ять. Всього після розкрою у вас повинно вийти 10 однакових полотнищ.

 

ПОРАДА 1:

Якщо ви хочете отримати трьохрівневу спідницю з декількох шарів, то витрати тканини відповідно збільшаться вдвічі, втричі, вчетверо і т. д.

 

ПОРАДА 2:

Ці розрахунки призначені для спідниці довжиною 87 см, відповідно якщо ви хочете пошити спідницю коротшу або довшу, витрати тканини також зменшаться чи збільшаться. Відповідно викроюйте полотнища для шарів коротше або довше. Наприклад, якщо ви хочете пошити спідницю завдовжки до коліна, то розкроюйте полотнища довжиною 115 см, як це показано на малюнку знизу.

 

ПОРАДА 3:

При меншій ширині тканини викроюйте більше число полотнищ для кожного шару. Розраховуйте число полотнищ (а також шарів спідниці) в залежності від того, наскільки пишним ви хочете бачити виріб, у тому числі по талії і по нижньому краю.

 

ПОРАДА 4:

Еластичну стрічку можна пришити до верхнього зрізу першого рівня спідниці, але замість цього по верхньому краю спідниці можна пришити звичайну куліску для протягування еластичної стрічки, тоді при розрахунках висоти полотнищ для верхнього рівня додайте 5-6 см припуск на підгин для куліски.


КРОК 2

Два полотнища для верхнього рівня скласти лицьовим боком до лицьового боку, зшити боковий шов, ширина шва 0,5 см, припуски обметати разом.

 

Потім зшити другий боковий шов, припуски також обметати разом. У вас вийшло кільце.

 

Аналогічно зшити три полотнища в кільце для середнього шару спідниці, потім зшийте в кільце 5 полотнищ для нижнього рівня спідниці.

 

У вас вийшло 3 кільця різного діаметру.

 

Увага: всі припуски розпрасуйте, потім запрасуйте на один бік, обметайте разом і ще раз запрасуйте на один бік.


КРОК 3: обробка краю нижнього рівня.

Виконати підгин нижнього шару можна на машинці або вручну за описом обробки воланів.

 

ПІДГИН ВРУЧНУ

Вам знадобиться тонка коротка голка і нитки для шиття, краще всього, якщо це будуть тонкі нитки для машинної вишивки або штопання.

 

ПІДГИН РУЛИКОМ

 

Перший спосіб: відверніть припуски по зрізах на виворітний бік на ширину 5 мм. Поперемінно вколюйте голку у згин і у волан впритул до припуску, при цьому кожен раз захоплюйте тільки одну-дві нитки тканини, витримуючи відстань між стібками приб. 3 мм. Після виконання деякої кількості стібків натягніть нитку, щоб підгин скрутився.

 

Другий спосіб: скрутіть припуск на підгин між великим і вказівним пальцями лівої руки. Пришийте рулик що утворився дрібними стібками, прихоплюючи тільки одну-дві нитки волана. На рулику стібки можуть бути ширшими.

 

ПІДГИН НА ШВАЦЬКІЙ МАШИНІ

 

Варіант 1. Зигзагоподібна строчка значно полегшить і прискорить виконання підгину руликом. Запрасуйте припуск на виворітний бік. Прокладіть вздовж згину щільну зигзагоподібну строчку. При цьому майте на увазі: що щільніше строчка (невелика довжина стібка), то щільніше виходить край. Перед початком роботи спробуйте на непотрібному клаптитку, використовуйте нитки для машинної вишивки і штопання і встановіть потрібний рівень натягу нитки в швацьій машині.

Вистрочений край. Запрасуйте спочатку на виворітний бік припуск на подвійний підгин, знову розгорніть. Відкритий зріз відверніть до згину (= простий підгин). Запрсуйте. Знову підверніть припуск на подвійний підгин на виворітний бік і настрочіть в край. Якщо у вас є спеціальна лапка швейної машини для виконання підгину руликом, то ви можете виконувати цю операцію без попереднього припрасовування припуску. Це зробить за вас лапка. Перед початком роботи уважно прочитайте інструкцію до вашої швейній машини.

 

Варіант 2. Обробити нижній край косою бейкою. Пристрочити бейку в край, при цьому другий кінець бейки підвернути, підняти лапку машини, повернути до нижнього краю, опустити лапку і прострочити шов під кутом 45 ° вниз. Якщо ви шиєте нижню трьохшарову спідницю з декількох шарів, то обробіть косою бейкой нижній зріз кожного шару спідниці.


КРОК 4: зшити разом три рівні спідниці

Виміряти ширину нижнього зрізу середньої ступені спідниці. Точно на цю довжину призборити верхній зріз нижнього рівня спідниці. Для цього потрібно виконати строчку довгими стібками на машинці або вручну, кінці ниток не обрізати. Нитки строчки натягнути так, щоб довжина призборення верхнього зрізу нижнього рівня дорівнювали довжині гладкого нижнього зрізу середнього рівня. Кінці ниток зав'язати вузлами, зборки розподілити рівномірно по всій ширині.

 

Сколоти шпильками призборений край нижнього рівня й гладкий край середнього рівня лицьовим боком до лицьового боку, прострочити, ширина шва 0,5 см. Видалити нитки призборювання, обметати припуски разом і запрасувати вниз. Аналогічно призборити і пришити середній рівень спідниці до верхнього.


КРОК 5: обробити верхній край спідниці

Варіант 1.

Верхній зріз верхнього рівня обметати зигзагоподібним швом або на оверлоці. Відрізати еластичну стрічку потрібної довжини і зшити її кінці у кільце.

 

Позначити на стрічці 4 однакових відрізки. Позначити на верхньому зрізі верхнього рівня 4 однакових відрізки. Сколоти шпильками 4 мітки. Пристрочити еластичну стрічку до верхнього зрізу, розтягуючи її так, щоб між мітками тканину лягала рівно і зборки були розподілені рівномірно.

 

Додатково обметати зигзагоподібним швом або на оверлоці нижній край еластичної стрічки, прихоплюючи тюль.

 

Варіант 2: 

Зшити звичайну куліску під резинку. Спочатку зшити верхню спідницю, див. Кроки 5 і 6, потім з'єднати верхні зрізи верхньої та рівні спідниці і далі обробляти як одношарову деталь.

 

Верхні зрізи спідниці підвернути на 0,5 см на виворітний бік, потім підвернути ще раз на 1,5 см на виворітний бік, приметати, потім пристрочити куліску в край, при цьому залишити у шві отвір для протягування еластичної стрічки.

 

Еластичну стрічку протягнути в куліску, зшити в кільце, потім вручну зашити отвір у шві.


КРОК 6: викроїти верхнє полотнище

Для верхнього полотнища ви можете взяти будь-яку тканину - той же тюль (як на нашому зразку) або шовк, бавовну та ін.

 

Спочатку треба накреслити викрійку спідниці-сонце або напівсонце. Як правило, використовують другий варіант з 2 двома боковими швами, оскільки для спідниці-сонце важко дістати тканину відповідної ширини. Для побудови викрійки на великому аркуші паперу (верхній і правий краї повинні складати прямий кут) з правого верхнього кута накреслити за допомогою ниткового циркуля радіус (R) для лінії талії і радіус (R1) для лінії нижнього краю спідниці (радіус плюс довжина спідниці - НЕ забудьте змінити довжину спідницю для вашого варіанту!). Або ж позначити для лінії нижнього краю кілька разів довжину спідниці від лінії талії вниз і поставити крапки. Потім точки з'єднати дугоподібною лінією.

 

Для побудови спідниці-сонце радіус (R) розраховуємо за формулою: 1/2 від (обхвату талії) / 3,14. Якщо шиється спідниця на резинці, то замість обхвату талії береться величина обхвату стегон. Для спідниці-напаівсонце (як на картинці нижче) радіус (R) дорівнює 1/2 від / 3,14 / (2/4). Увага: так як наша спідниця шиється без застібки-блискавки, а на резинці по талії, то окружність верхнього зрізу повинна бути розрахована за величиною обхвату стегон у найширшій їх частині (див форумули вище).

 

Переклад термінів: Fadenlauf = напрям поздовжньої нитки; einreihen = призборити; vord. u. rueckw. Mitte = середина переду/спинки; Stoffbruch= згин.

 

Викрійку спідниці накласти на складену вдвічі тканину для верхнього полотнища, суміщаючи пунктирну лінію на викрійці зі згином тканини, лінія напряму поздовжньої нитки повинна лежати паралельно прузі тканини. Таким чином викроїти 2 полотнища.


КРОК 7: зшити верхню спідницю

На полотнищах спідниці зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Зробити підгин нижнього краю: запрасувати нижній зріз двічі на виворітний бік, потім перевірити довжину спідниці на манекені і тільки після цього пристрочити підгин в край.

 

На верхньому зрізі верхньої спідниці позначити 4 однакових відрізки. На кулісці або на еластичній стрічці нижньої ступені спідниці також розмітити 4 однакових відрізки.

 

Варіант 1: верхню спідницю відвернути вгору лицьовим боком всередину і наколоти на еластичну стрічку верхній зріз майбутньої спідниці над пришитим краєм багаторівневої «нижньої» спідниці. Пристрочіть до стрічки, рівномірно розподіляючи зборки, потім заверніть верхню спідницю вниз.

 

Варіант 2: обметайте верхній зріз верхньої спідниці, з'єднайте з верхнім зрізом багаторівневої спідниці з тюлю і зшийте куліску як на деталі, див. крок 4. Ваша спідниця готова!

 

Фото: PR, BurdaStyle Матеріал підготувала: Олена Карпова Переклад: Ольга Юр'єва


Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Легінси з високою талією

До широкої та короткої блузи чудово підходять легінси з високою талією. Еластична...

35 грн.

Зараз переглядають

Сукня трикотажна приталеного крою

Уте явно почувається добре в нашій трикотажній сукні! Вона настільки комфортна, що молода мама...

35 грн.

Спідниця пишного крою з поясом

Трикотажна футболка з короткими рукавами відмінно гармонує з пишною спідничкою з поясом, що зав...

40 грн.