Як зробити ідеальний виворіт вишитої речі

Вишивка хрестиком - одна з найбільш значущих в українській культурі. У сучасному одязі вона має такий же прекрасний вигляд, як і кілька століть тому. Багато рукодільниць вміють вишивати хрестиком. Але робити так, щоб і верхні стібки лежали в одному напрямі, і на вивороті були лінії тільки вертикальні (хто тяжко вколює голку зверху вниз або знизу вгору) або тільки горизонтальні (хто працює голкою справа наліво), треба навчитися.

 

Порада: для вишивки вибирайте голку з тупим кінцем, тоді ворсинки не будуть чіплятися за вістря і робота буде охайнішою.

КРОК 1

Не повинно бути ні діагональних, ні перпендикулярних перетяжок, тому що робота буде мати неакуратний вигляд. Подивіться, як просвічується нитка крізь тканину, через це будь-яка зайва нитка, яка не закрита хрестиком, буде порушувати чіткість орнаменту. Наш експерт рекомендує перший стібок завжди робити з лівого нижнього кута, а другий - з лівого верхнього кута до правого нижнього. Працювати голкою від низу до верху. Повертаємося по прокладених стібках до тієї точки, звідки почали вишивати. Всі верхні стібки повинні лежати в одному напрямі. Обов'язково дотримуємося напряму стібків з лицьового боку. Коли рухи будуть відпрацьовані до автоматизму, робота буде дуже акуратною і приноситиме суцільне задоволення.


КРОК 2

Спочатку робимо півхрестик за малюнком, чергуючи напрями стібків на лицьовому боці. А повертаючись, просто накладаємо верхній стібок зверху нижнього...


КРОК 3

...або виконуємо один зайвий рух, протягуючи нитку під готовим стібком, який повинен лежати зверху, не проколюючи тканину...


КРОК 4

...потім вколюємо голку в тканину, завершуючи цей хрестик, і переходимо до іншого, дотримуючись напряму верхніх стібків.


КРОК 5

На вивороті всі стібки лежать або в горизонтальному, або у вертикальному напрямі. Передбачається перетяжка в тому ж напрямі, але не більше ніж на 3 хрестики. Всі верхні стібки повинні лежати в одному напрямі.


КРОК 6

Шиємо півхрестик до того моменту, як це необхідно за схемою. Повертаємося тим же шляхом до тієї точки, звідки почали вишивати. Обов'язково дотримуємося напряму стібків на лицьовому боці.


Охайний виворіт вишивки - гордість майстрині

Верхній манжет сокальської сорочки.


Наш експерт

Ірина Зайцева - народний майстер, член Національної спілки народних майстрів України, вчилася у Юрія Мельничука, Валентини Корнієнко, Людмили Півень. Володіє більш ніж 200 техніками вишивки. Має авторський курс з різних технік вишивки в студії етнічного одягу «Зерно» та в Центрі української вишивки та костюма, де є одним із співзасновників. З минулого року веде блог Zairastudio, де ділиться своїми прийомами і підходами до рішення конструктивних питань і виправлення помилок. Ірина намагається відродити і передати мистецтво предків, щоб зберегти зв'язок поколінь. ФОТО: ZAIRASTUDIO.


Подобається  1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

сделайте мастер класс для какого-нибудь не сложного узора, а так - прочитал и все...

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Костюм "Магістр Йода"

Мудрий наставник джедаїв, який навчав молодих воїнів таємниць Сили, - гідний приклад для...

35 грн.

Зараз переглядають

Шорти зі складками біля пояса

Вільні шорти із літнього букле, зі складками біля пояса будуть мати чудовий вигляд не лише на...

35 грн.

Блузка шовкова з баскою

Завдяки прилеглому крою, басці, злегка призбореним по окатах рукавам наша шовкова блузка формує...

35 грн.