Як зробити ідеальний виворіт вишитої речі

Вишивка хрестиком - одна з найбільш значущих в українській культурі. У сучасному одязі вона має такий же прекрасний вигляд, як і кілька століть тому. Багато рукодільниць вміють вишивати хрестиком. Але робити так, щоб і верхні стібки лежали в одному напрямі, і на вивороті були лінії тільки вертикальні (хто тяжко вколює голку зверху вниз або знизу вгору) або тільки горизонтальні (хто працює голкою справа наліво), треба навчитися.

 

Порада: для вишивки вибирайте голку з тупим кінцем, тоді ворсинки не будуть чіплятися за вістря і робота буде охайнішою.

КРОК 1

Не повинно бути ні діагональних, ні перпендикулярних перетяжок, тому що робота буде мати неакуратний вигляд. Подивіться, як просвічується нитка крізь тканину, через це будь-яка зайва нитка, яка не закрита хрестиком, буде порушувати чіткість орнаменту. Наш експерт рекомендує перший стібок завжди робити з лівого нижнього кута, а другий - з лівого верхнього кута до правого нижнього. Працювати голкою від низу до верху. Повертаємося по прокладених стібках до тієї точки, звідки почали вишивати. Всі верхні стібки повинні лежати в одному напрямі. Обов'язково дотримуємося напряму стібків з лицьового боку. Коли рухи будуть відпрацьовані до автоматизму, робота буде дуже акуратною і приноситиме суцільне задоволення.


КРОК 2

Спочатку робимо півхрестик за малюнком, чергуючи напрями стібків на лицьовому боці. А повертаючись, просто накладаємо верхній стібок зверху нижнього...


КРОК 3

...або виконуємо один зайвий рух, протягуючи нитку під готовим стібком, який повинен лежати зверху, не проколюючи тканину...


КРОК 4

...потім вколюємо голку в тканину, завершуючи цей хрестик, і переходимо до іншого, дотримуючись напряму верхніх стібків.


КРОК 5

На вивороті всі стібки лежать або в горизонтальному, або у вертикальному напрямі. Передбачається перетяжка в тому ж напрямі, але не більше ніж на 3 хрестики. Всі верхні стібки повинні лежати в одному напрямі.


КРОК 6

Шиємо півхрестик до того моменту, як це необхідно за схемою. Повертаємося тим же шляхом до тієї точки, звідки почали вишивати. Обов'язково дотримуємося напряму стібків на лицьовому боці.


Охайний виворіт вишивки - гордість майстрині

Верхній манжет сокальської сорочки.


Наш експерт

Ірина Зайцева - народний майстер, член Національної спілки народних майстрів України, вчилася у Юрія Мельничука, Валентини Корнієнко, Людмили Півень. Володіє більш ніж 200 техніками вишивки. Має авторський курс з різних технік вишивки в студії етнічного одягу «Зерно» та в Центрі української вишивки та костюма, де є одним із співзасновників. З минулого року веде блог Zairastudio, де ділиться своїми прийомами і підходами до рішення конструктивних питань і виправлення помилок. Ірина намагається відродити і передати мистецтво предків, щоб зберегти зв'язок поколінь. ФОТО: ZAIRASTUDIO.


Подобається  1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

сделайте мастер класс для какого-нибудь не сложного узора, а так - прочитал и все...

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня розкльошеного силуету з коміром-стойкою

Розкльошена сукня з коміром-стойкою. По лінії горловини закладені дрібні складочки. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця міні розкльошеного силуету

В одному стилі з мамою! Однак на відміну від дорослої моделі спідниця для дочки має довжину міні...

39.90 грн.

Блуза шовкова із запахом і баскою

Шовкова блуза із запахом, баскою і V-подібним вирізом представляє фігуру якнайкраще. Маленький...

39.90 грн.