0

Як пошити сукню з оборками, оздоблену кантом

Сукня з маленькими оборками на рукавах і спідниці сподобалася багатьом і я не виключення. У своєму майстер-класі з її пошиття я покажу, зокрема, як пришити кант без наметування, акуратно обробити краї оборок зигзагоподібною строчкою, а також як рівномірно розподілити зборку оборок по всій довжині.

 

Викрійка сукні розрахована на високих. Я шила 76-й розмір, що за основними мірками (обхват грудей, талії і стегон) відповідає моєму 38-му розміру при зрості 170 см. Коригування на зріст цього разу не робила, оскільки у моделі талія завищена як для силуету ампір. До того ж, я умисно хотіла навіть трошки довший варіант, ніж у журналі, тому ще додала 6 см по нижньому краю сукні.

 

Витрата платтяної віскозної тканини – 2,5 м х 140 см. Деталі сукні викроєні із припусками на шви 1,5 см.

 

Пропоную до вашої уваги усі етапи пошиття сукні 110 B Burda 9/2017, а більше фото сукні на мені можна побачити на моїй сторінці на Фотофорумі.

КРОК 1

Канти приколоти шпильками до середніх частин ліфа переду уздовж зрізів пришивання кокеток і уздовж рельєфних зрізів бокових частин ліфа переду так, щоб потовщена частина канта лежала на деталі біля розміченої лінії шва, а пласка частина канта - на припуску.


КРОК 2

Пришити канти, проклавши строчку точно біля потовщеної частини канта. Для пришивання кантів використовується призначена для цього однобічна лапка швацької машини.


КРОК 3

На ліфі переду сколоти шпильками бокові і середні частини по рельєфних швах.


КРОК 4

Зшити бокові і середні частини переду, проклавши строчку точно в шов пришивання канта. Таким чином з лицьового боку у шві буде видно лише потовщену частину канта, при цьому навіть не знадобилося наметувати кант.


КРОК 5

Таким же чином передні зрізи кокетки пришити до верхніх зрізів частин ліфа переду.


КРОК 6

Припуски кожного шва обметати разом (за відсутності оверлока можна зробити це зигзагоподібною строчкою) і запрасувати на середню частину ліфа переду/кокетку. 


КРОК 7

Кокетку пришити до верхнього зрізу ліфа спинки. В шов пришити кант (див. Кроки 1-4).


КРОК 8

На ліфі переду виконати середній шов до мітки розрізу. Припуски шва обметати і розпрасувати. Припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і застрочити, біля нижнього кінця розрізу строчку прокласти поперек. 

 


КРОК 9

Кант приколоти шпильками і пришити уздовж зрізів однієї деталі коміра із зав'язками так, щоб потовщена частина канта лежала на деталі біля розміченої лінії шва, при цьому почати/закінчити біля одного кута, кінці канта відвернути до країв припусків, пласку частину канта надсікти на кутах. (Див. Кроки 1-2). 

 

Деталі коміра, суцільнокроєного із зав'язками, скласти лицьовими боками і зшити, закріплюючи кант (див. Крок 4), при цьому залишити відкритими зрізи пришивання між поперечними мітками. На початку і в кінці строчки припуски шва надсікти. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскіс


КРОК 10

Зав'язки вивернути і акуратно припрасувати, кант виступає за чисто пошиті краї зав'язок.


КРОК 11

Зовнішню деталь коміра пришити до зрізу горловини, від поперечних міток зав'язки виступають.

 


КРОК 12

Припуски шва пришивання зрізати близько до строчки, запрасувати на комір. Внутрішній зріз коміра підвернути, приколоти шпильками і пришити вручну потайними стібками над швом пришивання.

 


КРОК 13

На ліфі сукні виконати бокові шви.


КРОК 14

На рукавах виконати шви. На оборках рукавів зшити короткі зрізи.


КРОК 15

Нижні зрізи оборок рукавів запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,5 см і обробити щільними зигзагоподібними строчками.


КРОК 16

Припуск на підгин оборки акуратно зрізати впритул до зигзагоподібної строчки.


КРОК 17

Для призборювання по верхньому краю оборки прокласти дві паралельні строчки на відстані 2-3 мм великими стібками. Для полегшення рівномірного призборювання вколіть на однаковій відстані одна від одної по 4 шпильки по нижньому зрізу рукава і верхньому краю оборки.


КРОК 18

Приколіть до нижнього зрізу рукава верхній край оборки лицьовим боком до лицьового боку, суміщаючи шпильки-мітки і шви оборок зі швами рукавів (див. Крок 17).


КРОК 19

Акуратно стягніть на нижніх нитках оборки до довжини нижніх зрізів рукавів.


КРОК 20

Пришийте оборку до нижнього зрізу рукава, проклавши строчку точно між двох строчок для призборювання. Видаліть нитки строчок призборювання, припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте вгору (на рукав).


КРОК 21

Вколіть шпильками рукави у пройми і пришийте. Шви обметайте разом. 

 

 


КРОК 22

Верхня частина сукні готова.


КРОК 23

На частинах спідниці (верхньої, середньої і нижньої) і на оборках спідниці виконати бокові шви. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати в один бік.


КРОК 24

Нижні зрізи оборок спідниці запрасувати на виворітний бік і обробити щільними зигзагоподібними строчками, як описано для оборок рукавів (див. Кроки 17-18).

 

Оборки призборити до довжини відповідних частин спідниці (див. Кроки 19-21).

 

Верхню оборку приметати до верхнього зрізу середньої частини спідниці виворітним боком до лицьового боку, нижню оборку приметати до верхнього зрізу нижньої частини спідниці, сумістивши бокові шви.


КРОК 25

Середню частину спідниці пришити до верхньої частини спідниці.


КРОК 26

Нижню частину спідниці пришити до середньої частини спідниці, сумістивши бокові шви і закріплюючи оборки.


КРОК 27

Припуски швів обметати і запрасувати вгору.


КРОК 28

Спідницю пришити до ліфа сукні. Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз.


КРОК 29

Припуск на підгин низу сукні запрасувати на виворітний бік і пришити вручну потайними незатягнутими стібками. 

 


КРОК 30

Для того, щоб горизонтальні шви краще трималися у запрасованому напрямі, акуратно приметати їхні припуски до припусків вертикальних (бокових) швів.

 


Сукня готова!

Більше фото сукні на мені - на моїй сторінці на Фотофорумі.


7
Поділитись:
+ коментувати

7 Коментарів

Дякую за мега детальний, зрозумілий МК та поради. Сукня дуже гарно зшита як зовні, так і зсередини.

Дякую за схвальний відгук! Завжди шию чітко за інструкцією і просто фотографувала усі етапи - от і вийшов майстер-клас) Єдина відмінність - канти я пришиваю без наметування і показала, як це легко робиться.

Олено, дякую за детальний МК та поради з пришивання канту. Із задоволенням читала та роздивлялась ваші фото. Дуже акуратна робота!

Дякую, Олю!

Дякую за такий детальний МК! Думаю ,він багатьом дівчатам стане в нагоді.

Таню, дякую! Сподіваюсь, що особливо початківцям деякі поради будуть корисними.

Мені дуже подобаються канти, але я дуже боюся за них братися. Олено, ваш майстер-клас додає впевненості в своїх силах, бо так детально і чітко все розписано. Дякую щиро!

Хіт продажу