Burda Style - журнал, який підкорив увесь світ!

 

Цього року Burda Moden відзначає своє 70-річчя! Звичайно, за стільки років журнал, що з'явився в Німеччині, дуже змінився, незмінним залишилося лише одне – любов до шиття! Згадаємо, як все починалося...

 

Всупереч труднощам

Одна жінка на чолі 48 співробітників, суцільні збитки і велика мрія - Енне Бурда хоче випускати журнал мод із готовими викрійками. Журнал для жінок, в якому є стиль, креатив та інструкції з пошиття. 1 жовтня 1949 року Енне приймає в управління від свого чоловіка майже збанкрутіле видавництво і починає йти до своєї мрії, наполегливо працюючи з кравчинями день і ніч. І ось в січні 1950 року в кіосках з'являється найперший номер Burda Moden.

 

 

Прекрасна ідея

Сукня з ноткою паризького шику - і це у повоєнній Німеччині? Їх ніхто не міг собі дозволити, і до того ж їх просто ніде було купити. Завдяки викрійками і техніці їх переведення за допомогою копіювального коліщатка Енне Бурда здійснює революцію в модній свідомості жінок. Геть від практичності і непомітності, вперед до краси та індивідуальності! Сукню, як у кутюр'є, можна шити власноруч! До 1974 року Burda Moden стає найвідомішим експортним виданням, перекладається різними мовами і продається у 125 країнах, з'являються різні спецвипуски.

 

 

Жіноча сила

«У Кете є зараз чоловік, тому що вона шила по Burda Moden» (Einen Mann hat jetzt die Käte, weil sie nach Burda Moden nähte) - свідчить рекламний слоган журналу. І жінки шиють! З 1952 року можна купувати окремі викрійки. На фото: жінки вибирають, які моделі купити. 

 

                                 

 

Новий дім

Тканини, викрійки і відшиті моделі, кравчині, редактори, графіки та фотографи – журналу потрібно все більше місця! У 1955 році в Оффенбурзі свої двері відчиняє новий видавничий дім - понад 8000 м2 для Енне Бурда та її команди. У 1962 році у Burda Moden з'являється власна фотостудія.

 

 

Справжня гордість

У 1965 році проданий тираж Burda Moden досягає 1 млн примірників. Ця подія гідна свята! А в 1989 році тираж видання по всьому світу складає вже більше 4 млн примірників.

 

 

Великі імена

На початку своєї кар'єри в журналі працюють майбутні метри: дизайнер Вольфганг Йооп і фотограф Ріко Пульман, які створюють для Burda Moden актуальні колекції і образи. Зі знаменитим кутюр'є Карлом Лагерфельдом Енне Бурда пов'язує міцна дружба до кінця життя.

 

 

Геніальний хід

Західний журнал у східній Європі за часів «залізної завіси»? Немислимо! Однак Енне Бурда разом із Раїсою Горбачовою, першою леді СРСР, здійснює неможливе. У Міжнародний жіночий день 1987 року Burda Moden, перший західний журнал, приходить у СРСР. На честь цієї події в Москві влаштовується модний показ. Тодішній міністр закордонних справ ФРН Ганс-Дітріх Геншер скаже, що для налагодження дружніх зв'язків із Радянським Союзом Енне Бурда зробила більше, ніж до неї три посла разом узяті.

 

 

ФОТО: РІКО ПУЛЬМАН; HUBERT BURDA MEDIA, VAB. ІЛЮСТРАЦІЯ: РІКО ПУЛЬМАН.

За матеріалами Burda Style 2/2020

 
0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза простора з коміром «мандарин»

Простора блуза з коміром «мандарин» і м'якими складками біля кокетки стане вашою вірною...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня силуету ампір

Силует ампір, цікаві деталі, розкішна тканина - в цьому платті ви будете чарівні! Глибокий виріз...

39.90 грн.

Сукня з суцільнокроєними рукавами

Вишукано простий крій з вирізом горловини човником, суцільнокроєними рукавами, зборки уздовж...

39.90 грн.