0

Шиємо трендовий короткий жакет із сукна

Білосніжний короткий жакет приємно освіжить ваш повсякденний гардероб. Два ряди великих контрастних ґудзиків, комір із округленими лацканами XL і пояс із півкільцями пом'якшують суворість крою, що дозволяє комбінувати жакет і з елегантними речами, і з джинсами.

 

З ілюстрованого курсу з пошиття ви дізнаєтеся зокрема про деталі виконання коміра і лацканів та як правильно пришити підкладку до жакета.

 

Жакет 118 Burda 10/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: шерстяне сукно 1,95-2,00-2,00-2,05-2,05 м шириною 150 см; підкладкова тканина 1,15-1,15-1,15-1,25-1,25 м шириною 140 см; флізелін Н 410 1,10 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 4 великі ґудзики; 1 маленький ґудзик для внутрішньої застібки; 2 великі металеві кнопки для пришивання; 2 півкільця шириною по 5 см; підплечики.

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 118. Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно згідно з планом розкладки і приколоти. Деталі а-с накреслити прямо на тканині.

 

 

Плани розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу рукавів – 4 см. Для деталей а-с припуски вже враховані в наведених розмірах. Для розкрою підкладки деталі паперової викрійки підготувати після розкрою деталей з основної тканини: деталі підкладки викроїти за вирахуванням ширини підборта і обшивки горловини спинки. Для цього деталь 1 розрізати уздовж накресленої лінії підкладки. Деталь паперової викрійки 10 накласти на деталь 2, уздовж внутрішнього зрізу обшивки на кокетці спинки накреслити лінію = лінія підкладки. Верхню частину паперової викрійки зрізати уздовж накресленої лінії підкладки.

 

Розкрій

1 Пілочка 2х

2 Кокетка спинки зі згином 1х

3 Спинка 2х

4 Бокова частина 2х

5 Верхня частина рукава 2х

6 Ліктьова частина рукава 2х

7 Комір зі згином 2х

8 Стійка коміра зі згином 2х

9 Підборт 2х

10 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

а) 2 передніх пояси по нижньому зрізу довжиною по 39-40-41-42-43 см і шириною по 15 см, включаючи припуски;

b) задній пояс по нижньому зрізу довжиною 61-62-65-67-69 см і шириною 15 см, включаючи припуски;

с) ліва пата довжиною 21-22-23-24-25 см і шириною 15 см, включаючи припуски.

З підкладкової тканини:

1 Пілочка 2х

2 Кокетка спинки зі згином 1х

3 Спинка 2х

4 Бокова частина 2х

5 Верхня частина рукава 2х

6 Ліктьова частина рукава 2х

Деталь 3 викроїти зі складкою по лінії середини спинки шириною 2 см на вільне облягання.

 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині/підкладковій тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки лежали паралельно прузі/згину. Зверніть увагу на напрям ворсу шерстяного сукна.

 

 

Прокладка: всі деталі, виділені на плані розкладки сірим кольором, викроїти також із прокладки з припусками і припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою. Додатково смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати до припуску на підгин низу рукавів. Флізелін формбанд припрасувати уздовж зрізів горловин пілочок і спинки, а також уздовж зрізів пройм, сумістивши ланцюговий шов на флізеліні з розміченою лінією шва.

 

Лінії швів і розмітка: усі дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/вдвічі. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку, крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Біля міток розрізів на припусках деталей крою виконати надсічки довжиною по 5 мм. Лінії середини переду, лінії згинів, а також мітки ґудзиків і петель перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, середні зрізи сколоти і зшити. Припуски шва розпрасувати.

 

Пришити кокетку спинки

Кокетку спинки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку і приколоти до верхнього зрізу спинки, пришити. Припуски шва розпрасувати.

 

Передні рельєфні шви

Бокові частини накласти на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити рельєфні зрізи. Припуски швів розпрасувати.

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки припосадити. Зшити. Припуски швів розпрасувати. Підборти накласти на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити (1). Припуски швів розпрасувати.

 

 

Пришити стойки комірів

Деталі стойки коміра приколоти до деталей коміра лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 5) і пришити (2).

 

 

Припуски швів зрізати близько до строчок і розпрасувати. По обидва боки від швів прокласти оздоблювальні строчки близько до швів.

 

Нижній комір

На пілочках глибини виточок (лацкани) розрізати посередині між лініями виточок на довжину по бл. 5 см (3).

 

 

Нижній комір (не дубльований прокладкою) приколоти до пілочок від поперечних міток (контрольна мітка 6) до виточок і пришити (4).

 

 

На початку і в кінці швів виконати закріпки. Припуски швів розпрасувати. Потім нижній комір вшити в горловину жакета, проклавши строчки в обидва боки від лінії середини спинки, і далі цими ж строчками зшити виточки (5).

 

 

Припуски шва вшивання коміра і глибини виточок зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти і розпрасувати, слабини біля вершин виточок спрасувати (5а).

 

 

 

 

Верхній комір

Верхній комір (дубльований прокладкою) пришити до підбортів від поперечних міток до кутків. На початку і в кінці швів виконати закріпки. Припуски підбортів надсікти в кутках (стрілка) впритул до останніх стібків швів (6).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Верхній комір вшити в горловину підбортів і обшивки горловини спинки від кутка до кутка, сумістивши поперечні мітки на комірі з плечовими швами. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях і розпрасувати (7).

 

 

Борти і лацкани

Деталі коміра сколоти, при цьому верхній комір має бути трохи більшим за  нижній комір на кутах, щоб кути коміра вже готового жакета не відверталися догори. Розмічені лінії швів не суміщати. Зшити, не закріплюючи припуски швів вшивання комірів. На початку і в кінці шва виконати закріпки. Припуски пілочок і підбортів надсікти біля поперечних міток впритул до останніх стібків шва (8 стрілка).

 

 

Припуски шва відвернути вгору. Від поперечних міток підборти приколоти до зрізів бортів, при цьому лацкани підбортів мають бути трохи більші за лацкани пілочок на кутах, щоб кути лацканів вже готового жакета не відверталися догори. Пришити. Припуски швів, також і на комірі, зрізати близько до строчок, біля кінців лацканів надсікти (9 стрілка).

 

 

Комір вивернути, підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік. Краї виметати і припрасувати. Нижній комір і пілочки перегнути по лініях згинів і приметати косими зметувальними стібками (10).

 

 

Точно сколоти шви вшивання комірів і зшити ручним швом «назад голку» (11).

 

 

Рельєфні шви по спинці

Бокові частини накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити рельєфні зрізи. Припуски швів розпрасувати.

 

Рукави

Ліктьову частину кожного рукава накласти на верхню частину рукава лицьовим боком до лицьового боку, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 8) і зшити. Припуски шва обметати і розпрасувати. Для припосаджування оката рукава від • до • прокласти 2 машинні строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками (12).

 

 

Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину, зшити передні зрізи рукава. Припуски шва розпрасувати. Припуск на підгин низу рукава запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Вшити рукави

Для припосаджування оката рукава нижні нитки строчок призборювання злегка потягнути. Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 10 на верхній частині рукава і на пілочці, а також поперечні мітки на ліктьовій частині рукава і на боковій частині. Верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. На припосадженому окаті не повинно бути складок, зборку рівномірно розподілити. Рукав вметати і вшити з боку рукава (13).

 

 

Припуски шва відвернути на рукав. Жакет приміряти. Підплечики приколоти і пришити до припуску швів вшивання рукавів і плечових швів.

 

Підкладка

Частини спинки підкладки скласти лицьовими боками, середні зрізи зшити з припусками шириною 1,5 см. Уздовж лінії середини спинки на спинці підкладки застрочити складку на вільне облягання вгорі і знизу на довжину по бл. 3 см (14).

 

 

Глибину складки запрасувати в один бік. На підкладці виконати рельєфні і плечові шви, а також шви рукавів. Вшити рукави підкладки.

 

До жакета пришити підкладку

Підкладку приколоти до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Пришити. По горловині спинки припуски шва надсікти (15).

 

 

Припуски шва запрасувати на підкладку. Підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку, сумістивши шви. Підкладку приметати до нижнього зрізу жакета. Нижні зрізи рукавів підкладки підвернути, злегка відтягнути вгору і пришити до підгину низу рукавів жакета (16).

 

 

 

 

Пата

Пату скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зшити поздовжні і з одного боку короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах зрізати навскоси. Пату вивернути і припрасувати. Відкритий кінець пати приколоти до лівого кінця заднього пояса по нижньому зрізу (дубльована прокладкою половинка пояса). Припуск по верхньому зрізу пояса виступає (17).

 

 

Пояс по нижньому зрізу

Передні пояси накласти на задній пояс лицьовим боком до лицьового боку, зшити передні рельєфні зрізи. Припуски швів розпрасувати. Пату відвернути вперед. Пояс скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, згин припрасувати. Пояс знову розкласти. Дубльовану прокладкою половинку пояса пришити до нижнього зрізу жакета, сумістивши передні рельєфні шви, при цьому нижній зріз жакета злегка припосадити, а пату не закріплювати. Кінці пояса виступають за краї бортів на однакову довжину (18).

 

 

Біля лівого борта кінець пояса зрізати до довжини 1,5 см (ширина припуску). Пояс скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Біля лівого кінця пояса припуски шва пришивання пояса відвернути на пояс, припуск по внутрішньому зрізу пояса відвернути на виворітний бік. На лівому кінці пояса зшити короткі зрізи. На правому, що виступає, кінці пояса зшити зрізи згідно з малюнком, припуски шва зрізати на кутах навскоси (19).

 

 

Пояс вивернути, внутрішній зріз пояса підвернути так, щоб від лежав зверху шва пришивання. Приколоти. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, закріплюючи внутрішній зріз (20).

 

 

Кінець пояса, що виступає, протягнути у півкільця на ширину 3 см і пришити (21).

 

 

Петлі і ґудзики

На обох пілочках обметати петлі по розмітці (на лівій пілочці - для внутрішньої застібки). Довжина петель залежить від розміру ґудзиків. Великі ґудзики пришити до обох пілочок по розмітці. На правій пілочці з виворітного боку пришити маленький ґудзик біля мітки нижнього ґудзика для внутрішньої застібки.

 

Кнопки

Нижні частини кнопок пришити до лівого переднього пояса посередині на відстані 2 і 18 см від кінця пояса. Жакет закрити. На правому передньому поясі з виворітного боку поставити мітки для верхніх частин кнопок. Верхні частини кнопок пришити, не виводячи голку на лицьовий бік.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 117
69.9грн