Чоловічий анорак із термоаплікацією: пошиття крок за кроком

Трикотажний анорак з капюшоном і кишенею-кенгуру ніколи не буде зайвим у чоловічому гардеробі. Надати моделі більшої індивідуальності можна за допомогою різних аплікацій. Ми припрасували до спинки голову тигра. Як пошити стильний анорак крок за кроком і що для цього знадобиться, дивіться у нашому ілюстрованому курсі.

 

Анорак 120 Burda 12/2018

 

Розмір: 46 - 56

 

Вам знадобиться:

трикотажне полотно з ворсованим/махровим виворітним боком 2,40-2,40-2,40-2,50-2,50-2,50 м шириною 140 см

2 пробивних блочки 

шнур 1,60 м

готова термоаплікація з тигром

 

Крім того:

шовкова бумага для переведення деталей викрійки з листа викрійок

олівець, ножиці для паперу

сантиметрова стрічка, масштабна лінійка, звичайна лінійка

кравецькі булавки

кравецька крейда, «чарівна» кравецька крейда

ножиці для розкрою та маленькі ножиці для рукоділля

копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення деталей викрійки

голка швацької машини, ручна голка для шиття, нитки для шиття

 

Рекомендовані тканини: трикотажні полотна з ворсованим/махровим виворітним боком.

 

Деталі крою:

1 Перед зі згином     1х

2 Спинка зі згином    1х

3 Рукав                          2х

4 Капюшон                   2х

5 Кишеня зі згином    1х

 

Інші деталі:

a) пояс по нижньому зрізу довжиною 93-97-101-105-109-114 см і шириною 15 см:

b) – 2 манжети довжиною по 25-26-26-27-27-28 см і шириною по 15 см.

Всі розміри включають припуски шириною 1,5 см.

 


Розмір анорака визначається за обхватом грудей: розм. 46 = 92 см, розм. 48 = 96 см, розм. 50 = 100 см, розм. 52 = 104 см, розм. 54 = 108 см, розм. 56 = 112 см.


 

1. Розкрій

Трикотажне полотно скласти поздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно та приколоти, при цьому деталі 1, 2 і 5 – до згину тканини. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки та кравецької крейди припуски: на шви та по всіх зрізах – 1,5 см. Деталі a та b накреслити за допомогою кравецької крейди та лінійки прямо на трикотажному полотні. Всі деталі викроїти.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки та лінії перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії суміщення деталей на переді, а також лінію згину і лінію середини переду на капюшоні перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Мітки блочок можна поставити з лицьового боку частин капюшона простим олівцем.

 

 

3. Рекомендації по роботі з трикотажними полотнами.

Оптимальна обробка трикотажних полотен виконується на оверлоці. Шви виходять дуже пластичними і не рвуться в процесі носіння. Якщо у вас немає оверлока, для збереження еластичності деталі крою з трикотажних полотен зшивають спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. Варто звернути увагу на те, щоб натяг нитки не був надто великим.

 

 

4. Кишеня

Всі зрізи кишені, окрім нижнього зрізу, обметати. Припуски входів у кишеню відвернути на виворітний бік, приметати та припрасувати. З лицьового боку входи в кишені вистрочити на відстані 1,3 см. Потім припуски по верхньому і боковим краях кишені запрасувати на виворітний бік. Кишеню приколоти до переду по лініях суміщення. Верхній та бокові запрасовані краї настрочити в край. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Нижній зріз кишені приметати.

 

 

5. Бокові шви/ шви рукавів

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Рукави скласти поздовж лицьовим боком всередину, зрізи рукавів сколоти і зшити. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати в один бік.

 

 

6. Манжети

Кожну манжету скласти поперек навпіл лицьовим боком всередину, зшити короткі зрізи. Припуски шва розпрасувати. Манжету скласти поздовж навпіл виворітний боком всередину, сколоти поздовжні зрізи. Манжету приколоти, розтягуючи, до нижнього зрізу рукава, сумістивши шов манжети зі швом рукава. Манжету пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом. Манжету відвернути вниз.

 

 

7. Вшити рукави

Кожен рукав скласти зі зрізом пройми лицьовим боком до лицьового боку, сколоти шов рукава з боковим швом. Рукав приколоти до зрізу пройми, сумістивши поперечні мітки 4 на рукаві та переді. Рукав вшити. Припуски шва зрізати до ширини 1 см, обметати разом і запрасувати на рукав. Рукав вистрочити вздовж шва пришивання на відстані 7 мм, закріплюючи припуски.

 

 

 

8. Пояс по нижньому зрізу

На поясі зшити короткі зрізи. Припуски шва розпрасувати. Пояс скласти поздовж навпіл виворітним боком всередину, сколоти поздовжні зрізи. Навпроти шва на поясі шпилькою поставити мітко середини. Пояс приколоти до нижнього зрізу анорака, злегка розтягуючи, лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов пояса та шпильку з боковими швами. Пояс пришити. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм та обметати разом. Пояс відвернути вниз.

 

 

9. Капюшон

Частини капюшона скласти лицьовими боками, сколоти і зшити середні зрізи. Припуски шва запрасувати в один бік. Припуск, що лежить знизу, зрізати до ширини 5 мм. Припуск, що лежить зверху, підвернути, заколоти і застрочити в край. Вздовж лицьового зрізу капюшона встановити за розміткою блочки (див. інструкцію виробника), закріплюючи з виворітного боку маленькі клаптики трикотажного полотна для ущільнення. Потім клаптики трикотажного полотна зрізати впритул до блочок.

 

 

10. Закінчити обробку капюшона

Суцільнокроєну обшивку лицьового зрізу капюшона відвернути по лінії згину на виворітний бік, підвернути до ширини 2 см, заметати і застрочити. Лівий край капюшона накласти на правий край капюшона, сумістивши лінії середини переду, нижні зрізи зметати.

 

 

11. Вшити капюшон

По зрізах горловин переду та спинки шпильками поставити мітки середини переду та спинки. Капюшон приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини переду, лінію середини спинки з середнім швом капюшона, а також поперечні мітки на капюшоні і на рукавах. Капюшон вшити. Припуски шва обметати разом в запрасувати вниз. Перед і спинку вистрочити вздовж шва вшивання капюшона на відстані 7 мм, закріплюючи припуски.

 

 

12. Шнур

Один кінець шнура обмотати скотчем. Шнур протягнути крізь блочки в куліску лицьового краю капюшона. Кінець шнура зі скотчем зрізати. На кінцях шнура зав’язати по вузлику.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Зараз переглядають

Блузка-сорочка із заниженими проймами

Простора блузка-сорочка із заниженими проймами, ніби запозичена з чоловічого гардеробу, додасть...

33.50грн.

Блузка простора з оборками на рукавах

Простору блузку з оборками на рукавах ви можете носити як навипуск, перехопивши в талії поясом,...

33.50грн.