0
Акція 1+1=3

Демісезонне пальто у стилі тренча: шиємо крок за кроком

Пальто із натяком на тренчкот, але деталі набагато складніші, ніж зазвичай: відлітна кокетка суцільнокроєна з рукавами, що створює стильний ефект накидки. Ще одна родзинка – прорізні кишені з листочками формату XL. Із нашою покроковою інструкцією з пошиття цей шедевр вийде якнайкраще!

 

Пальто Burda 12/2023#110

 

Вам знадобиться: змішана бавовняна тканина 4,05 м завширшки 140 см для всіх розмірів; підкладкова тканина 3,05 м завширшки 140 см для всіх розмірів; флізелін H 410; 7 ґудзиків.

 

Рекомендовані тканини: легкі пальтові тканини.

 

Пальто кольору camel – модний фаворит

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

Зі змішаної бавовняної тканини:

1 Пілочка                                                                         2х

2 Спинка                                                                         2х

3 Верхня деталь пілочки, суцільнокроєна

з передньою частиною рукава                              2х

4 Верхня середня деталь спинки зі згином     1х

5 Верхня бокова деталь спинки                            2х

6 Ліктьова частина рукава                                       2х

7 Обшивка горловини спинки зі згином           1х

8 Верхній комір зі згином                                        1х

9 Нижній комір зі згином                                          1х

10 Листочка                                                                    2х

11 Мішковина кишені                                                  2х

 

З підкладкової тканини:

4 Верхня середня деталь спинки зі згином      1х

5 Верхня бокова деталь спинки                             2х

6 Ліктьова частина рукава                                        2х

13 Пілочка                                                                        2х

14 Спинка                                                                        2х

15 Верхня деталь спинки                                          2х

16 Обшивка пройми (розкрій за косою)             2х

17 Мішковина кишені                                                  2х

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти поздовж навпіл лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накласти на тканину відповідно до плану розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу пальта і рукавів – 4 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Кашемір: вибираємо тканину для пальта

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Перед тим, як зняти всі деталі паперової викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка і копіювального паперу.

 

 

3. Розкрій підкладки

Підкладку скласти поздовж навпіл лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Деталі 4-6, 13 і 14 приколоти до підкладки відповідно до плану розкладки. За допомогою кравецької крейди навколо деталей паперової викрійки накреслити припуски на шви і підгин низу завширшки 1,5 см.

 

Решту підкладкової тканини розкласти в один шар лицьовим боком угору. Приколоти деталі 15-17 (деталі 15 і 17 симетрично). Навколо деталей накреслити припуски (крім деталі 16, припуски вже включені). Деталі викроїти по цих лініях. На деталі підкладки перенести контурні лінії.

 

 

4. Прокладка

Флізелін скласти вдвічі клейовим боком усередину. Приколоти деталі викрійки 1, 3, 7, 8, 9 і 10 відповідно до плану розкладки (на деталях 1 і 3 тільки суцільнокроєні підборти до ліній згинів). За допомогою кравецької крейди вздовж контурів деталей викрійки накреслити припуски на шви 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладку припрасувати до відповідних деталей крою з виворітного боку. Дубльовані прокладкою деталі ще раз скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком усередину. Знову приколоти деталі паперової викрійки і перенести всі контури. Додатково прокладкою дублювати припуски на підгин низу пальта і рукавів, а також обшивки шліци.

 

Як укріпити плечі та окат рукава жакета прокладкою

 

 

5. Виточки

На пілочках і верхніх деталях пілочок зшити виточки, глибини виточок запрасувати до лінії середини переду.

 

 

6. Прорізні кишені з листочками/підготовка

Лінії кишень перевести на лицьовий бік пілочок великими зметувальними стібками. Смуги прокладки завширшки по 5 см припрасувати з виворітного боку поверх розмічених ліній кишень.

 

На відстані по 6,5 см (у бік ліній середини переду) від ліній кишень накреслити «чарівною» кравецькою крейдою лінії суміщення для листочок.

 

 

7. Прорізні кишені з листочками

Кожну листочку скласти поздовж навпіл лицьовим боком усередину, на кінцях зшити короткі зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кінцях – навскіс. Листочку вивернути, припрасувати і приколоти з лицьового боку до пілочки, сумістивши згин листочки з розміченою лінією суміщення.

 

Листочку приметати на відстані 4,5 см від згину. Мішковину кишені з підкладкової тканини приколоти поверх листочки лицьовим боком до лицьового боку. Листочку і мішковину пришити. На початку і в кінці строчок виконати закріпки.

 

 

8. Закінчити обробку кишень

Мішковину кишені з основної тканини пришити напроти листочки лицьовим боком до лицьового боку на відстані 1 см від шва пришивання листочки. Шов має бути коротшим з обох боків на бл. 5 мм, ніж шов пришивання листочки.

 

Пілочку розрізати між строчками, до кінців швів – навскіс. Мішковини відігнути на виворітний бік, листочку запрасувати на проріз. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відігнути на виворітний бік, пришити до мішковини.

 

Кінці листочки зафіксувати на пілочці біля поперечних міток ручними стібками.

 

 

9. Середній шов спинки, шліца

Виконати середній шов спинки від верху до мітки шліци. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. На лівій частині спинки обшивку шліци зрізати по лінії «лівий край», запрасувати на виворітний бік.

 

Припуск під шліцу правої частини спинки відігнути на ліву частину спинки і, щоб не виконувати надсічку, припуск правої частини спинки (середній шов) запрасувати навскіс.

 

Суцільнокроєну обшивку припуску під шліцу запрасувати на виворітний бік. Ліву частину спинки вистрочити біля верхнього кінця шліці за розміткою навскіс, закріплюючи припуск під шліцу.

 

 

10. Плечові та бокові шви

На пілочках і спинці виконати бокові та плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки припосадити. Припуски швів розпрасувати. Обшивку горловини спинки пришити до суцільнокроєних із пілочками підбортів. Припуски швів розпрасувати.

 

Весняне пальто: базові моделі на будь-який смак

 

 

11. Борти

Суцільнокроєні з пілочками підборти відігнути на лицьовий бік по лініях згинів, підборти й обшивку горловини спинки приколоти до зрізу горловини пальта. Прокласти строчки від країв бортів (= згини) до поперечних міток. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Біля поперечних міток припуски надсікти навскіс впритул до кінців швів.

 

Підборти й обшивку горловини спинки відігнути на виворітний бік, краї припрасувати. Підборти й обшивку горловини спинки приметати до зрізу горловини пальта.

 

 

12. Підгин низу

Низ підбортів і обшивки шліци ще раз розкласти. Припуски на підгин низу пальта запрасувати на виворітний бік, приметати і пришити вручну незатягненими стібками.

 

Підборти й обшивки знову відігнути на виворітний бік. Підборти пришити до підгину низу пальта. Обшивки шліци пришити вручну незатягненими стібками.

 

 

13. Верхні деталі

Верхні бокові деталі спинки пришити до верхньої середньої деталі спинки пришити до верхньої середньої деталі спинки. Ліктьові частини рукавів пришити до спинки. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Зшити плечові зрізи і верхні зрізи рукавів, а також нижні зрізи рукавів і бокові зрізи. Припуск на підгин низу запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Суцільнокроєні підборти відігнути на лицьовий бік, прокласти строчки від країв бортів до поперечних міток. Припуски надсікти, підборти відігнути на виворітний бік, краї припрасувати (див. також крок 11).

 

 

14. Підкладка верхньої деталі

На пілочки підкладки верхньої деталі зшити виточки, глибини виточок запрасувати вперед. На підкладці виконати решту швів, припуски швів розпрасувати. Пілочки підкладки верхньої деталі пришити до суцільнокроєних підбортів верхніх деталей пілочок лицьовим боком до лицьового боку, почавши/закінчивши строчки на відстані по бл. 6 см від нижнього краю. Припуски швів запрасувати на підкладку.

 

Шиємо підкладку на пальто та жакет

 

 

15. Верхня деталь/пришити підкладку

Підкладку вкласти у верхні деталі пальта виворітним боком до виворітного боку, рукави підкладки вкласти в рукави верхньої деталі. Підкладку приметати до зрізу горловин. Нижній зріз підкладки і припуски на підгин низу рукавів підкладки підігнути і пришити до підгину низу деталей з основної тканини, передні зрізи підкладки пришити до підбортів.

 

 

16. Приметати верхню деталь пальта

Верхню деталь пальта приколоти до пальта виворітним боком до лицьового боку сумістивши плечові шви, зметати зрізи горловин.

 

Рання прем’єра: один образ Енн Гетевей у твідовому пальті

 

 

17. Комір

Верхній і нижній коміри сколоти лицьовими боками, зшити зовнішні зрізи, почавши/закінчивши строчку точно біля лінії шва вшивання коміра. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски швів зрізати близько до строчки.

 

 

Нижній комір вшити в горловину пальта лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва запрасувати на комір. Комір перегнути, деталі коміра зметати великими зметувальними стібками. Верхній комір підігнути і пришити вручну над швом вшивання нижнього коміра.

 

 

18. Підкладка пальта

На спинці підкладки зшити середні зрізи і застрочити складку на вільне облягання за розміткою, між швами складку заметати. Глибину складки заметати в один бік. На підкладці зшити виточки і виконати шви. Підкладку пришити до зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, почавши/закінчивши строчку на відстані бл. 8 см від нижнього краю пальта. Припуски шва запрасувати на підкладку.

 

 

Підкладку вкласти в пальто виворітним боком до виворітного боку, приметати до зрізів пройм.

 

Тренч для плюсиків: 10 найкращих викрійок Burda

 

 

19. Пройми

Припуски по зрізах пройм зрізати до ширини по 7 мм. Косі обшивки пройм скласти поздовж навпіл лицьовим боком назовні та припрасувати. Обшивки приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи обшивок із краями припусків. Біля бокових швів кінці обшивок відігнути. Припуски швів надсікти на ділянках округлення.

 

Обшивки відігнути на виворітний бік, приметати і настрочити на відстані 7 мм.

 

 

20. Підкладка/шліца

Один зріз підкладки підігнути і приколоти до обшивки припуску під шліцу. Другий зріз підкладки зрізати, не доходячи 1 см до припрасованого згину припуску під шліцу, у куті виконати косу надсічку. Поздовжній зріз підкладки підігнути і приколоти до обшивки лівого краю шліци. Верхній зріз підкладки підігнути і приколоти до припуску під шліцу. Нижній зріз підкладки підігнути, відтягнути вгору і приколоти до підгину низу пальта. Підкладку пришити вручну.

 

 

21. Петлі/ґудзики

На правих пілочках обметати петлі за розміткою. Довжина петель залежить від розміру ґудзиків. Ґудзики пришити до лівих пілочок.

 

Пальто-халат: секрети популярності

 

 

Редакція: MARIANNE SIMON; ілюстрації: PATRICIA RUPP

 

 

 

Всі викрійки жіночих пальт і тренчкотів BURDA

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка