Міцні плечі...

... Потрібні і важливі нам не тільки в повсякденному житті. Плечі у пальт і жакетів, які додатково укріплені прокладками у вигляді так званих «латок», не збираються в складки і сидять бездоганно.

 

 

Обробка прокладок для жакетів і пальт

 

Жакет і пальто повинні добре сидіти і не морщити на плечах. Для цього область кожного плеча можна додатково зміцнити прокладкою у вигляді «латки», яка починається від горловини і доходить до поперечної мітки вшивання рукава на проймі.

Пілочку зміцнюють прокладкою цілком. Деталь паперової викрійки для «латки» слід виготовити самостійно. Це зовсім не складно: якщо модель має рельєфний шов, склейте деталі паперової викрійки по лінії шва, почавши від краю пройми, і накресліть потім лінію прокладки (1).

 

Перезніміть «латку» як окрему деталь. Якщо на пілочці від плеча або від горловини передбачена виточка, закладіть виточку на деталі прокладки (2) і викроїть по ній «латку» без припусків на шви з м'якою прокладки, що не припрасовується, наприклад флізеліну М 12.

 

Використовуючи цю ж деталь паперової викрійки, з  флізеліну, що припрасовується, H 410 за косою викроїть другу прокладку - з припусками на шви по зрізах плеча і горловини, а знизу на 1-1,5 см коротше за першу. Після зшивання і прасування рельєфних швів або виточок накладіть на пілочку першу «латку», з прокладки, що не припрасовується, точно сумістивши верхній і бокові зрізи «латки» з лініями швів на поілочці. Потім зверху першої «латки» накладіть другу, з флізеліну, що припрасовується, і припрасуйте її (3).

Спинку зміцнюють прокладкою флізелін в області горловини, плечей і пройм. Викроїть прокладку з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у спинки. Зверху розміченої лінії плечового

шва додатково припрасуйте смугу прокладки флізелін кантенбанд. Смуга кантенбанда повинна бути трохи коротшою за плечовий шов по спинці (дорівнює довжині плечового зрізу пілочки). При припрасовуванні злегка розтягуйте смугу прокладки і відповідно трохи припосаджуйте спинку (4).

Лацкани привертають до себе увагу в першу чергу, і тому їх обробка повинна бути особливо ретельною. Щоб лацкани лежали красиво, їх кутки слід додатково зміцнити прокладкою флізелін Н 410, а згини трохи припосадити на смуги прокладки флізелін кантенбанд. Це робиться в такий спосіб: прокладку флізелін для кутка лацкана розкроїть за косою без припусків на шви по передньому і верхньому зрізах лацкана і точно до лінії його згину. Прокладку флізелін кантенбанд припасуйте до пілочки поруч із згином лацкана, почавши біля плечового шва і закінчивши, не доходячи бл. 5 см до зрізу борта. Відріжте смугу прокладки довжиною на бл. 1,5-2 см коротше цієї відстані і розтягуйте її при припрасуванні на необхідну довжину (5), припосадивши відповідно пілочку по лінії згину.

Завдяки такій обробці лацкани лежать бездоганно. При високих лацканах відвернуті на виворітний бік припуски на шов по верхньому зрізу кожного лацкана і на шов вшивання коміра в точці початку вшивання коміра розходяться і утворюють так званий «порожній кут». Щоб товщина припусків була рівномірною, припрасуйте на цей кут маленький шматочок прокладки флізелін волюменфліз Н 630 (6).

Форма шматочка залежить від форми лацкана, і ви повинні визначити її самостійно. Для цього виріжте з паперу верхню частину лацкана з припусками на шов 1 см. Потім надріжте припуски в куток до лінії шва і відверніть припуски на виворітний бік. «Вільна ділянка» між припускамими буде точно відповідати потрібній формі шматочка прокладки (7).

 

Рукави сидять особливо добре, якщо по окату їх зміцнити прокладкою флізелін волюменфліз 248. Якщо рукав двошовний, склейте спочатку деталі викрійки по ліктьовому шву і потім накресліть на них лінію прокладки (8).

Перезніміть деталь прокладки як окрему деталь і розкроїть по ній прокладку волюменфліз 248 без припусків на шви. Потім по цій же викрійці розкроїть прокладку флізелін G 405 або H 410 з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у рукава, - з припуском на шов по верхньому зрізу, а знизу на 1,5-2 см коротше за викрійку. Після зшивання і  розпрасовування ліктьового шва прокладку волюменфліз накладіть з виворітного боку рукава уздовж лінії шва по окату, а зверху неї - прокладку флізелін і припрасуйте (9).

Комір також набуває кращої форми і вигляду, якщо його зміцнити прокладкою флізелін. Зміцніть прокладкою не тільки нижній, а й верхній комір. Основне правило таке: прокладку слід кроїти з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у деталі з тканини. Однак якщо нижній комір з лацканами кроїться за поздовжньою ниткою, то прокладку до нього викроюють за косою і з середнім швом. Дуже широкі, відкладні коміри, які, проте, можна піднімати, і високі коміри-стійки набувають необхідної стійкості, не справляючи враження жорстко накрохмалених, якщо нижні деталі цих комірів додатково зміцнити прокладкою волюменфліз.

 

Акуратні краї виходять, якщо уздовж них додатково припрасувати прокладку. Підгин низу також не перекошуватиметься, якщо зміцнити його цією прокладкою.

 

ВАЖЛИВО: прокладку флізелін кантенбанд завжди слід припрасовувати зверху розміченої лінії шва/підгину низу.

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

  Дякую, неймовірно корисна інформація! При пошитті пальто робила щось подібне. В статті все роз'яснено та наглядно показано на ілюстраціях.

  Хотілось би більше дізнатись, як розрізняють флізелін за номером та щільністю, а також що означають літери перед позначенням. В магазинах тканин, нажаль, не позначають маркування флізеліну. Також хотілось би дізнатись, що таке флізелін кантенбанд і волюменфліз.  

Хіт продажу

Просторі брюки на широкому поясі

Екстраширокий призборений пояс з еластичною стрічкою добре утримує просторі брюки на своєму...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Сорочка-жакет приталеного силуету

У довгій розкльошеній сорочці, що грає роль жакета, ви матимете елегантний вигляд, але...

49.9 грн.

Шорти-бермуди лляні

Літній день в офісі? Чому б не вдягнути шикарні лляні бермуди, які відмінно поєднуються з...

49.9 грн.