0

Як укріпити плечі та окат рукава жакета прокладкою

Міцні плечі потрібні та важливі нам не тільки в повсякденному житті. Плечі у пальт і жакетів, які додатково укріплені прокладками у вигляді так званих «латок», не збираються в складки і сидять бездоганно.

 

Блейзер  Burda 2/2023#104 A

 

Обробка прокладок для жакетів і пальт

Жакет і пальто повинні добре сидіти і не морщити на плечах. Для цього область кожного плеча можна додатково зміцнити прокладкою у вигляді «латки», яка починається від горловини і доходить до поперечної мітки вшивання рукава на проймі.

 

10 найкращих блейзерів Burda

 

Пілочку зміцнюють прокладкою цілком. Деталь паперової викрійки для «латки» слід виготовити самостійно. Це зовсім нескладно: якщо модель має рельєфний шов, склейте деталі паперової викрійки по лінії шва, почавши від краю пройми, і накресліть потім лінію прокладки .

 

Усі види флізеліну

 

 

 

Перезніміть «латку» як окрему деталь. Якщо на пілочці від плеча або від горловини передбачена виточка, закладіть виточку на деталі прокладки і викроїть по ній «латку» без припусків на шви з м'якої прокладки, що не припрасовується, наприклад флізеліну М 12.

 

Використовуючи цю ж деталь паперової викрійки, з  флізеліну, що припрасовується, H 410 за косою викроїть другу прокладку - з припусками на шви по зрізах плеча і горловини, а знизу на 1-1,5 см коротше за першу.

 

Після зшивання і прасування рельєфних швів або виточок накладіть на пілочку першу «латку», з прокладки, що не припрасовується, точно сумістивши верхній і бокові зрізи «латки» з лініями швів на поілочці. Потім зверху першої «латки» накладіть другу, з флізеліну, що припрасовується, і припрасуйте її.

 

Як правильно прасувати при шитті

 

Спинку зміцнюють прокладкою флізелін в області горловини, плечей і пройм.

 

Викроїть прокладку з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у спинки. Зверху розміченої лінії плечового шва додатково припрасуйте смугу прокладки флізелін кантенбанд. Смуга кантенбанда повинна бути трохи коротшою за плечовий шов по спинці (дорівнює довжині плечового зрізу пілочки).

 

При припрасовуванні злегка розтягуйте смугу прокладки і відповідно трохи припосаджуйте спинку.

 

Для чого потрібна клейова прокладка і як з нею працювати: поради професіонала

 

 

Лацкани привертають до себе увагу в першу чергу, і тому їхня обробка має бути особливо ретельною.

 

Щоб лацкани лежали красиво, їхні кути слід додатково зміцнити прокладкою флізелін Н 410, а згини трохи припосадити на смуги прокладки флізелін кантенбанд. Це робиться в такий спосіб:

 

- прокладку флізелін для кута лацкана розкроїть за косою без припусків на шви по передньому і верхньому зрізах лацкана і точно до лінії його згину;

 

- прокладку флізелін кантенбанд припасуйте до пілочки поруч зі згином лацкана, почавши біля плечового шва і закінчивши, не доходячи бл. 5 см до зрізу борта;

 

- відріжте смугу прокладки завдовжки на бл. 1,5-2 см коротшу за цю відстань і розтягуйте її при припрасуванні на необхідну довжину, припосадивши відповідно пілочку по лінії згину.

 

Завдяки такій обробці лацкани лежать бездоганно. За високих лацканів відвернуті на виворітний бік припуски на шов по верхньому зрізу кожного лацкана і на шов вшивання коміра в точці початку вшивання коміра розходяться і утворюють так званий «порожній кут». Щоб товщина припусків була рівномірною, припрасуйте на цей кут маленький шматочок прокладки флізелін волюменфліз Н 630.

 

 

 

Форма шматочка залежить від форми лацкана, і ви повинні визначити її самостійно. Для цього виріжте з паперу верхню частину лацкана з припусками на шов 1 см. Потім надріжте припуски в кут до лінії шва і відверніть припуски на виворітний бік. «Вільна ділянка» між припускамими буде точно відповідати потрібній формі шматочка прокладки.

 

Рукави сидять особливо добре, якщо по окату їх зміцнити прокладкою флізелін волюменфліз 248. Якщо рукав двошовний, склейте спочатку деталі викрійки по ліктьовому шву і потім накресліть на них лінію прокладки.

 

Шиємо підкладку на пальто та жакет

 

Перезніміть деталь прокладки як окрему деталь і розкроїть по ній прокладку волюменфліз 248 без припусків на шви.

 

Потім по цій же викрійці розкроїть прокладку флізелін G 405 або H 410 з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у рукави, - з припуском на шов по верхньому зрізу, а знизу на 1,5-2 см коротше за викрійку.

 

Після зшивання і  розпрасування ліктьового шва прокладку волюменфліз накладіть з виворітного боку рукава вздовж лінії шва по окату, а зверху неї - прокладку флізелін і припрасуйте.

 

На довгу перспективу. Вшиваємо рукави

Комір також набуває кращої форми і вигляду, якщо його зміцнити прокладкою флізелін. Зміцніть прокладкою не тільки нижній, а й верхній комір.

 

Основне правило таке: прокладку слід кроїти з тим же напрямом поздовжньої нитки, що і у деталі з тканини. Однак якщо нижній комір з лацканами кроїться за поздовжньою ниткою, то прокладку до нього викроюють за косою і з середнім швом.

 

Дуже широкі, відкладні коміри, які, проте, можна піднімати, і високі коміри-стойки набувають необхідної стійкості, не справляючи враження жорстко накрохмалених, якщо нижні деталі цих комірів додатково зміцнити прокладкою волюменфліз.

 

Акуратні краї виходять, якщо вздовж них додатково припрасувати прокладку. Підгин низу також не перекошуватиметься, якщо зміцнити його цією прокладкою.

 

ВАЖЛИВО: прокладку флізелін кантенбанд завжди слід припрасовувати зверху розміченої лінії шва/підгину низу.

 

 

Всі викрійки жакетів BURDA

 

4
Поділитись:
+ коментувати

4 Коментарі

  Дякую, неймовірно корисна інформація! При пошитті пальто робила щось подібне. В статті все роз'яснено та наглядно показано на ілюстраціях.

  Хотілось би більше дізнатись, як розрізняють флізелін за номером та щільністю, а також що означають літери перед позначенням. В магазинах тканин, нажаль, не позначають маркування флізеліну. Також хотілось би дізнатись, що таке флізелін кантенбанд і волюменфліз.  

Секрет - щоб тканина не стояла колом від дублерину. Можна проклеїти її трикотажним дублерином, тоді вона триматиме форму, але виріб буде більш пластичним. Згодна дуже потрібна інформація. Опис дублеринів (якщо можна з фото)

І як виглядає дублерин, який не проклеюється?

Хіт продажу

№ викрійки 136 B
35грн