Курс на відпочинок: шиємо кокетливий літній комбінезон

Літо в розпалі: уже в процесі пошиття ця модель із зав'язками на плечах і талії та оборками внизу налаштує вас на відпустку!

 

Комбінезон 102 A Burda 7/2017              Комбінезон 102 B Burda 7/2017

 

Розмір: 34 – 44

 


Екстра-порада: щоб визначити необхідний розмір, виміряйте ваші обхвати грудей і стегон і порівняйте їх з розмірною таблицею Burda. Якщо розміри відрізняються, виберіть більший розмір.

Рекомендовані тканини: легкі віскозні, бавовняні або змішані тканини.


 

Вам знадобиться: віскозний креп з принтом шириною 135 см: розміри 34, 36 - 2,60 м, розміри 38, 40 - 2,65 м, розміри 42, 44 - 2,70 м; еластична стрічка шириною 1,3 см: розміри 34, 36 - 1,50 м, розміри 38, 40 - 1,70 м, розміри 42, 44 - 1,90 м; 18 намистин; клапоть прокладки; нитки для шиття.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка.

 

 

Деталі паперової викрійки

21 Ліф переду 2х

22 Ліф спинки 2х

23 Передня половинка шортів 2х

24 Задня половинка шортів 2х

25 Мішковина кишені 4х

 

Інші деталі:

(Дані наведені для розмірів 34-44, включаючи припуски.)

Деталі а, с, d, e, f викроїти за косою шириною 3 см:

а) 2 деталі зав'язки талії довжиною по 92-94-96-98-100-102 см;

с) 2 обшивки горловини переду довжиною по 21-21-22-22-23-23 см;

d) 2 обшивки горловини спинки довжиною по 27-27-28-28-29-29 см;

е) 4 обшивки пройм довжиною по 24-25-27-27-28-28 см;

f) 2 зав'язки бретелей довжиною по 120 см;

b) 2 оборки нижніх зрізів довжиною по 115-118-121-124-127-130 см і шириною по 8 см.

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині.

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по всіх зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі а-f накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині. Всі деталі викроїть по цих лініях. Деталі (a, f), що виступають на плані розкладки за згин тканини, викроїть в останню чергу з розкладеного в один шар клаптя тканини.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

На деталі 23 мітку петлі (для прорізу куліски) поставте на такій же відстані від зрізів, як у розміру 34. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії згинів обшивок переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

3. Горловини переду і спинки/обшивки

Косі обшивки горловини переду (с) складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. Обшивки приколіть до зрізів горловин частин переду лицьовим боком до лицьового боку так, щоб відкриті зрізи обшивок лежали на припусках на ширину по 7 мм. Обшивки пришийте до зрізів горловин частин переду. Припуски швів зріжте до ширини по 7 мм. Обшивки відверніть на виворітний бік і приметайте. Горловини припрасуйте і вистрочіть на відстані по 5 мм. Аналогічно обшийте зрізи горловин спинки косими обшивками (d).

 

 

4. Середні шви ліфів переду і спинки

Частини ліфа переду складіть лицьовими боками. Сколіть і зшийте середні зрізи. Припуски шва зріжте до ширини по 7 мм, обметайте разом і запрасуйте в один бік. Середній шов ліфа спинки виконайте, обметайте і запрасуйте аналогічно.

 

  

 

5. Пройми/обшивки

Дві косі обшивки пройм (е) пришийте до зрізів пройм переду, як описано в кроці 3. Припуски швів зріжте близько до строчок. Обшивки відверніть на виворітний бік і приметайте. Пройми припрасуйте і вистрочіть на відстані по 5 мм. Дві інші косі обшивки пройм пришийте до зрізів пройм спинки таким же чином. Обшивки відверніть на виворітний бік і застрочіть.

 

 

 

6. Бокові шви ліфа переду

Ліф переду накладіть на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 1). Зшийте. Припуски кожного шва зріжте до ширини 7 мм, обметайте разом і запрасуйте на ліф спинки.

 

 

7. Плечові куліски

Припуски по плечових зрізах запрасуйте на виворітний бік. Суцільнокроєні обшивки плечових зрізів відверніть по лініях згинів на виворітний бік, приколіть і застрочіть в край.

 

 

8. Шорти: бокові шви/кишені в швах

Мішковини кожної кишені приколіть до припуску входу в кишеню передньої і задньої половинок шортів, сумістивши поперечні мітки, пришийте і запрасуйте поверх швів пришивання. Кожну передню половинку шортів накладіть на задню половинку шортів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте, залишивши в шві відкритим вхід в кишеню між поперечними мітками. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

9. Зшити мішковини кишень

Мішковини кожної кишені запрасуйте на передню половинку шортів, сколіть і зшийте. Припуски шва обметайте разом. Верхні зрізи мішковин кишені приметайте до верхнього зрізу передньої половинки шортів.

 

 

10. Крокові шви

Кожну половинку шортів складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть крокові зрізи (контрольна мітка 3) і зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, обметайте разом і запрасуйте на задню половинку шортів.

 

 

11. Середній шов

Одну половинку шортів виверніть. Половинки шортів вкладіть одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку, сколіть середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зшийте, закінчивши строчку на задніх половинках шортів точно біля розміченої лінії згину обшивки верхнього зрізу (стрілка). Пізніше тут будуть втягуватися еластичні стрічки. Припуски шва обметайте і розпрасуйте від верху до початку крокового округлення, далі припуски зрізів, що залишилися відкритими, запрасуйте на виворітний бік.

 

 

12. Оборки

На кожній оборці зшийте нижні зрізи. Припуски шва обметайте і розпрасуйте. Нижній зріз оборки обметайте і запрасуйте на виворітний бік на ширину 1,5 см. Нижній край оборки вистрочити на відстані 1 см, закріплюючи припуск. Верхній зріз оборки призборьте, для цього на відстані 12 мм від зрізу прокладіть машинну строчку великими стібками, на відстані 5 мм від неї прокладіть ще одну строчку. Верхній зріз оборки стягніть на нижніх нитках строчок призборювання до довжини нижнього зрізу половинки шортів. Нитки строчок призборювання зв'яжіть, зборку рівномірно розподіліть.

 

 

13. Пришити оборки

Кожну оборку приколіть до нижнього зрізу половинки шортів лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов оборки з кроковим швом. Оборку пришийте, проклавши строчку між строчками призборювання. Припуски шва зріжте близько до строчки і обметайте разом. Оборку відверніть вниз. Припуски шва запрасуйте вгору. Половинку шортів вистрочіть вздовж шва пришивання оборки близько до шва. Видимі нитки строчок призборювання видаліть.

 

 

14. Пришити ліф комбінезона

На передніх половинках шортів обметайте поперечні петлі за розміткою в якості прорізів для куліски, попередньо припрасувавши з виворітного боку маленькі клаптики прокладки для ущільнення. Ліф комбінезона натягніть на шорти лицьовим боком до лицьового боку, як показано на малюнку, сумістивши бокові і середні зрізи. Лінію шва ліфа переду вирівняйте з лінією згину обшивки верхнього зрізу шортів. Деталі сколіть і зшийте.

 

 

15. Еластична куліска

Ліф комбінезона відверніть вгору. Припуски ліфа запрасуйте вгору. Суцільнокроєні обшивку верхнього зрізу шортів запрасуйте на шорти і приколіть. На шортах прокладіть для кулісок 3 строчки з інтервалом 1,6 см, закріплюючи обшивку. 2 відрізки еластичної стрічки довжиною по 70-74-78-82-86-90 см втягніть у верхню та нижню куліски за допомогою англійської шпильки. Кінці еластичних стрічок накладіть один на інший та зшийте вручну.

 

 

16. Зав'язка талії

Деталі зав'язки талії (а) складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 7 мм від згину прокладіть строчку. Кінці ниток строчки протягніть у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Для вивертання голку протягніть вушком вперед через рулик. Кінці деталей зав'язки накладіть один на інший на ширину 1 см і зшийте, щоб вийшла одна довга зав'язка. Зав'язку втягніть у середню куліску через прорізи за допомогою англійської шпильки.

 

 

17. Бретелі

Виконайте зав'язки бретелей (f), як описано в кроці 16. Зав'язки втягніть у плечові куліски переду і спинки, як показано на малюнку, і зав'яжіть з боків на банти. На кінці зав'язок нанизайте по 3 намистини, потім на кінцях зав'язок зав'яжіть по вузлику.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН, ФРАНК ГРИММ. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет бушлат приталеного крою

Старий добрий бушлат зберігає статус культової речі на суходолі. Цього разу він вражає такими...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Приталений жакет з рукавами 3/4

Простий і в той же час благородний... Цей приталений жакет з легким блиском і візерунком в рубчик...

39.90 грн.

Спідниця А-силуету з мереживною планкою по низу

Розкльошена спідниця на вузькому поясі, нижній край оздоблений широкою планкою з мереживного...

44.90 грн.