0

Захисна маска для обличчя: два варіанти з викрійками різних розмірів

За допомогою нашого майстер-класу ви зможете власноруч пошити дві моделі захисної маски для обличчя різних розмірів: для дорослих та дітей.

 

Таку маску рекомендується надягати людям із ознаками хвороби для мінімізації розповсюдження інфекції. Також її можна носити, якщо ви перебуваєте у людних місцях: в магазині, транспорті тощо. Міняйте маску кожні 2 години, або частіше, якщо вона стала вологою. Після використання обережно знімайте маску, тримаючи її за резинки-кріплення, уникаючи торкання тканинної поверхні. Використану маску треба випрати (принаймні один раз на день при мінімум 60°), потім добре висушити і пропрасувати максимально гарячою праскою.

Маска 1. Вам знадобиться:

- щільна бавовняна тканина, розміром близько 40 х 40 см

- еластична тасьма

- матеріал для змінного вкладиша (наприклад, паперовий кухонний рушник, антибактеріальна тканина для миття посуду, змінний фільтр для пилососа тощо)

- тонкий дріт (наприклад, для флористики)

- шпильки

- булавки

- ножиці

- олівець

- лінійка

- нитики для шиття


Крок 1. Шаблон

Перезніміть деталі викрійки потрібного вам розміру

(безкоштовно завантажити викрійку тут).

 

деталь 1 - верхній шар тканини 2x

деталь 2 - підкладка і вкладиш кожен по 2х

 

В деталях викрійки уже враховані припуски на шви 1 см.

 

Розміри:

S - малюки/діти (малі)

M - діти (середній вік)/дорослі (невеликий розмір голови)

L - дорослі (середній розмір голови)

XL - дорослі (великий ромір голови)

 

Як пошити медичну маску власноруч: простий МК

 


Крок 2. Розкрій

Перед шиттям виперіть тканину і добре пропрасуйте. Складіть тканину навпіл лицьовим боком всередину. Приколіть вирізану з паперу деталь 1 на складену вдвічі тканину і обведіть її олівцем. Виріжте по накреслених лініях. Так само викроїть деталі для підкладки і вкладиша (деталь 2). Обріжте деталі вкладиша по верхньому і нижньому краю на 1 см кожну, щоб згодом вони добре вписалися в маску.

 

Пов'язка-окуляри для сну

 


Крок 3. Зшити середній шов

Зшийте деталі 1 з основної тканини по округлому центральному шву на відстані 1 см від краю. Потім обережно обріжте припуски на шви до ширини 5 мм, не пошкодивши шов. Розпрасуйте припуски шва. Так само виконайте середній шов на деталях підкладки і вкладиша.


Крок 4. Вистрочити середній шов

Розпрасовані припуски середнього шва вистрочіть з обох боків на відстані приблизно 2 мм від шва. Виконайте цю операцію на всіх деталях: з основної тканини, підкладки і вкладиша.

 

Чиста робота: як пошити стильний мішок для білизни

 


Крок 5. Обробити бокові зрізи підкладки

Обробіть бокові зрізи деталей підкладки на оверлоці або зигзагоподібною строчкою на швацькій машині. Запрасуйте на виворітний бік (всередину маски) на 1 см і пришийте.


Крок 6. Зшити деталі маски

Зовнішню деталь маски і підкладку складіть лицьовими боками всередину, сумістивши середній шов. Сколіть шпильками і прокладіть строчки уздовж верхнього і нижнього зрізів на відстані 1 см. Виверніть маску на лицьовий бік і припрасуйте шви. Відверніть всередину (на виворітний бік) бокові зрізи верхнього шару маски на 7 мм і також припрасуйте.


Крок 7. Виконати куліски для резинок

Підверніть припрасовані бокові краї верхньої деталі маски всередину на ширину 1,5 см. Прокладіть по всіх зрізах маски строчку на відстані 1 см від краю.

 

Колекції банних аксесуарів для малюків

 


Крок 8. Втягнути резинки

Відріжте два однакових відрізки резинки і втягніть їх у бокові куліски маски за допомогою англійської шпильки. Приміряйте маску, відрегулюйте довжину резинок і сколіть їх кінці маленькими англійськими шпильками.


Крок 9. Вставити дріт

Відріжте від дроту шматочок 16 см і загніть кінці. Просуньте дріт у куліску верхнього краю (між верхнім краєм і швом). Надягаючи маску, притисніть дріт до обличчя. Так маска ідеально прилягатиме до обличчя. Вставте вкладиш збоку між зовнішнім (лицьовим) шаром маски та внутрішньою підкладкою. Перед пранням можна зняти резинки (оскільки їх потрібно прати за невеликої температури), дріт і вкладиш (який потрібно кожного разу змінювати і вкладати новий).

 

Проста викрійка: чотири стильних чохли для грілки

 


Готово!


Маска 2. Вам знадобиться:

- щільна бавовняна тканина, розміром близько 25 х 50 см

- еластична тасьма

- матеріал для змінного вкладиша розміром бл. 14 х 7 см (наприклад, паперовий кухонний рушник, антибактеріальна тканина для миття посуду, змінний фільтр для пилососа тощо)

- тонкий дріт бл. 15 см (наприклад, для флористики)

- шпильки

- булавки

- ножиці

- олівець

- лінійка

- нитики для шиття


Крок 1. Шаблон

Перезніміть деталі викрійки потрібного вам розміру

(безкоштовно завантажити викрійку тут).

 

деталь 1 – лицьовий бік маски 1х

деталь 1 – виворітний бік маски 1х

 

В деталях викрійки уже враховані припуски на шви 1 см.


Крок 2. Розкрій

Перед шиттям виперіть тканину і добре пропрасуйте. Приколіть паперову деталь викрійки до тканини (написами і розміткою вгору) і обведіть крейдою або олівцем по контуру. Викроїть по накреслених лініях (= зовнішня частина маски). Щоб вирізати трохи меншу внутрішню частину (підкладку), складіть паперову деталь маски уздовж пунктирних ліній по боках і приколіть її на тканину. Обведіть шаблон по контуру крейдою або олівцем. Викроїть внутрішню деталь по накреслених лініях. Викроїть вкладиш відповідно до розміру маски.


Крок 3. Закласти складки

Перенесіть мітки для складок на обидві деталі маски. Надсічіть тканину на внутрішній і зовнішній деталях за розміткою приблизно на 3 мм. Складіть деталі від насічки до насічки і закріпіть шпильками. Стрілки на паперовій викрійці показують вам напрям складок. Потім запрасуйте в складки по всій ширині.

 

Просто і зручно: м'який дорожній органайзер для гігієнічних засобів

 


Крок 4. Зшити складки

Прострочіть складки з обох боків зовнішньої та внутрішньої деталей маски на відстані 1,5 см від краю.


Крок 5. Обробити бокові зрізи

Обробіть бокові зрізи на внутрішній і зовнішній деталях маски зигзагоподібним або оверлочним стібком. Потім запрасуйте на виворіт бокові зрізи внутрішньої деталі маски шириною 1,5 см і пришийте їх на відстані 1 см від краю.

 

Капці домашні і саше для їхнього зберігання

 


Крок 6. Зшити деталі маски

Позначте середину кожної частини по поздовжніх краях шпилькою. Складіть зовнішню і внутрішню деталі маски лицьовим боком до лицьового боку. Закріпіть верхній і нижній краї разом, сумістивши мітки середини деталей. Зшийте їх разом на відстані 1 см від краю. Виверніть маску лицьовими боками назовні і припрасуйте її верхній і нижній краї. Також припрасуйте ще не зафіксовані припуси бокових зрізів зовнішньої деталі маски для кулісок під резинки.


Крок 7. Виконати куліску для дроту

Прокласти строчку вздовж верхнього краю на відстані 7 мм (ширина лапки швацької машини) до бокових зрізів. Таким чином утворюється куліска для дроту. По нижньому краю маски також прокладіть строчку на відстані 7 мм від краю.

 

Кумедний чохол для грілки "Зайчик"

 


Крок 8. Виконати куліски для резинок

Запрасовані всередину бокові зрізи зовнішньої деталі маски пришити на відстані 1 см від краю.


Крок 9. Протягнути резинки та дріт

Розріжте резинку на 2 частини однакової довжини. Втягніть їх у бокові куліски маски за допомогою англійської шпильки. Приміряйте маску, відрегулюйте довжину резинок і сколіть їх кінці маленькими англійськими шпильками. Зігніть кінці дроту і вставте його у верхню куліску. Надягніть маску, притисніть дріт до обличчя, щоб маска щільно прилягала до обличчя.

 

Вставте вкладиш збоку між зовнішньою та внутрішньою деталями маски. Перед пранням можна зняти резинки (оскільки їх потрібно прати за невеликої температури), дріт і вкладиш (який потрібно кожного разу змінювати і вкладати новий).


Готово!

Зараз захист здоров'я - це найважливіше. Потреба в респіраторних і захисних масках надзвичайно велика, тому команда Burda Style розробила цей майстер-клас, щоб допомогти усім бажаючим самостійно виготовити тканинну маску. Візьміть до уваги, що такі маски не є заміною медичних захисних масок, і забезбечують лише в деякій мірі протидію поширенню інфекційних захворювань. Бережіть себе і своїх близьких!

 

За матеріалами www.burdastyle.de

 


7
Поділитись:
+ коментувати

7 Коментарів

Скажіть , будь ласка , викрійка анатомічної маски дана без припусків на шви ?

Добрий день. Обидві викрійки вже містять припуски на шви 1 см.

у файлі з викройкою DL-Anleitung_Maske_1_EN.indd написано, що допуски на шви вже включені та становлять 1 см

у файлі з викройкою DL-Anleitung_Maske_1_EN.indd прямо в першому пункті написано, що допуски на шви вже включені та становлять 1 см

Дякую за слушне уточнення. Дійсно, в інструкціях до обох масок зазначено, що у викрійках уже враховані припуски на шви 1 см. Додала це в текст МК.

Якшо можна, залишу посилання на результат дослідження щодо тканин, з яких краще шити маски (фланель). https://life.pravda.com.ua/health/2021/04/5/244452/

Повне посилання не пропускає, тож я додам пряму мову зі статті: "... ефективно вловлює частинки щільно сплетена фланель – різновид бавовняної тканини. Натомість синтетичні тканини, як-от шифон та віскоза, добре затримувати аерозолі не можуть."

Хіт продажу