Протилежності сходяться! Шиємо квітчастий жакет з рокерськими елементами

Металеві застібки-блискавки плюс контрастні тканини - справжні модниці оцінять оригінальність цього жакета! Ми поєднали в ньому ніжність квітів і рокерські елементи. Усі етапи пошиття цієї оригінальної моделі - в докладному ілюстрованому курсі Burda.

 

Жакет 107 Burda 9/2014

 

Розмір: 34 - 44

 


Екстра-порада: розмір жакета визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм.36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: саржа з принтом шириною 140 см: розм. 34, 36 - 0,95 м, розм. 38, 40 - 1,00 м, розм. 42, 44 - 1,05 м; жакардова тканина чорного кольору шириною 125 см: розм. 34, 36 - 0,65 м, розм. 38, 40, 42, 44 - 0,70 м; еластична підкладкова тканина шириною 135 см: розм. 34, 36, 38 - 1,05 м, розм. 40, 42, 44 - 1,10 м; флізелін G 785 0,65 м шириною 90 см; флізелін формбанд; металеві застібки-блискавки: 2 довжиною по 14 см (для рукавів); 1 роз'ємна довжиною: розм. 34-42 - 45 см, розм. 44 - 50 см; 1 рулонна довжиною: розм. 34 - 1,20 м, розм. 36 - 1,25 м, розм. 38 - 1,30 м, розм. 40 - 1,35 м, розм. 42 - 1,40 м, розм. 44 - 1, 45 м; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 

Викрійка жакета рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Потім розріжте деталі 2, 3 і 4 -див. крок 1.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

Із саржі з принтом:

2 Верхня і нижня частини пілочки по 2х

3 Верхня і нижня частини спинки по 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Нижня частина рукава 2х

 

З жакардової тканини чорного кольору:

1 Вставка пілочки 2х

2 Вшивний пояс пілочки 2х

3 Вшивний пояс спинки 2х

4 Планка рукава 2х

6 Підборт 2х

7 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

1. Підготовка паперової викрійки жакета

Деталі паперової викрійки 2 і 3 розріжте по накреслених лініях швів (стрілки на малюнку) - верхня частина пілочки, вшивний пояс пілочки, нижня частина пілочки, а також верхня частина спинки, вшивний пояс спинки, нижня частина спинки. Кожну окрему деталь, відповідно, підпишіть і позначте бокові зрізи. Деталь 4 розріжте по накресленій лінії шва = верхня частина рукава і планка рукава.

 

 

2. Розкрій

Тканини скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накладіть на складені вдвічі тканини: верхні і нижні частини пілочки, спинки і рукава - на саржу (верхню частину пілочки - боком з написами вниз), інші деталі - на жакардову тканину. Деталь 7 накладіть на тканину, сумістивши лінію середини спинки зі згином тканини. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізам - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

3. Флізелін G 785

Прокладку складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі 6 і 7 накладіть на складену вдвічі прокладку, при цьому деталь 7 - до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до виворітного боку відповідних деталей крою. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці на бл. 8 секунд.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Деталі, дубльовані прокладкою, знову складіть лицьовими боками/вдвічі лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На пілочках і вставках пілочок лінії швів пришивання вставок переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

5. Флізелін формбанд

Припрасуйте з виворітного боку деталей крою так, щоб ланцюговий шов на флізеліні суміщався з накресленою лінією шва на деталі крою: до верхніх частин пілочок уздовж зрізів пришивання вставок, зрізів пройм і плечових зрізів, вздовж плечових зрізів вставок пілочок, уздовж зрізів пройм верхніх частин спинки. По цих лініях швів прокладіть великі зметувальні стібки.

 

 

6. Вставки пілочок

Припуски по зрізах пришивання вставок пілочок відверніть на виворітний бік, приметайте і припрасуйте. Кожну вставку пілочки приколіть до верхньої частини пілочки по лінії пришивання лицьовим боком вгору, настрочіть в край. Розкрийте роз'ємну застібку-блискавку. Кожну половинку застібки-блискавки приметайте до вставки від розміченої лінії краю борту, зубчики застібки-блискавки лежать на верхній частині пілочки. В області припуску по плечовому зрізу пілочки видаліть зубчики застібки-блискавки.

 

 

7. Поперечні шви пілочок

Кожен вшивний пояс пілочки приколіть до нижнього зрізу верхньої частини пілочки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски шва розпрасуйте. Кожну нижню частину пілочки приколіть до нижнього зрізу вшивного пояса пілочки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски шва розпрасуйте.

 

 

8. Спинка

Частини вшивного пояса спинки приколіть до нижніх зрізів верхніх частин спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте. Нижні частини спинки приколіть до нижніх зрізів частин вшивного пояса спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте. Частини спинки складіть лицьовими боками, середні зрізи сколіть, сумістивши поперечні шви. Зшийте. Припуски середнього шва спинки розпрасуйте.

 

 

9. Плечові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки припосадіть. Зшийте. Строчки слід виконувати дуже акуратно, щоб не зламати голку швацької машини об зубчики застібки-блискавки. Припуски швів розпрасуйте. Плечові зрізи підбортів складіть з плечовими зрізами обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку і сколіть. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Підборти і обшивку горловини спинки поки відкладіть в бік.

 

 

10. Бокові шви, тасьми застібки-блискавки

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть бокові зрізи, сумістивши поперечні шви. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Виміряйте довжину поперечних швів. Від рулонної застібки-блискавки відріжте відрізок відповідної довжини, розділіть його на 2 половинки. Половинки застібки-блискавки приметайте до вшивного пояса так, щоб зубчики застібки-блискавки лежали на верхніх і нижніх частинах пілочок/спинки. В області припусків по зрізах бортів з половинок застібки-блискавки видаліть зубчики. Половинки застібки-блискавки настрочіть впритул до зубчиків і уздовж країв тасьм.

 

 

11. Горловина і борти

Передні кінці половинок застібки-блискавки (вставки) відверніть в сторони і приколіть. Підборти і обшивку горловини спинки накладіть на пілочки і спинку лицьовим боком до лицьового боку, зрізи сколіть, сумістивши плечові шви. Уздовж зрізів бортів і зрізу горловини прокладіть строчку. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень виконайте надсічки. Підборти відверніть вперед. Кінці половинок застібки-блискавки, що залишилися вільними, приколіть знову до вставок пілочок уздовж швів пришивання і настрочіть. Підборти і обшивку горловини спинки запрасуйте на виворітний бік.

 

 

12. Планки рукавів

Планки рукавів приколіть до нижніх зрізів верхніх частин рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте. Нижні частини рукавів приколіть до нижніх зрізів планок рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте. Для припосаджування оката кожного рукава від •до • прокладіть строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками.

 

 

13. Рукави

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть зрізи рукава, залишивши відкритим розріз. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте. Припуски по краях розрізу запрасуйте на виворітний бік. Кожну застібку-блискавку довжиною 14 см приколіть уздовж країв розрізу (з лицьового боку) від розміченої лінії нижнього краю рукава, сумістивши зубчики застібки-блискавки з краями розрізу. Нижні кінці тасьм застібки-блискавки підверніть. Застібку-блискавку пришийте впритул до зубчиків і вздовж країв тасьм. Припуски на підгин низу рукавів запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну.

 

 

14. Вметати рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом жакета, а також поперечні мітки 7 на рукаві і на проймі. Потім з виворітного боку сумістіть верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом і сколіть. Рукав припосадіть по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколіть з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметайте.

 

 

15. Вшити рукави

Кожен рукав вшийте в пройму з боку рукава, почавши строчку від шва рукава. Щоб легко видалити наметувальні нитки, строчку прокладіть впритул до них. Намітку видаліть. Припуски шва вшивання рукава акуратно припрасуйте з боку рукава і відверніть на рукав.

 

 

16. Настрочити тасьми застібки-блискавки

Від рулонної застібки-блискавки відріжте відрізок довжиною 25 см, розділіть на 2 половинки. На кінцях тасьм застібки-блискавки за допомогою кусачок на ширину по 1 см видаліть зубчики. Кінці тасьм застібки-блискавки підверніть. На кожній половинці застібки-блискавки розмітьте середину. Половинку застібки-блискавки приколіть до пілочки і спинки вздовж шва вшивання рукава, сумістивши поставлену мітку з плечовим швом, при цьому зубчики застібки-блискавки лежать на рукаві. Настрочіть впритул до зубчиків і уздовж краю тасьми.

 

 

17. Підгин низу

Низ підбортів ще раз відверніть вперед. Припуск на підгин низу жакета відверніть на виворітний бік, приметайте і припрасуйте, але поки не пришивайте. Підборти знову відверніть на жакет.

 

 

18. Паперова викрійка підкладки

Розрізані деталі паперової викрійки (верхня частина пілочки, вшивний пояс пілочки, нижня частина пілочки, а також верхня частина спинки, вшивний пояс спинки, нижня частина спинки) знову склейте. Пілочку розріжте по лінії підкладки, менша частина не буде потрібна. Деталь 7 накладіть на зріз горловини деталі 3, уздовж внутрішнього краю обшивки накресліть лінію = лінія підкладки. Спинку розріжте по накресленій лінії підкладки, менша частина не буде потрібна. Планку рукава приклейте до верхньої частини рукава.

 

 

19. Розкрій підкладки

Підкладку складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Підготовлені деталі паперової викрійки 2, 3 і 4, а також деталь 5 накладіть на складену вдвічі підкладку, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по середніх зрізах частин спинки - 3 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях. На деталі крою підкладки переведіть лінії швів (див. крок 4).

 

 

20. Підкладка

Частини спинки підкладки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи, сумістивши лінії шва. Для складки на вільне облягання припуски по середніх зрізах спочатку зшийте на відстані 1 см, потім виконайте середній шов по спинці підкладки вгорі і знизу на довжину по 5 см. Припуски шва і глибину складки запрасуйте в один бік. На підкладці виконайте плечові і бокові шви. На рукавах підкладки виконайте шви, залишивши відкритими розрізи. Вшийте рукави підкладки.

 

 

21. До жакета пришити підкладку

Підкладку приколіть до обшивки горловини спинки і до підбортів лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Підкладку вкладіть в жакет виворітним боком до виворітного боку. Рукави підкладки вкладіть в рукави жакета. Припуск на підгин низу жакета знову відверніть на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Підборти відверніть на виворітний бік.

 

 

22. Підгин низу підкладки

Нижній зріз підкладки підверніть вздовж нижнього краю жакета, згин злегка припрасуйте. Згин підкладки відтягніть вгору до краю припуску на підгин низу жакета і приколіть. Нижні кінці підбортів і підкладку пришийте вручну до підгину низу жакета. Припуски по краях розрізів рукавів підкладки відверніть на виворітний бік. Нижні зрізи рукавів підкладки відверніть на виворітний бік на ширину по 1,5 см і пришийте до верхніх країв припусків на підгин низу рукавів жакета. Зайву тканину підкладки відверніть вниз. Рукави підкладки пришийте уздовж країв розрізів рукавів жакета.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Брюки широкого крою на розтяжному поясі

Широкий крій, розтяжний пояс і жодних застібок – в таких брюках буде комфортно в будь-де! Ще одна...

44.95грн.

Зараз переглядають

Сукня відрізна з асиметричною спідницею

Рожева сукня з обтислим ліфом і легкою асиметричною спідницею, спереду якої закладена глибока...

33.50грн.

Блуза з відкладним коміром

У трендовому оточенні легка блуза з атласним відкладним коміром, на якому закладені...

33.50грн.