Шиємо пуловер в спортивному стилі

Пуловер приталеного крою з рукавами реглан чудово поєднується зі спортивними речами. Якщо пошити його з темного трикотажу, можна створити елегантний ансамбль з легкою спідницею міді. Бавовняна стрічка, протягнута в куліску на спині, дозволяє зручно регулювати ширину пуловера в талії. За бажанням кокетки або планки переда і спинки можна виконати з трикотажу іншого кольору.

 

В нашому ілюстрованому курсі докладно показані усі етапи пошиття цієї оригінальної моделі. Крім того, ви дізнаєтеся, як працювати з трикотажними полотнами і шити подвійною голкою.

 

Пуловер 111 A Burda 2/2019

 

Розмір: 34 – 44

 

Розмір пуловера визначається за обхватом грудей: розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см.

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно з ворсованим/махровим виворітним боком 1,95 м шириною 140 см для всіх розмірів; бавовняна стрічка 2,10-2,10-2,20-2,20-2,30-2,30 м шириною 3 см; 2 пробивних блочки діаметром 15 мм.

 

Рекомендовані тканини: трикотажні полотна з ворсованим/махровим виворітним боком.

 

Деталі викрійки:

1 Перед зі згином                  1х

2 Планка переду                    2х

3 Кокетка переду                   2х

4 Спинка зі згином                1х

5 Планка спинки                    2х

6 Кокетка спинки                   2х

7 Рукав                                      2х

 

Інші деталі:

a) планка горловини довжиною 63-64-66-66-68-69 см і шириною 9 см (викроїти зі згином);

b) планка куліски талії спинки довжиною 54-56-58-60-62-64 см і шириною 6 см (вікроїти зі згином).

(Усі дані включають припуски на шви 1,5 см).

 

 

1. Розкрій

Трикотажне полотно скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно згідно з планом розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу пуловера і рукавів – 3,5 см. В кінці на складеному вдвічі полотні від згину накреслити деталі a та b (для цього від згину відкласти половину зазначеної вище довжини деталей). Потім усі деталі викроїти.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі зазначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки і лінії перенести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На спинці лінії куліски талії перевести на лицьовий бік великими копіювальними стібками.

 

 

3. Рекомендації по роботі з трикотажними полотнами

Деталі крою з трикотажних полотен зшивають вузьким зигзагоподібним стібком для збереження еластичності матеріалу. Підгин низу настрочують подвійною голкою. Припуски швів обметують оверлочними або зигзагоподібними стібками.

 

 

4. Шви переду і спинки

Планки переду приколоти до переду лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1), пришити. Потім аналогічно пришити кокетки переду (контрольна мітка 2). Планки і кокетки спинки пришити до спинки (контрольні мітки 3 і 4). Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм і обметати разом. Припуски всіх швів запрасувати вгору.

 

 

5. Плечові шви/ планка горловини

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи (контрольна мітка 5). Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на спинку. На планці горловини зшити короткі зрізи лицьовим боком до лицьового боку з припусками шириною 1,5 см (= задній середній шов). Припуски шва зрізати близько до строчки і розпрасувати.

 

 

6. Підготувати планку горловини

Планку горловини скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, згин злегка припрасувати. Планку знову розкласти, на планці розмітити лінію середини переду. На відстані по 3 см від лінії середини переду і на відстані по 1,5 см від згину поставити мітки для блочок. За розміткою встановити блочки відповідно до інструкції виробника. Планку горловини знову скласти навпіл, відкриті зрізи сколоти.

 

 

7. Пришити планку горловини

На переді і спинці поставити булавками мітки середини переду і спинки. Планку горловини (a) приколоти до зрізу горловини, сумістивши лінії середини переду і задній середній шов планки з лінією середини спинки пуловера. Блочки лежать по обох боках від лінії середини переду на переді. Планку пришити, злегка розтягуючи. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм і обметати разом. Планку відвернути вгору, припуски шва запрасувати на перед і спинку.

 

 

8. Пришити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки середини рукавів з плечовими швами і поперечні мітки 6 на рукавах і переді. Пришити. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на рукав.

 

 

9. Шви рукавів і бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, рукави скласти вздовж лицьовим боком всередину. Спочатку сколоти кінці швів пришивання рукавів, потім сколоти і зшити зрізи рукавів і бокові зрізи. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати назад.

 

 

10. Куліска спинки

Всі зрізи планки для куліски спинки (b) обметати. Спочатку короткі, а потім поздовжні зрізи запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,5 см. Планку приколоти до спинки по лініях суміщення, кінці планки лежать біля бокових швів. Планку настрочити уздовж верхнього і нижнього запрасованих зрізів в край. На початку і в кінці строчок виконати закріпки.

 

 

11. Підгин низу

Припуск на підгин низу пуловера обметати, відвернути на виворітний бік і приметати, на ділянках округлень припуск припосадити і припрасувати. Нижній край пуловера вистрочити на відстані 3 см. В швацьку машину втсановити подвійну голку, в машину заправити дві верхні нитки. Строчку виконувати з лицьового боку пуловера, при цьому верхні нитки утворюють 2 прямі паралельні строчки, а нижня нитка – зигзагоподібні стібки. Таким чином підгин низу зберігає еластичність. Аналогічно виконати підгин низу рукавів.

 

 

12. В куліски втягнути стрічки

Від стрічки шириною 3 см відрізати відрізок довжиною 1, 00 м. Кінці стрічки підвернути двічі і застрочити, щоб вони не обсипалися. Стрічку втягнути в планку горловини за допомогою англійської шпильки крізь блочки. Відрізок стрічки, що залишився, втягнути в куліску талії спинки, кінці стрічки підвернути і застрочити.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Зараз переглядають

Брюки завужені для хлопчика

Брюки, що трохи звужуються донизу, з невеликими прорізними кишенями в рамку на задніх половинках...

33.50грн.

Сукня відрізна з оборками

До чого ж вони схожі! Обидві в однакових сукнях з широкими оборками уздовж вирізу горловини. ...

33.50грн.