Як пошити купальник бікіні

Навіть найскромніше бікіні зробить жінку привабливою! Нижня планка із застібкою забезпечує додаткову підтримку грудей і подбає про те, щоб бюстгальтер залишався на своєму місці. Знімні бретелі-спагеті можна перекинути через плечі, закріпивши кінці ззаду, інший варіант – зав’язати на шиї або взагалі прибрати. Драпірована деталь із перемичкою на широких трусиках підтримує дизайн бюстгальтера.

 

Купальник 115 Burda 7/2018

 

Розмір: 34 - 42

 

Вам знадобиться: тканина для купальників 1,10-1,10-1,15-1,15-1,20 м шириною 140 см; еластична стрічка 0,70-0,75-0,80-0,80-0,85 м шириною 1 см; еластична стрічка 1,10-1,15-1,20-1,30-1,35 м шириною 5 мм; еластична стрічка 0,45-0,50-0,55-0,60-0,60 м шириною 4 см; силіконова стрічка 0,35-0,35-0,35-0,40-0,40 м шириною 5 мм; стрічка з корсажними паличками 0,20 м шириною 1,2 см; 1 застібка для бікіні шириною 1,5 см; 2 гачка для бретелей з перемичками.

 

Рекомендовані тканини: тільки біеластичні трикотажні полотна.

 

Розкрій:

1 Верхня деталь переду зі згином 2х

2 Верхня деталь спинки, суцільнокроєна із зав'язкою 4х

3 Нижня деталь переду зі згином 1х

4 Нижня деталь спинки 4х

5 Передня половинка трусів зі згином 1х

6 Задня половинка трусів зі згином 1х

7 Верхня драпірована деталь передньої половинки трусів зі згином 2х

а) 2 бретелі довжиною по 78-80-82-84-86 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) 2 хомутики довжиною по 6 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

с) 2 деталі вузликів довжиною по 9 см і шириною по 6 см, включаючи припуски.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см. Для деталей a-c припуски вже враховані у наведених розмірах.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Шви виконувати спеціальними еластичними або вузькими зигзагоподібними стібками. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати еластичними зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

 


Рекомендації по роботі з еластичними тканинами: для зметування використовувати тонкі нитки та голки. Для трикотажу існують спеціальні голки швацької машини. Ці голки мають закруглені кінці, завдяки чому тонкі петлі тканини при проколюванні голкою не ушкоджуються. Для еластичності використовуйте вузькі зигзагоподібні стібки (ширина стібка - 0,5-1 мм, довжина стібка - 3-4 мм) або спеціальні еластичні стібки (див. посібник з експлуатації вашої швацької машини).


 

Бюстгальтер

 

Верхні деталі переду і спинки

Силіконову стрічку пришити, злегка розтягуючи, з лицьового боку до однієї верхньої деталі переду (= внутрішня деталь)на відстані 2 см від верхнього зрізу (1).

 

 

Бокові зрізи верхніх деталей переду призборити, для цього по обидва боки від ліній швів на відстані по 5 мм прокласти строчки великими стібками. Зрізи стягнути на нижніх нитках строчок призборювання до ширини верхніх деталей спинки. Кінці ниток строчок призборювання зв'язати, зборку рівномірно розподілити (2).

 

 

Верхні деталі спинки накласти на верхні деталі переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 1) і зшити (3). Припуски швів запрасувати на верхні деталі спинки.

 

 

Зовнішні та внутрішні верхні деталі переду та спинки скласти лицьовими боками, зрізи сколоти. Верхні зрізи зшити. Нижні зрізи зшити від кінців суцільнокроєних зав'язок до поперечних міток, нижні зрізи верхніх деталей переду зшити між поперечними мітками. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски біля поперечних міток і біля міток надсікти впритул до останніх стібків (стрілки)(4). На кінцях зав'язок припуски зрізати навскіс.

 

 

Стрічка з корсажними паличками

Верхню деталь вивернути через відкриті зрізи, краї припрасувати. Зовнішні та внутрішні верхні деталі переду та спинки сколоти по швах, прокласти строчки точно у шви. Верхні деталі спинки вистрочити вздовж швів пришивання на відстані 1,5 см для стрічки з корсажними паличками. Стрічку з корсажними паличками розрізати на 2 рівні частини, відрізки стрічки вкласти знизу в тунелі (5). Нижні кінці тунелів застрочити.

 

 

Нижня деталь переду

Нижню деталь переду скласти по лінії згину лицьовим боком всередину, верхні зрізи між поперечними мітками зшити. На одній половинці (= зовнішня половинка) припуски шва надсікти впритул до останніх стібків (6). Деталь вивернути.

 

 

Зовнішню половинку нижньої деталі переду пришити до верхньої деталі бюстгальтера лицьовим боком до лицьового боку, контрольні мітки 2 і 3. Припуски по бокових зрізах нижньої деталі переду виступають біля насічок (стрілки) (7).

 

 

Еластична стрічка

Нижню деталь переду відвернути вниз. Припуск внутрішньої половинки нижньої деталі підвернути так, щоб він заходив за шов пришивання на 1 мм. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання, закріплюючи внутрішній зріз. Еластичну стрічку шириною 4 см і довжиною 42-46-50-54-58 см втягнути в нижню деталь переду (8). Кінці стрічки пришити.

 

 

Нижні деталі спинки

На двох нижніх деталях спинки припуски на більш широких кінцях запрасувати на виворітний бік. По 2 нижні деталі спинки (із запрасованим і зрізом і без) скласти лицьовими боками, верхні та нижні поздовжні зрізи зшити (9).

 

 

Деталі вивернути, припрасувати. Нижні деталі спинки накласти на нижню деталь переду лицьовим боком до лицьового боку. Виконати бокові шви, контрольна мітка 2 (10).

 

 

Припуски швів заховати під внутрішні нижні деталі спинки. Нижні деталі спинки вистрочити вздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішні зрізи (11).

 

 

Застібка

Нижні деталі спинки протягнути за перемички половинок застібки для бікіні, підвернути по лініях згинів і настрочити по розмітці (12).

 

 

Бретелі

Кожну бретель скласти поздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 1,2 см від згину прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Кінці ниток строчки коротко не зрізати. Кінці ниток строчки протягнути у вушко голки для штопання і міцно зв'язати. Для вивертання голку протягнути вушком вперед через рулик (13).

 

 

Один кінець кожної бретелі протягнути за перемичку гачка і пришити. На іншому кінці бретелі зрізи відвернути на виворітний бік, кінець зашити вручну (14).

 

 

Хомутики

Хомутики виконати і вивернути, як бретелі. Хомутики скласти навпіл і приколоти з виворітного боку поверх тунелів зі стрічками з корсажними паличками за розміткою, хомутики спрямовані вниз. Відкриті кінці хомутиків пришити (15).

 

 

Хомутики відвернути вгору поверх швів пришивання і пришити вручну. Гачки бретелей зачепити за хомутики. Бретелі зав'язати за шиєю або ж задні кінці бретелей прив'язати до нижніх деталей спинки.

 

Передній вузлик

Смугу для вузлика виконати так, як описано в тексті до рис. 13. Смугою обігнути верхню деталь переду посередині, при цьому на верхній деталі переду вийде зборка. Кінці вузлика зшити з нижнього боку (16) і закріпити декількома стібками на верхній деталі переду.

 

 

Труси

 

Драпірована деталь

Драпіровані деталі скласти лицьовими боками, зшити верхні та нижні зрізи (17).

 

 

Деталь вивернути, краї припрасувати. Відкриті зрізи сколоти і призборити до довжини бокових зрізів (за вирахуванням припусків) трусів, як описано в тексті до рис. 2.

Драпіровану деталь накласти на передню половинку трусів, бокові зрізи зметати, вгорі і внизу припуски передньої половинки трусів виступають (стрілки) (18).

 

 

Бокові шви/кроковий шов

Передню половинку трусів накласти на задню половинку трусів лицьовим боком до лицьового боку, зшити бокові (контрольна мітка 4) та крокові (контрольна мітка 5) зрізи (19).

 

 

Припуски швів зрізати до ширини по 1 см і запрасувати на задню половинку трусів. Задню половинку трусів вистрочити вздовж швів на відстані по 7 мм, закріплюючи припуски.

 

Верхній край/вирізи для ніг

Припуски по вирізах для ніг зрізати до ширини по 1 см, запрасувати на виворітний бік і настрочити на відстані по 7 мм. Припуски по верхньому зрізу трусів запрасувати на виворітний бік і настрочити на відстані 1,2 см, при цьому біля бокових швів строчку перервати і драпіровану деталь не закріплювати. Важливо: на всіх кулісках залишити в швах відкритими невеликі ділянки для втягування еластичних стрічок (20).

 

 

В куліску верхнього краю трусів втягнути еластичну стрічку шириною 1 см, кінці стрічки зшити на комфортну довжину куліски. Відрізки еластичної стрічки (шириною 5 мм) довжиною по 50-53-56-59-62 см втягнути в куліски вирізів для ніг. Кінці еластичних стрічок накласти один на інший на ширину по 1 см і зшити (21). Відкриті ділянки швів застрочити.

 

 

Передній вузлик

Вузлик виконати так само, як описано в тексті до рис. 16.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Топ короткий с эффектом запаха

Как будет здорово наслаждаться всеми радостями лета в непринужденном топе с эффектом запаха и...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Джинси зі зміщеними швами

Тато і син — найкращі друзі — в однакових джинсах вільного крою, які ідеально підходять, щоб...

0 грн.

Спідниця А-силуету з оригінальним кроєм

То по прямій, то за діагоналлю: картатий узор, що змінює напрям, ефектно підкреслює незвичайний...

39.90 грн.