Обробка зрізів

Щоб зрізи припусків не обсипалися, їх обробляють. Професійні кравчині роблять це за допомогою оверлока. Якщо у вас його немає, обметуйте зрізи на звичайній швейній машині або вручну.

 

Зигзагоподібна строчка – найпоширеніший спосіб обробки зрізів. Вибір довжини стібка і ширини зигзагоподібної строчки залежить від виду тканини. Основне правило: для дуже сипкої тканини – широкі стібки і невелика відстань між ними, для не дуже сипкої – стібки вужчі і відстань між ними більша. При роботі з дуже тонкими тканинами вибирають великий інтервал між стібками, зменшують ширину стібка і, щоб обметаний край не був жорстким, для обметування використовують тонкі нитки для машинного вишивання і штопання. Краще, якщо ви перевірите якість обметування на клапті тканини. При виконанні зигзагоподібної строчки стежте за тим, щоб голка спочатку входила в тканину, а потім – біля самого краю тканини. Сучасні швацькі машини крім зигзагоподібної строчки виконують також різні види оверлочних стібків, що застосовуються і для обметування зрізів тканини. Прочитайте про це в інструкції до вашої швейної машини.

 

 

 

Обробка косою бейкою – дуже трудомістка операція, виконується в тих випадках, якщо виріб не має підкладки, але з внутрішнього боку повинен мати поліпшену обробку. Це робиться так: бейку накладають на лицьовий бік тканини до зрізу і пришивають. Бейкою огинають зріз тканини, підвертають, приколюють до шва пришивання і пришивають вручну або настрочують з лицьового боку .

 

Ви можете вкласти зрізи в готову складену удвоє і припрасовану косу бейку, а потім її пришити. Обробка сипких, грубих тканин буде міцнішою, якщо косу бейку пришити зигзагоподібним або еластичним швом.

 

Подобається  2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Девочки, подскажите пожалуйста, обработка срезов косой бейкой производится до того, как детали изделия сшиты или уже после?

Марина, некоторые детали, такие как например ,обтачка горловины или накладные карманы делаются ДО того, как детали пришиваются к основному изделию. А вот внутренние боковые срезы лучше обрабатывать ПОСЛЕ того как изделие сшито, и Вас все в нём устраивает (я имею ввиду полноту и длину). Срезы ровно обрезаются и обрабатываются косой бейкой. 

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня і фартух в баварському стилі

Сама чарівність! Замість звичної блузки зверху видніються трояндочки з тієї ж тканини, що і...

33.50грн.

Зараз переглядають

Пуловер прямого крою зі штучного хутра

Теплий, затишний, святковий – усі дівчата будуть у захваті від хутряного пуловера, прикрашеного...

33.50грн.

Блузка з вирізом кармен і воланами на рукавах

Струмениста блузка в горошок, з чуттєвим вирізом кармен нагадує про фешенебельний курорт Сан...

33.50грн.