7 способів обробки низу виробу

Підгин низу - це обробка нижнього зрізу виробу. Існує декілька способів його виконання. Яким із них скористатися залежить від типу одягу, вибраного матеріалу, викрійки і бажаного зовнішнього вигляду моделі.

 

Після розмічування довжини припуск на підгин низу відвертають на виворітний бік, приметують, припрасовують і зрізають паралельно згину на бажану ширину.

 


Основне правило: 4 см - припуск на підгин для прямого низу, 2 см - для округленого.


 

Припуск на підгин низу пришивають вручну або на швацькій машині. Розрізняють такі види підгину: з відкритим зрізом, тобто тканину відвертають на виворітний бік тільки один раз, і з подвійним підгином зрізу. Підгин буває помітним і непомітним із лицьового боку виробу. При всіх «відкритих» способах підгину спочатку обробляють зріз припуску. 

 

1. Потайний підгин низу

Застосовується у випадках, коли з лицьового боку стібки мають бути непомітні. Зріз підвернутого припуску відверніть на лицьовий бік на ширину бл. 1 см і пришийте, як показано на рисунку. Щоб на лицьовому боці не було видно жодного стібка, захоплюйте голкою по 1-2 нитки тканини. Стібки на припуску можуть бути довшими. Нитку туго не натягуйте.

 

 

 

 

За допомогою спеціальної лапки для потайної строчки ви можете пришити припуск на машині. Для цього припуск приметайте на 2 см нижче зрізу. Зріз підвернутого припуску відверніть на лицьовий бік і пришийте. Стежте за тим, щоб строчка з лицьового боку захоплювала всього 1-2 нитки тканини. Для цього потрібно збільшити довжину стібка і трохи послабити натяг ниток. Детальні вказівки ви знайдете в інструкції до своєї швацької машини.

 

 

 

 

2. Підгин «руликом»

Підгин виробів із дуже тонких тканин виконують вручну «руликом». Для цього потрібні тонка голка і тонкі нитки для машинної вишивки і штопання. Припуск на підгин - 1 см. Підгин «руликом» можна виконувати двома способами.

 

  • Припуск підверніть на ширину 0,5 см. По черзі вколюйте голку то в згин, то близько до зрізу припуску, при цьому захоплюйте тільки 1-2 нитки тканини. Зробивши кілька стібків, обережно натягніть нитку, при цьому підгорнутий зріз скрутиться.

 

 

 

 

  • Можна також скручувати підгин низу між вказівним і великим пальцями і пришивати отриманий рулик потайним швом.

 

 

 

 

3. Підгин на машині

Спочатку відверніть припуск на виворітний бік, припрасуйте один раз, потім підверніть до потрібної ширини, приколіть, припрасуйте і настрочіть у край. У підгину з відкритим зрізом спочатку слід обметати зріз, потім відвернути на виворітний бік, приметати, припрасувати і пришити з лицьового боку.

 

 

 


Порада: у виробів з еластичних тканин підгин пришивають хрестоподібним швом або еластичним потайним швом. У виробів із розтяжних тканин нижній зріз залишиться еластичним, якщо його пришити подвійною голкою.


 

4. Підгин «зигзагом»

У плісированих спідниць-сонце, оборок і воланів зріз підгину вистрочують щільною зигзагоподібною строчкою. Для цього припуск на підгин низу запрасуйте на виворітний бік, згин вистрочіть щільною зигзагоподібною строчкою, потім зріжте припуск впритул до шва. Якщо нижній край виробу не прямий, а повинен лягати м'якими хвилями, то при вистрочуванні відтягуйте край і прихоплюйте перлонову нитку (наприклад, волосінь).

 

 

 

 

5. «Фальшивий» підгин

Якщо тканини на підгин низу виробу не вистачає або модель шиється із тканини з пайєтками, то застосовують «фальшивий» підгин із підходящої за кольором підкладкової або оздоблювальної тканини. Для цього відріжте смугу тканини шириною бл. 6 см і пришийте її уздовж наміченої лінії підгину виробу лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва розпрасуйте. Потім «фальшивий» підгин відверніть на виворітний бік, краї припрасуйте. Зріз припуску підверніть і пришийте вручну або настрочіть.

 

 

 

6. Округлений підгин

При підгині низу спідниці кльош, округлених пілочок жакета або шліци підгорнутий край повинен лежати плоско. Для цього зайву довжину округленої ділянки необхідно прибрати, призборивши його. Уздовж верхнього зрізу припуску прокладіть дві строчки великими стібками.  Припуск відверніть на виворітний бік, приметайте і потім стягуйте на нижні нитки строчок, поки він не ляже плоско. Зборку рівномірно розподіліть і припрасуйте. Зріз припуску обметайте і пришийте вручну потайними стібками або настрочіть.

 

 

 

Як обробити кути на підгині

 

7. Приклеєний підгин

Це найпростіший і швидкий спосіб обробки нижніх зрізів. Зріз припуску обметайте, відверніть на виворітний бік, приметайте і припрасуйте. Видаліть наметувальні нитки. Клейову стрічку заумфікс покладіть під припуск. Стрічка не має бути ширшою за припуск, інакше вона приклеїться до праски. Припрасуйте.

 

Важливо: перш ніж приступити до припрасування стрічки, ознайомтеся з інструкцією із застосування прокладки і виконайте пробне припрасування на клапті тканини.

 

 

 

 

3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Дівчатка, потрібна допомога саме по темі. Як правильно підшити спідницю з атласу? Тканина не тонка, але будь-яке захоплення нитки під час потайного підшиття стає помітним з лиця. Спробувала на клаптику підклеїти стрічкою - не подобається. Шукала інформацію в інтернеті, поради такі самі, як в статті.
Що робити? Підстрочити? Але ж це атлас...
( спідниця пряма, зі шліцею )

Лоро, на моїй аватарці блузка з бавовняного еластичного, досить важкенького атласу. Підшивала вручну першим способом - потайним швом незатягнутими стібками. Намагалася захоплювати найтошу навіть не ниточку, а волоконце. З лиця майже непомітно. Думаю, взагалі непомітним на атласі зробити потайний підгин неможливо. А прокладати строчку - дещо грубувато вийде, як на мене.

 

https://burdastyle.ua/forum/bluza-z-bantom

Олено, дякую!!! Ви розвіяли мої сумніви! Буду тренуватися на шматочках, щоб зробити шов максимально непомітним. Ще виникла ідея скористатися тонесенькою голкою для бісеру, десь у мене є така.  

Хіт продажу

Туніка прямого крою

Всього пара годин роботи - і можна вирушати на побачення! Ажурна туніка шиється за кресленнями,...

0 грн.
0

Зараз переглядають

Сюртук оксамитовий і брюки завуженого крою

Двобортний довгий жакет складає з брюками зі складками-стрілками ошатний вечірній костюм-двійку. ...

54.9 грн.

Пальто двобортне зі штучної шкіри

Пряме двобортне пальто з традиційними лацканами ввели в моду елегантні француженки. Сьогодні...

49.9 грн.