Натуральна шерсть - тепло та затишок

Натуральна шерсть завжди додає образу затишності. Цього року погода вже у вересні наполегливо радить загорнутись в улюблений кардиган. Якщо такого ще немає у вашому гардеробі і ви збираєтесь купувати чи зв'язати його самостійно, у пригоді буде наша стаття, тому додавайте у вибране.

 

 

Головним поставником шерстяних волокон є вівця. Крім неї тонку шерсть отримують і від інших тварин: кіз кашмірської та ангорської породи, кроликів, лам, альпаки та верблюдів. Застосовувані виробниками шерстяних тканин позначки 100 % Wolle, Reine Wolle чи просто Wolle (шерсть) належать до шерсті низької якості, або регенерованої шерсті, яку виготовляють із вовняного утилю. Позначка Schurwolle (натуральна шерсть) застосовується, тільки якщо шерсть отримана від стрижки здорових живих тварин і містить не більше 7 % сторонніх волокон. Шерсть марки Reine Schurwolle містить не більше 0,3 % домішок. Тільки така високоякісна шерсть отримує знак якості (див. нижче), який свідчить, що вона пройшла контроль Міжнародного секретаріату з шерсті.

 

Властивості: шерстяні тканини мало забруднюються і майже не мнуться. Нерідко шерстяному одягу достатньо трохи повисіти у вологому приміщенні, щоб розгладилися зім’яті складки та вивітрився запах поту, їжі та диму. Поверхня шерстяної тканини відштовхує крапельки води, але вбирає до 40 % вологи у вигляді пари; сохне шерсть повільно. Шерсть добре зберігає тепло та має властивість звалюватися, що посилює її теплоізоляційні властивості та робить її непроникною.

 

Поводження: шерсть перуть тільки вручну із застосуванням миючих засобів для прання тонких або шерстяних тканин. Температура води при пранні не має перевищувати 30 °С. Перучи у великій кількості води, шерстяні вироби обережно віджимають, у жодному разі не труть і не викручують. Шерсть також не полюбляє довгого замочування. Апретовану шерсть можна прати в машині за 30 °С у режимі для шерсті. Шерстяні вироби віджимають не у центрифузі, а обережно вручну закочують у махровий рушник. Одяг не вивішують, а розкладають для сушки. У жодному разі не можна сушити шерстяний одяг у сушильному пристрої, на сонці або на радіаторах опалення.

 

Блейзери, брюки, спідниці з шерстяних тканин погано переносять прання, краще їх не прати, а віддавати до хімчистки. Шерсть пропрасовують праскою, установлюючи терморегулятор на позицію «шерсть», зі зволоженням або через вологу тканину.

 

P.S.: Наскільки інформація була корисна, що ще ви хотіли б дізнатись - пишіть у коментарях. Дякуємо!

Подобається  4
Поділитись:
+ коментувати

4 Коментарі

Стаття корисна практичними порадами, особливо для юних господинь і модниць. 

Зі свого досвіду знаю точно, що категорично не можна прати шерстяні речі при температурі навіть 40 градусів. Тільки не вище 30, як і описано тут.

А от щодо прання тільки вручну посперечаюся. В сучасних машинках є режим ручного прання шерсті. Постійно ним користуюся, навіть віджимаю на малих обертах (400).

Головне - не перевищувати вище згадану температуру і користуватися засобами для прання і кондиціонерами-ополіскувачами саме для шерстяних виробів.

Дякую за статтю.  Дещо вже знала, а деякі поради стали корисними для мене.

Дуже корисна стаття. Слово "шерсть" - це русизм i дуже рiже вухо. Використовуйте "вовна". Дякую. ;-)

Доброго дня, Тетяно. Дякуємо, за уважність до наших публікацій!) Правду кажучи, у публікації дійсно було допущено пару семантичних помилок, але хотіла б звернути вашу увагу, що "шерсть" і "вовна" - поняття, які мають різне тлумачення. Перше використовується для кінцевого продукту - тобто нитки, полотна, а друге - сировина, власне те, з чого виготовляють ці волокна.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Спідниця розкльошеного силуету

Місце класичної спідниці-олівець в цьому дуеті зайняла трохи розкльошена модель з двома складками...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет із баскою і складками на рукавах

Стати леді легко! Достатньо вдягнути пудровий жакет із бездоганними виточками, рафінованими...

39.90 грн.

Спідниця міді на кокетці

Легка спідниця розкльошеного крою на кокетці. ...

44.90 грн.