0

Оксамитові полотна. Мені потрібен особливий підхід!

Багато моделей, пошитих з оксамиту, шифону, хутра або шкіри, від цього тільки виграють, набуваючи модного шику. Але майте на увазі, що ефектні матеріали бувають примхливими і вимагають делікатного поводження, тому правильно їх обробляйте і дбайливо доглядайте за готовими виробами.

 

Оксамит, шеніль і ніккі

Всі види оксамитових тканин, від бавовняної і шовкової до паноксамиту, і оксамитових тканин, таких як шеніль і ніккі (оксамит на трикотажній основі), мають загальну особливість – ворс, що покриває поверхню тканини (тонкі ніжні волосинки), диктує свої умови і робить такі матеріали чутливими до деяких видів обробки.

 

Розкрій

  • Всі ворсові тканини характеризуються напрямом ворсу. Ви можете його визначити, провівши кінчиками пальців по тканині паралельно прузі: якщо ворсинки лягають без опору в тому напрямі, в якому ви проводите рукою, то цей напрям «за ворсом», якщо ворсинки пручаються, то цей напрям «проти ворсу».

 

 

  • У моделей BURDA, для шиття яких передбачені ворсові тканини, напрям ворсу позначено на плані розкладки стрілкою.
  • Всі деталі викрійки повинні розкладатися на тканині в одному напрямі, тобто нижні краї всіх деталей викрійки повинні бути звернені в один бік.

 


Основне правило: тканини з довгим ворсом розкроюють проти ворсу, тканини з коротким ворсом (наприклад, паноксамит) - за ворсом.


 

Копіювання контурів

Перш ніж переводити лінії швів на тканину за допомогою копіювального паперу і копіювального коліщатка, необхідно зробити пробу. Існує небезпека відтискання ліній на лицьовому боці тканини. В цьому випадку вам не обійтися без прокладання зметувальних стібків.

 

Прасування

  • Основне правило говорить: перед прасуванням зробіть пробу праскою на клапті тканини.
  • Зазвичай температура праски визначається видом тканини: наприклад, бавовняний оксамит переносить високу температуру (регулятор праски встановіть в положення «шерсть/бавовна»), в той час як шовковий оксамит або синтетичні оксамитові тканини прасуйте тільки помірно нагрітою праскою.
  • Тканини з високим ворсом прасуйте з парою, тканини з ворсом, що лежить гладко, (наприклад, паноксамит) - без пари. Праску ведіть по тканині у напрямі ворсу майже без натиску.
  • Будьте обережні при прасуванні оксамитових тканин з парою! Використовуйте праску з функцією вертикального відпарювання або звичайну праску разом з вологим пропрасовувачем.

 

Дуже важливо вибрати правильне підкладання для прасування. Найкраще підкладання - клапоть оксамиту, покладений ворсом вгору на прасувальну дошку. Тонкі ворсинки тканини проходять між ворсинками підкладання і менше зминаються. Можна також використовувати махрове простирадло або плюшеве покривало. Ідеальною була б прасувальна дошка, з дротяною щетиною, яка продається в спеціалізованих магазинах швейних приладдя. Однак придбання такої дошки окупиться лише в тому випадку, якщо ви часто шиєте з оксамиту або оксамитовихих тканин.

 

 

  • Оксамит і оксамитові тканини можна прасувати і так: праску (парову праску з порожнім резервуаром) надіньте на рукавну дошку підошвою вгору. Накрийте праску складеною в кілька разів мокрою тканиною. Оксамит накладіть на тканину виворітним боком. Щоб розпрасувати шви, по лицьовому боці тканини злегка поплескайте одежною щіткою з натуральною щетиною (але не з синтетичною - вона плавиться). Зніміть оксамит з тканини, що закриває праску, поки від неї ще йде пара.

 

 

В наступному матеріалі ми розповімо про тонкощі шиття і особливості догляду за оксамитовими тканинами. Стежте за новими публікаціями, щоб дізнатися більше!

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Дякую за корисні поради!

Будь ласка, Ірино! Я тут задумалася, що зі справжнього оксамиту здається і не шила досі. Тільки з різних видів вельвету. Про нюанси з напрямом ворсу під час розкрою різних видів оксамиту дізналася, саме готуючи цей матеріал.

Хіт продажу

№ викрійки 136 B
35грн