0

Тканина з характером. Прасування

Усі полотна мають різні властивості. Щоб не зіпсувати річ, ще до того як ви візьметесь до шиття, ми пропонуємо вжити запобіжні засоби. І спочатку ознайомитись із основними правилами прасування різних полотен.

 

Прасувати тканини слід переважно з виворітного боку, а краще за все – через пропрасовувач.Температура прасування залежить від складу волокон тканини. Тканини і трикотажні полотна з бавовни та льону прасують сильно нагрітою праскою, із шовку та шерсті – помірно нагрітою праскою, із хімічних волокон – слабо нагрітою праскою. Тканини зі змішаних волокон прасують, орієнтуючись на найчутливіше волокно.

 

Заздалегідь обов'язково спробуйте на непотрібному клаптику! І при цьому зверніть увагу на те, як тканина реагує на вологу.

 

 

Тканини з льону, бавовни та волокон Trevira і Diolen для кращого ефекту необхідно прасувати зі зволоженням. Деякі тканини необхідно потім повністю висушувати праскою, щоб уникнути утворення заломів і хвиль. Важливо: повністю висушувати тканину праскою необхідно тільки через пропрасовувач. Тканини з високим ворсом не прасують насухо, щоб вони не залисніли.

 

Тканини із шовку, віскози й ацетатного волокна можна прасувати насухо, але зі зволоженням – результату буде досягнуто швидше. Будьте обережні із прасуванням через вологий пропрасовувач: якщо він занадто мокрий, на тканині можуть залишитися неусувні розводи. Краще за все спочатку пропрасувати сам пропрасовувач, щоб він був лише трохи вологим. Якщо ви прасуєте тканину праскою зі зволожувачем, то використовуйте сухий пропрасовувач.

Перед розкроєм тканини обов'язково пропрасуйте її по всій площі.

 

Прасуйте деталі після кожної швейної операції та перед наступною, наприклад глибини виточок перед виконанням швів і припуски швів перед виконанням підгину низу.

Припуски шва потрібно спочатку припрасувати разом , а потім розпрасувати .

 

Припуски шва не проступатимуть з лицьового боку тканини, якщо перед прасуванням підкласти під них смуги паперу. Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, припуски шва проступили з лицьового боку виробу, потрібно ще раз пропрасувати тканину під припусками. Якщо і цього недостатньо, залишається тільки знову припрасувати припуски шва разом, а потім дуже обережно розпрасувати їх.

 

Тканини прасують так:

  • Нейлонові тканини: обов'язкове пробне прасування непотрібного клаптика слабо нагрітою праскою, оскільки ці тканини вкрай чутливі до тепла.
  • Шифон зіщулюється при контакті з водою, тому його не можна прасувати праскою зі зволожувачем. Цю тканину прасують слабо нагрітою праскою. Перевірте, чи немає на підошві праски подряпин, які можуть пошкодити цю ніжну тканину. Краще за все прокласти між праскою та тканиною аркуш цигаркового паперу. Підійде і праска з тефлоновою підошвою.
  • Натуральний шовк, у тому числі тафта та креп-сатин. Ці тканини в жодному разі не можна прасувати зі зволоженням, інакше утворяться неусувні розводи. Зазначені тканини прасують тільки з виворітного боку через сухий пропрасовувач помірно нагрітою праскою.
  • Тканини клоке та креш. Ці тканини не можна прасувати. Припуски швів розгладжувати руками або нігтем великого пальця.
0
Поділитись:

Хіт продажу