Багато моделей, пошитих з оксамиту, шифону, хутра або шкіри, від цього тільки виграють, набуваючи модного шику. Але майте на увазі, що ефектні матеріали бувають примхливими і вимагають делікатного поводження, тому правильно їх обробляйте і дбайливо доглядайте за готовими виробами.

 

Оксамит, шеніль і ніккі

Всі види оксамитових тканин, від бавовняної і шовкової до паноксамиту, і оксамитових тканин, таких як шеніль і ніккі (оксамит на трикотажній основі), мають загальну особливість – ворс, що покриває поверхню тканини (тонкі ніжні волосинки), диктує свої умови і робить такі матеріали чутливими до деяких видів обробки.

 

Розкрій

  • Всі ворсові тканини характеризуються напрямом ворсу. Ви можете його визначити, провівши кінчиками пальців по тканині паралельно прузі: якщо ворсинки лягають без опору в тому напрямі, в якому ви проводите рукою, то цей напрям «за ворсом», якщо ворсинки пручаються, то цей напрям «проти ворсу».

 

 

  • У моделей BURDA, для шиття яких передбачені ворсові тканини, напрям ворсу позначено на плані розкладки стрілкою.
  • Всі деталі викрійки повинні розкладатися на тканині в одному напрямі, тобто нижні краї всіх деталей викрійки повинні бути звернені в один бік.

 


Основне правило: тканини з довгим ворсом розкроюють проти ворсу, тканини з коротким ворсом (наприклад, паноксамит) - за ворсом.


 

Копіювання контурів

Перш ніж переводити лінії швів на тканину за допомогою копіювального паперу і копіювального коліщатка, необхідно зробити пробу. Існує небезпека відтискання ліній на лицьовому боці тканини. В цьому випадку вам не обійтися без прокладання зметувальних стібків.

 

Прасування

  • Основне правило говорить: перед прасуванням зробіть пробу праскою на клапті тканини.
  • Зазвичай температура праски визначається видом тканини: наприклад, бавовняний оксамит переносить високу температуру (регулятор праски встановіть в положення «шерсть/бавовна»), в той час як шовковий оксамит або синтетичні оксамитові тканини прасуйте тільки помірно нагрітою праскою.
  • Тканини з високим ворсом прасуйте з парою, тканини з ворсом, що лежить гладко, (наприклад, паноксамит) - без пари. Праску ведіть по тканині у напрямі ворсу майже без натиску.
  • Будьте обережні при прасуванні оксамитових тканин з парою! Використовуйте праску з функцією вертикального відпарювання або звичайну праску разом з вологим пропрасовувачем.

 

Дуже важливо вибрати правильне підкладання для прасування. Найкраще підкладання - клапоть оксамиту, покладений ворсом вгору на прасувальну дошку. Тонкі ворсинки тканини проходять між ворсинками підкладання і менше зминаються. Можна також використовувати махрове простирадло або плюшеве покривало. Ідеальною була б прасувальна дошка, з дротяною щетиною, яка продається в спеціалізованих магазинах швейних приладдя. Однак придбання такої дошки окупиться лише в тому випадку, якщо ви часто шиєте з оксамиту або оксамитовихих тканин.

 

 

  • Оксамит і оксамитові тканини можна прасувати і так: праску (парову праску з порожнім резервуаром) надіньте на рукавну дошку підошвою вгору. Накрийте праску складеною в кілька разів мокрою тканиною. Оксамит накладіть на тканину виворітним боком. Щоб розпрасувати шви, по лицьовому боці тканини злегка поплескайте одежною щіткою з натуральною щетиною (але не з синтетичною - вона плавиться). Зніміть оксамит з тканини, що закриває праску, поки від неї ще йде пара.

 

 

В наступному матеріалі ми розповімо про тонкощі шиття і особливості догляду за оксамитовими тканинами. Стежте за новими публікаціями, щоб дізнатися більше!

 

Подобається  2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Чтв, 16/02/2017 - 19:45
автор: Ірина

Дякую за корисні поради!

Пон, 20/02/2017 - 09:57
автор: Олена Рапова

Будь ласка, Ірино! Я тут задумалася, що зі справжнього оксамиту здається і не шила досі. Тільки з різних видів вельвету. Про нюанси з напрямом ворсу під час розкрою різних видів оксамиту дізналася, саме готуючи цей матеріал.

Цей блок не удаляти.

Блузка приталеного крою без рукавів

Пишні оборки, що доходять до талії, створюють ілюзію жабо і надають приталеній блузці без рукавів...

27.95грн.

Сукня відрізна зі спідницею плісе

Чарівна ілюзія: сукня з верхнею частиною з крепу і нижньою з шифону плісе має вигляд спідниці з...

27.95грн.