Тканина «район» або труднощі перекладу

Район – це штучна тканина, яка виготовляється із натуральної сировини – целюлози. Він буває дуже різним, часто імітує натуральні тканини – шовк, бавовну, льон і навіть тонку шерсть. Красивий зовні район має також чудові властивості натуральних полотен – він міцний, гігроскопічний і приємний на дотик. І ви точно вже мали з ним справу, але називали по-іншому – віскоза.

 

Кажемо "район", розуміємо "віскоза"

Так, район і віскоза – синоніми. І якщо термін «район» стосується лише тканини, то «віскоза» - слово багатозначне. В першу чергу віскоза – це в’язкий розчин целюлози, який використовується для виготовлення текстильного волокна, технічного волокна, а також целулоїдної плівки (целофану). Впродовж останніх ста років у світі було винайдено декілька методів отримання району, які відрізняються реагентами, сировиною (деревина, листя евкаліпту, хвоя, бамбук) і все ж мають спільне: целюлоза спочатку розчиняється до рідкого стану, яка потім продавлюється через дуже тонке сито (філери) у водний розчин. Тоненькі, мікроскопічні цівочки у цьому середовищі твердіють і стають тим самим волокном.

 

Усі види тканин від А до Я

 

Сукня Burda Style 5/2021 #106

 

Різновиди району всім знайомі – віскоза (віскозний район), ліоцел  або тенсел і модал. Найпершою винайшли віскозу: ви мабуть пам’ятаєте бабусин штапель, який при намоканні стає цупким, твердіє?  Так, віскозний район має один недолік – у вологому стані він вразливий і не любить інтенсивного прання та сушки в центрифузі. Новіші матеріали ліоцел (тенсел) і модал мають покращені властивості, вони більш стійкі у вологому стані і що важливо – їхнє виробництво більш екологічне.

 

За що ми любимо район?

Він цілковито натуральний, вбирає вологу краще, ніж бавовна, і дуже приємний до тіла. Для пошиття можна вибрати тканину або трикотаж і в кожному випадку матеріал буде м’який і гарно драпіруватиметься. Слід врахувати, що матеріал дає сильну усадку, тому завжди слід купувати тканину із запасом і перед розкроєм обов’язково випрати або пропрасувати. Район часто зустрічається у складі блендів – бавовняних або із синтетичними волокнами, у результаті чого нова тканина отримує додаткові «плюси» натуральної тканини і стає більш витривалою і стабільною. Що відрізняє район від натуральних волокон – яскраве стійке фарбування.

 

Ліоцелл: тканина без недоліків

 

Тканина район у звичайному та збільшеному масштабі  (фото: wikipedia, matchesfashion)

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пончо пляжне з махрової тканини

Наплескавшись досхочу в морі, треба трохи зігрітися. Замість того щоб кутати дитину в рушник,...

30 грн.

Зараз переглядають

Блузка зі складками

Дві односторонні і одна зустрічна складки на переді роблять лаконічну шовкову блузку з рукавами...

30 грн.

Блуза простора із вирізом горловини човником

На перший погляд ця простора блуза з вирізом-човником здається зовсім скромною. Але варто трохи...

30 грн.