Обробка кишень. Частина перша: бокові кишені

Кишені – дуже корисний елемент одягу. Їх поява спричинила революцію у світі моди. Практичні функції кишень, як не дивно, зараз поступаються декоративним. Але акуратно виконані кишені залишаються не лише прикрасою вбрання, а й свідоцтвом майстерності кравчинь.

Найпростіший вид кишень у повсякденному одязі

Кишені у боковому шві – найпростіші, які можуть існувати. Це дуже «ходовий» варіант для брюк та спідниць. Обробка бокових кишень може трохи відрізнятися, що залежить від типу тканини, точніше від її щільності. Якщо полотно тонке, то обидві мішковини кишені можна викроювати з основної тканини, а от якщо тканина досить щільна, то краще викроювати мішковини з матеріалу підкладки.


Як зробити бокові кишені з прямокутними отворами

Мішковину скласти з передньою половинкою (полотнищем) лицьовими боками і пришити вздовж входу в кишеню. Припуски шва зрізати до 0,5 см, надсікти у куточку. Мішковину запрасувати на виворітний бік (рис. 1). Вхід у кишеню відстрочити у край на ширину лапки швейної машини. Передню половинку накласти на бокову кокетку, суцільнокроєну з мішковиною, сумістивши вхід у кишеню з лінією суміщення, та приколоти. Мішковини скласти лицьовими боками, зшити, припуски шва обметати.


Бокова кишеня з відрізним бочком

Мішковину кишені скласти з передньою половинкою лицьовими боками і пришити вздовж отвору в кишеню (рис. 1). Окремо викроєну мішковину кишені приколоти до наміченої лінії входу в кишеню, склавши деталі лицьовими боками, і зшити. Припуски на шов зрізати близько до строчки. Якщо кишеня має заокруглену лінію входу, то припуски зрізати на відстані 1 см від строчки і зробити надсічки в декількох місцях. Мішковину кишені запрасувати на виворітний бік. Отвір у кишеню відстрочити в край на ширину лапки швейної машини. Передню половинку накласти на бокову кокетку, сумістивши вхід у кишеню з розміченою лінією суміщення, і приколоти. Мішковини скласти лицьовими боками, зшити, припуски шва обметати (рис. 2).


Кишені у боковому шві

Обидві мішковини кишені скласти з переднім полотнищем і заднім полотнищем лицьовими боками і пришити по розміченій лінії бокового шва (рис. 1). Припуски швів запрасувати на мішковини. Переднє полотнище ідстрочити вздовж отвору кишені. Виконати боковий шов вище і нижче отвору кишені. Мішковини запрасувати вперед, порівняти одна з одною і зшити лицьовим боком до лицьового боку (рис. 2). Припуски шва обметати. Ілюстрації: журнал Diana Moden 6/2015 Матеріал підготувала: Юлія Деканова


0
Поділитись:

Хіт продажу

Юбка короткая расклешенного кроя

Предлагаем дополнить жакет подходящей мини-юбкой чуть расклешенного кроя. Модель без пояса...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Кашкет капітанський

Капітанський кашкет є невід'ємною частиною модного зимового гардеробу цього сезону і доречний як...

0 грн.

Блуза з оборкою на відкритих плечах

Бавовняний топ злегка розкльошеного силуету з широкою кокеткою. ...

54.9 грн.