Тканини з еластичними нитками

Вони чудово розтягуються та водночас відмінно тримають форму завдяки включенню до їхнього складу разом із натуральними та синтетичними волокнами еластичних ниток (еластану). Ці тканини можуть розтягуватися як у поперечному або в поздовжньому напрямі, так і в обох напрямах одночасно (біеластичні тканини). Звісно, біеластичні тканини, що розтягуються в обох напрямах, найзручніші. Якщо тканина розтягується тільки в одному напрямі, то деталі потрібно викроювати так, щоб вони розтягувалися впоперек.

 

Залежно від якості еластичні тканини можуть зсідатися при пранні та прасуванні до 5 %. Ця можливість завжди враховується при розрахунку витрати тканини. Перед розкроєм обов'язково пропрасуйте тканину праскою зі зволожувачем чи через вологий пропрасовувач. Або поперіть тканину, якщо правила догляду це дозволяють. Дотримання таких правил буде суттєво еконономити ваш час, особливо якщо вам знадобиться кроїти нестандартні моделі як цей трикотажний пуловер з м'якими складками біля пояса.

 

 

Для зшивання деталей крою використовують спеціальну голку для еластичних тканин. Щоб шви виробу залишилися еластичними, зрізи деталей зшивають вузькою зигзагоподібною строчкою (ширина стібка – 0,5–1 мм, довжина стібка – 3–4 мм) або спеціальною еластичною строчкою (див. інструкцію до вашої швейної машини). Підгин низу настрочують подвійною голкою швейної машини, яка дає на лицьовому боці виробу дві паралельні прямі строчки, а на виворітному боці – еластичну зигзагоподібну строчку. Стежте також за натягом нитки у швейній машині: він не має бути занадто сильним.

 

Еластичні шерстяні або шовкові тканини краще за все віддавати до хімчистки. Змішані тканини з бавовни, льону, віскози, мідноаміачних волокон, синтетичних волокон та еластану можна прати, але дуже обережно та із застосуванням м'яких миючих засобів. Температура води залежить від того, з якими волокнами змішаний елестан. Еластичні бавовняні тканини перуть при температурі води 60 °С, а в інших випадках температура води не має перевищувати 30–40 °С.

 

Прасують еластичні тканини слабо або помірно нагрітою праскою, заздалегідь спробувавши на непотрібному клаптику.

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня-футляр з глибоким вирізом горловини

Рукавів немає, довжина трохи вище колін плюс веселий горошок на тканині - таке плаття не...

49.95грн.

Зараз переглядають

Брюки кюлоти з діагональними складками

Своїм привабливим зовнішнім виглядом ці кюлоти завдячують не лише ефектній набивці, але і...

49.95грн.

Спідниця міні замшева з імітацією запаху

Чудову пару шифоновій блузці складе суперкоротка замшева спідниця із заокругленими передніми...

49.95грн.