0
Акція 1+1=3

Усе, що необхідно знати про пряжу

Шерстяна пряжа

Чистошерстяна овеча пряжа виготовляється із шерсті, яка зістригається з живих тварин. Така шерсть добре зберігає тепло і нівелює різницю між температурою тіла та температурою повітря. Ще одна важлива її властивість – висока гігроскопічність: вона здатна вбирати вологу до 30 % своєї ваги, залишаючися при цьому сухою на дотик. З цієї ж причини клубки, що зберігаються в сухому приміщенні, можуть втрачати у вазі, щоправда, це ніяк не позначається на якості пряжі та довжині нитки.

В'язані вироби із шерсті рекомендується прати вручну в теплій воді з додаванням м'якого миючого засобу, ретельно полоскати, віджимати через рушник і сушити в розкладеному вигляді далеко від обігрівальних приладів.

 

Фасонна пряжа

Фасонною називають пряжу особливого прядіння, пряжу, отриману шляхом змішування різних за кольором і якістю волокон, а також пряжу, виготовлену за особливою технологією.

Пряжа з ефектом фламе – це фасонна пряжа з ділянками різних кольорів, що періодично повторюються, або пряжа, нитка якої має нерівномірні потовщення.

Назва стрічкоподібної пряжі говорить сама за себе: вона складається з круглов’язаних або плоских тканих ниток-стрічок.

 

У нитці бахромчастої пряжі у процесі прядіння спеціально прихоплюються окремі довгі нитки або кілька коротших, поєднаних у пучки.

Пряжа букле складається зі скручених разом гладкої та петельної ниток.

 

У фасонній пряжі натуральні волокна часто змішуються з металізованими нитками, синтетичними волокнами та віскозою. Склад пряжі завжди зазначається на етикетці мотка.

Фасонна пряжа ідеальна для в'язання гладких і великорапортних візерунків, наприклад широких кіс. Вироби із фасонної пряжі перуться так само, як і чистошерстяні, і, як правило, вручну.

 

Обробка в'язаних деталей перед зборкою

Щоб структура в'язаного полотна стала рівномірнішою, а краї деталей не закручувалися, перед зборкою їх піддають вологій обробці. Але, перш ніж приступити до неї, слід спочатку закріпити всі кінці ниток, за винятком тих, що були залишені по краях деталей. Їх краще прибрати після того, як виріб буде зібраний, інакше потовщені краї заважатимуть виконанню швів.

 

Кожну деталь розтягнути на спеціальній підкладці (чи прасувальному столі) за формою викрійки. Для наколювання використати довгі нержавіючі шпильки.

 

Шпильки вколюйте у краї пруг на невеликій відстані одна від одної. У процесі роботи час від часу звіряйте розміри деталі із заданими, щоб парні деталі не виявилися різновеликими. Нижні планки приколюйте не розтягуючи! Потім накрийте розтягнуту та приколену деталь вологою тканиною, злегка притисніть її руками і залиште на кілька годин або на ніч до висихання.

 

Швидший спосіб обробки – відпарювання. У цьому разі наколоту на підкладку деталь відпарюють через вологий пропрасовувач без сильного натиску, переставляючи, а не пересуваючи праску і не затримуючи її довго на одній ділянці. Проте раніше обов'язково зверніть увагу на маркування пряжі: якщо на ньому є символ у вигляді перекресленої праски, прасування та відпарювання протипоказані!

 

0
Поділитись:


Зачекайте будь-ласка