Наче на вас пошите! Виточки

Виточки – це клиноподібні шви, що підкреслюють фігуру. Виточки зшивають завжди від основи до вершини, зводячи строчку нанівець, щоб на лицьовому боці тканини не утворилася негарна опуклість.

 

Проста виточка

Тканину складають, суміщаючи лінії виточки, лицьовим боком усередину. Потім скріплюють лінії виточки шпильками або зметують, починаючи з вершини виточки. Зшивають виточку, починаючи з широкого боку. На початку шва виконують кілька стібків у зворотному напрямі, біля вершини виточки зав'язують вузлики. Виточки спочатку треба припрасувати плоско, потім запрасувати в один бік, причому завжди від основи до кінця. Як правило, виточки на грудях запрасовують вниз, виточки на талії (вертикальні) – у напрямі до середини.

Розрізна виточка

На товстих тканинах виточка лежатиме плоско, якщо вона розкрита. Спочатку зшийте просту виточку. У глибокої виточки зрізують глибину на відстані 1–1,5 см від шва (2). Зрізи розпрасовують і виточку припрасовують до вершини плоско.

У неглибокої виточки розрізають глибину, не доходячи 5 см до вершини, потім обробляють праскою.

Виточка з прокладкою

Під виточку, яка з лицьового боку повинна мати вигляд добре розпрасованого шва, підкладають смугу тканини або підкладки. Ця смуга кроїться по косій нитці. Ширина смуги – 3 см, а довжина – на 2 см довше за виточку. Смугу наколюють на зметаний шов виточки (якщо виточку вистрочуватимуть, то з того боку, де буде декоративний шов). Середина смуги має співпасти з лінією наметування.

 

Виточку зшивають з іншого боку, прихоплюючи смугу. Потім виточку запрасовують в один бік, складену удвоє смугу – в інший.

 

 

Суцільна виточка

Виточку, яка має дві вершини, зшивають у два заходи. Кожного разу починають від середини виточки і виконують шов до вершини .

                                     

Оскільки ця виточка по вигину коротша, ніж по лінії строчки, то в середині її надрізають майже до самої строчки і потім запрасовують до середини переду і, відповідно, спинки .

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня джинсова А-силуету

Сукня розкльошеного крою без рукавів. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки кльош зі складками-стрілками

Брюки кльош, які знов повернулися в моду, актуальні в кожному сезоні. Спереду на талії закладені...

39.90 грн.

Сумка-трансформер дорожня для немовлят

Дорожня сумка-трансформер для дитячих речей. У сумку поміститься все необхідне для малюка. За...

44.90 грн.