0

Шиття із оксамиту: легко, знаючи секрети

Оксамит нагадає про себе перед святами – пошийте з нього сукню, жакет чи навіть комбінезон для зустрічі Нового року і ви не прогадаєте. Не менш привабливою є ідея виконати з оксамиту щось із домашнього вбрання: брючну піжаму чи халат. Картинка, що з’являється в уяві, така приваблива й розкішна, що хочеться її торкнутися. Оксамит – тактильний матеріал, носити його – цілковите задоволення!

 

А щодо пошиття із оксамиту, то воно буде легким із нашими секретами. Перечитайте їх перед початком роботи і все вдасться!

 

Важливе про оксамит

Є багато видів оксамиту: шовковий, бавовняний, вельвет, паноксамит, оксамит з еластиновими волокнами – і всі вони вимагають різного догляду і різних способів обробки. Купуючи оксамит, поцікавтеся у продавця правилами догляду за ним і перш ніж починати пошиття, перевірте його властивості на непотрібному клаптику.

 

Оксамит не можна зберігати в складеному виді, його підвішують до вішалки для одягу за пруги. Перед розкроєм оксамиту переконайтеся, що викрійка вам підходить, бо шви розпорювати не можна – від них залишаються сліди. Найліпше спочатку пошити виріб із дешевої тканини і внести всі необхідні зміни в деталі паперової викрійки.

 

Елегантний хід: створи капсульну холекцію в стилі Кейт Міддлтон

 

 

Туніка оксамитова Burda Style 1/2012 #135

 

 

розкрій

Колір оксамиту буде глибшим та інтенсивнішим, якщо здійснювати розкрій проти напряму ворсу. Визначають напрям ворсу на оксамиті, провівши рукою по його поверхні: якщо рух за напрямом ворсу – він лягає гладко, якщо проти – піднімається. Деталі паперової викрійки потрібно розкладати на оксамиті в одному напрямі. Припуски під час розкрою робіть ширшими, бо на зрізах нитки оксамиту торочаться. З цієї ж причини зрізи оксамиту обметуються одразу пізля розкроювання.

 

Чи можна виконувати розмітку за допомогою копіювального коліщатка і копіювального паперу, необхідно попередньо перевірити на непотрібному клапті оксамиту. Якщо така розмітка неможлива, то її потрібно виконати копіювальними стібками, використовуючи тонку голку і тонкі нитки.

 

Прокладку потрібно попередньо припрасувати до непотрібного клаптя. Для припрасування прокладки складають парні деталі крою лицьовим боком до лицьового боку (наприклад, праву і ліву пілочки), в такому разі ворс не приминається. До деталей крою із чутливих видів оксамиту в якості прокладки зазвичай приметують з виворітного боку органзу.

 

Історія виникнення модного оксамиту

 

Фото: RUMANA S/UNSPLASH

 

 

Зшивання, прасування оксамиту

Зметують деталі крою тільки тонкими нитками і тонкою голкою, в жодному разі не використовувати товсті нитки! У швацьку машину також вставляють тонку голку з гострим кінцем. Щоб деталі крою не змістилися в процесі зшивання, строчку можна прокладати поверх булавок, вколотих перпендикулярно лінії шва. У оксамита із високим ворсом зметування роблять по обидва боки від лінії зшивання і потім прокладають строчку між двома рядами наметування. Важливо щоб усі шви, в тому числі і шви обшивок, прокладалися в одному напрямі.

 

Прасують оксамит помірно нагрітою праскою з паром без натискання. В жодному разі не прасуйте оксамит в суху – примнете ворс! Прасуючи, використовуйте підложку, наприклад товстий махровий рушник або, найкраще, клапоть оксамиту, підкладений ворсом догори. Можна також купити спеціальну підложку під оксамит в магазинах для швейних матеріалів.

 

Оксамит носять усі! 20 найкращих викрійок

 

Сукня Burda Style 10/2015 #112А, фото: JONATHAN COSENS/UNSPLASH

 

0
Поділитись:

Хіт продажу