0

Примхи двохлицьової тканини

Вони складаються з двох шарів, з'єднаних між собою, і мають два лицьові боки. Якщо ви плануєте носити модель з такої тканини з обох боків, то при шитті вам буде потрібне терпіння. Всі зрізи зшиваються вручну, тому на їх виконання вам знадобиться більше часу. Зручність обробки двохлицьових тканин полягає в тому, що шари легко відокремлюються один від одного.

 

 

ПІДГОТОВКА

 

• Викроїть деталі з припусками по всіх зрізах шириною 1-1,5 см.

• Переведіть контури деталей паперової викрійки на деталі крою зметувальними стібками. При цьому вколюйте голку не в обидва шари тканини, а захоплюйте тільки той шар, що лежить зверху.

• У кожного лацкана виконайте надсічку біля поперечної мітки (кінець лацкана) на ширину припуску.

• Шари тканини уздовж країв лацканів, уздовж зрізів бортів і нижнього зрізу пілочок і спинки розділіть на глибину бл. 2,5-3 см. Для цього обережно розріжте сполучні нитки між шарами (1). Відокремте шари тканини один від іншого на пілочках уздовж бокових і плечових швів. В тому випадку, якщо спинка виконується із середнім швом, також розділіть шари тканини вздовж середнього шва. На комірі, рукавах і кишенях розділіть шари тканини по контуру.

 

ШИТТЯ

 

• Зрізи: запрасуйте на виворітний бік припуски вздовж зрізів лацканів, зрізів бортів і нижніх зрізів пілочок і спинки, а також рукавів і зшийте вручну в дзеркальному відображенні впритул до розміченої лінії бокового шва, середнього шва спинки і швів рукавів. Вколіть голку уздовж одного зрізу і виведіть її на відстані бл. 3 мм від зрізу. Так само вколіть голку навпроти місця виколу уздовж іншого зрізу. Виведіть голку уздовж зрізу. Вколіть голку навпроти попереднього виколу голки (2).

 

примхи двухлицьовоъ тканини

 

• Французький шов: складіть деталі лицьовим боком до лицьового боку, виконайте шви, при цьому шви уздовж зрізів, уздовж яких ви розділили шари тканини, виконайте, захоплюючи тільки зовнішній шар тканини. Середній шов спинки і бокові шви починайте виконувати від нижнього зрізу, при цьому звертайте увагу на те, щоб не зсувалися нижні зрізи. Припуски швів запрасуйте на деталь, шари якої розділені. Припуски швів зріжте сходинами: верхній до ширини бл. 0,5 см, середній до ширини 0,75 см, нижній до ширини 1 см. При виконанні шва накладіть той, що не захоплюється, шар тканини зверху припуску, підверніть і приколіть уздовж лінії шва і пришийте вручну (3).

 

примхи двухлицьовоъ тканини

 

• Плоский шов: якщо в одному місці зустрічаються два шви, наприклад шов рукава і шов вшивання рукава, то один зі швів, а саме: шов рукава, потрібно виконувати як плоский шов. Для цього складіть рукав уздовж. Зшийте зрізи припусков одного кольору, що лежать один на одному. Припуски шва розпрасуйте. Припуски двох інших шарів підверніть і зшийте встик вручну маленькими стібками (4).

 

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Двохлицьові тканини дають багато можливостей для дизайну. От тепер зрозумілі і тонкощі роботи з ними. Дякую!

Хіт продажу