Все, що потрібно знати про комір

Важко уявити сучасний одяг без коміра. Відомо, що до середніх віків  людство обходилося без нього. І лише у  XIII столітті на вирізі горловини з'явилася вузька смужка, яка поступово еволюціонувала до коміра-стійки і усіх інших, відомих нам тепер. Різноманітність комірів дуже велика. Але великі або маленькі, із заокругленими або гострими кінцями - усі коміри можна розділити на три типи. 

 

Види комірів:

 

Плаский комір

Комір прилягає до одягу, так званий «дитячий» комірець

 

Плаский комір

                                                         Блузка 136 Burda 9/2016

 

Відкладний комір

Ззаду піднімається, прилягаючи до шиї, а спереду лягає на одяг. До цієї форми належать простий комір у блузи, комір з лацканами, шалевий комір. 

 

Відкладний комір

                                                            Блузка 135 Burda 12/2013

 

Комір-стойка

Він стоїть - це ясно вже з його назви, але може бути відкладений вниз до шва вшивання, як, наприклад, комір зі стойкою у сорочки або комір-гольф.

 

Комір-стойка

                                                      Блуза 111 B Burda 4/2017

 

Основні правила розкрою і пошиття коміра

  • Комір повинен точно відповідати вирізу горловини. Це означає, що зміна зрізу горловини при примірці тягне за собою коригування коміра. Комір потрібно зробити відповідно ширшим або вужчим.

 

  • Майже всі коміри складаються з двох деталей: верхнього коміра (це та деталь коміра, яка в готовому виробі лежить зверху) і нижнього коміра.

 

  • В більшості випадків комір має тільки одну викрійку. За цією викрійкою кроять і верхній, і нижній коміри.

 

  • Щоб комір добре лежав, верхній комір повинен бути трохи ширшим і довшим за нижній комір. Тільки тоді він не буде занадто обтягувати нижній комір і його кути не будуть загинатися вгору. Наскільки потрібно збільшити верхній комір в порівнянні з нижнім, залежить від форми коміра і від тканини. Розміри плаского коміра або коміра з тонкої тканини збільшуються в меншій мірі, ніж розміри стоячо-відкладного коміра або коміра з товстої грубої тканини. Тому кроіть верхній комір з більшими припусками по зовнішніх зрізах, ніж нижній комір. 

 

  • Майже всі коміри дублюються прокладкою. Як правило, прокладкою дублюється нижній комір. Прокладку (флізелін) кроіть в тому ж напрямі поздовжньої нитки, що і комір. Дуже великі коміри, які носять як піднятими вгору, так і опущеними, добре стоять, не справляючи враження накрохмалених, якщо звичайну прокладку доповнити припрасованою або приметаною прокладкою волюменфліз.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Накидка простого кроя с воротником-стойкой

Уютную трикотажную накидку с широким воротником-стойкой можно сшить в два счета! Даже новичкам...

0 грн.
0

Зараз переглядають

Сорочка на блискавці

Стильна альтернатива для хлопців, які не "дружать» з білим сорочками навіть на Новий рік: картата...

39.90 грн.

Пальто трикотажне в спортивному стилі

У форматі спорт-шик: застібку-блискавку і манжети для пальта і щільного трикотажу ми запозичили у...

39.90 грн.