Витончений декор: як виконати защипи

Защипи - один із популярних способів прикрасити наш одяг. З цими вузенькими складками навіть проста лаконічна блузка чи сукня набуває стильного і оригінального вигляду. Існують деякі універсальні правила виконання защипів. Скористайтеся порадами Burda, і поповніть свій гардероб новою річчю з ексклюзивним декором.

 

Сукня 149 Burda 2/2013

 

Защипи - це вузькі, шириною бл. 2 мм, застрочені складки. На викрійках Burda кожен защип позначається лінією.

 

Припуски на шви для защипів у викрійках не враховані. Це означає, що для деталей, на яких передбачається виконання защипів, спочатку слід викроїти з тканини прямокутну деталь:

 


довжина = деталь паперової викрійки + припуски на шви, ширина = деталь паперової викрійки + припуски на шви + 0,5 см для кожного защипа.


 

На лицьовому боці тканини розмітьте зметувальними стібками лінію згину для першого защипа: відстань від пруга тканини = припуск на шов + половина ширини защипа + виміряна на викрійці відстань.

 

 

Тканину складіть по цій лінії виворітним боком усередину. Згин припрасуйте і вистрочіть у край.

 

 

Потім розмітьте лінію згину для наступного защипа. Для цього відкладіть від лінії строчки відстань, рівну відстані між защипами + половина ширини защипа. Згин припрасуйте і вистрочіть защип. Решту защипів відміряйте, припрасуйте і так само вистрочіть. Коли ви виконаєте всі защипи, деталь викрійки накладіть на тканину, приколіть, сумістивши лінії защипів на викрійці із защипами на тканині, і викроїть деталь із припусками на шви.

 

 

 

 

Защипи - наш маленький лайфхак

 

Защипи виконуються не лише на блузках або сукнях. На брюках таким чином можна підкреслити і одночасно зафіксувати складку-стрілку.

 

Брюки 136 Burda 9/2013

 

Дуже вузькі защипи, шириною бл. 1 мм, називають іще защипами шириною з волосину. Ці защипи можна виконати так само, як описано вище. Але швидше і простіше застрочити їх за допомогою спеціальної лапки швацької машини для защипів, подвійної голки і допоміжної нитки (для обметування петель). В цьому разі ви можете виконувати не лише прямі защипи, але і будь-який візерунок - від хвиль і кіл до окремих мотивів.

 

На швацьку машину встановіть подвійну голку і лапку для защипів. Протягніть дві верхні нитки. Розмітьте лінії защипів зметувальними стібками або накресліть їх «чарівною» кравецькою крейдою. Прокладіть строчки з лицьового боку тканини, прихоплюючи при цьому з виворітного боку допоміжні нитки. Защипи шириною з волосину слід прасувати з виворітного боку на м'якій прасувальній поверхні.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня відрізна з пишними рукавами-ліхтариками

Яка фігура! Завдяки екстрапишним рукавам-ліхтарикам, вшивному поясу і легкій спідниці ця сукня...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Блуза з асиметричним низом і драпіровками

Задрапіровані пілочки, накладені одна на іншу, оксамитові рукави з привабливими просвітами і така...

39.90 грн.

Жакет двобортний О-силуету

Невимушено і шикарно: двобортний жакет кольору абрикоса. Великі ґудзики і широкий комір-стойка...

39.90 грн.