Бездоганний силует: сукня з бретеллю на одне плече

Вузька трикотажна сукня з асиметричним вирізом горловини і бретеллю на одне плече має витончений і ошатний вигляд. Дівчата мініатюрного зросту будуть здаватися в ній вищими і стрункішими. Чудовий вибір, коли треба швидко вдягнутися для особливого випадку. 

 

В залежності від вибраної тканини ви можете створити образи у різних стилях: етнічному або трохи "хижому". Наш ілюстрований курс Burda покаже, як пошити однотонну сукню із в'язаного полотна. Якщо хочеться чогось яскравішого, скомбінуйте два види біеластичного трикотажу - однотонного і з тропічним принтом.

 

Сукня 116 Burda 5/2014               Сукня 115 Burda 5/2014

 

Розмір: 17 – 21

 

Вам знадобиться: в'язане полотно букле 1,50 м шириною 150 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,65 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: в'язані полотна, трикотажні полотна або тканини з еластаном.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на в’язаному полотні.

1 Середня частина переду 1х

2 Права бокова частина переду 1х

3 Ліва бокова частина переду 1х

4 Середня частина спинки 1х

5 Права бокова частина спинки 1х

6 Ліва бокова частина спинки 1х

7 Обшивка переду 1х

8 Обшивка спинки 1х

9 Бретель 2х

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на в'язаному полотні за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні - 4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку деталей. Додатково смуги прокладки шириною по бл. 2 см припрасувати уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку (ліві бокові зрізи), а також уздовж рельєфного зрізу лівої бокової частини переду.

 

Лінії швів і розмітка: деталі паперової викрійки ще раз приколоти до дубльованих прокладкою деталей (лицьовий бік). Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), окрім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

Важливо: на середню частину переду перевести всі мітки-зірочки (*) для виконання зборки.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Зборка на середній частині переду,

лівий рельєфний шов переду

На середній частині переду для зборки лівого рельєфного зрізу від * до * по обидва боки від розміченої лінії шва прокласти строчки великими стібками, при цьому біля середньої * строчки перервати, залишивши кінці ниток строчок довжиною по бл. 5 см. Між нижньою і середньою * лівий рельєфний зріз призборити до довжини 46 см. Нитки строчок зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. Між середньою і верхньою * зріз поки не призборювати (1).

 

 

Ліву бокову частину переду накласти на лівий рельєфний зріз середньої частини переду, рельєфні зрізи сколоти від низу до середньої * і поперечної мітки верхнього кінця шва (контрольна мітка 1). Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, лівий рельєфний зріз середньої частини переду призборити до довжини рельєфного зрізу лівої бокової частини переду. Нитки строчок призборювання зв'язати. Відкриті рельєфні зрізи сколоти. Виконати лівий рельєфний шов переду (2). Припуски шва обметати разом і запрасувати на середню частину переду.

 

 

Правий рельєфний шов переду

Праву бокову частину переду накласти на середню частину переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві рельєфні зрізи. Зшити (3). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Рельєфні шви спинки

Бокові частини спинки накласти на відповідні рельєфні зрізи середньої частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольні мітки 3 і 4). Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 7). Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Потайна застібка на блискавку

На лівих бокових зрізах переду і спинки біля міток розрізу виконати маленькі надсічки. Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією горловини. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (4).

 

 

Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою (5).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу (6).

 

 

Лівий боковий шов

Спинку скласти з передом лицьовими боками, сколоти ліві бокові зрізи нижче потайної застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. На швацькій машині встановити однобічну лапку для пришивання застібок-блискавок і кантів. Виконати лівий боковий шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (7). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Бретель

Деталі бретелі сколоти лицьовими боками, зшити, залишивши відкритими зрізи на передньому кінці бретелі. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскоси (8).

 

 

Бретель вивернути, краї припрасувати. Передній кінець бретелі приколоти до зрізу горловини середньої частині переду біля правого рельєфного шва (9).

 

 

Горловина і ліва пройма

Обшивку переду скласти з обшивкою спинки, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 9). Зшити. Припуски шва розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки обметати. Припуски по плечових зрізах обшивки (контрольна мітка 8) зрізати до ширини по 7 мм, відвернути на виворітний бік і припрасувати. Обшивку накласти, відповідно, на перед і спинку лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізів горловини і пройми (10).

 

 

Біля потайної застібки на блискавку кінці обшивки відвернути, не доходячи по бл. 5 мм до розмічених ліній швів, приколоти. Припуски по краях розрізу разом з половинками потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу пройми зверху обшивки (11).

 

 

Уздовж зрізу горловини і зрізу пройми прокласти строчки, почавши/закінчивши строчки точно біля розмічених ліній плечового шва. Припуски швів зрізати близько до строчок. Обшивку відвернути вгору/на пройму і настрочити на припуски швів пришивання близько до швів на максимально можливу довжину. Обшивку і припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік. Припрасувати.

 

Лівий плечовий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, на сукні сколоти ліві плечові зрізи. Зшити (12).

 

 

Припуски шва зрізати до ширини 7 мм і заховати під обшивкою. Припрасувати. Запрасовані плечові зрізи обшивки зшити вручну (13).

 

 

Обшивку підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки, пришити вручну. Обшивку пришити до припусків рельєфних швів переду і спинки і правого бокового шва.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Пришити задній кінець бретелі

Задній кінець бретелі підкласти під край горловини спинки, приколоти до середньої частини спинки біля правого рельєфного шва. Під час примірки відрегулювати довжину бретелі. Задній кінець бретелі пришити вручну.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Туника прямого кроя с воланами на рукавах

Воланы на рукавах, чуть заметная драпировка, тонкая бейка по срезу горловины – эта туника...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня із фігурним вшивним поясом

У такій сукні вам, без сумніву, до снаги будь-яка партія! Тут все продумано до дрібниць: вшивний...

39.90 грн.

Спідниця середньої довжини з рельєфними швами

Спідниця по фігурі з рельєфними швами, без пояса. ...

44.90 грн.