0

Геометричний метод: як пошити жакет з контрастними вставками

Ексклюзивний жакет А-силуету з контрастними вставками дає простір для комбінування кольорів і фактур тканин. Ця модель - абсолютний хіт осінньо-зимового сезону, і завдяки докладній інструкції у вас усе неодмінно вийде.

 

Жакет 112 Burda 1/2018

 

Розмір: 34 – 44

 


Екстра-порада: розмір жакета визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: креп шириною 140 см: синього кольору - 1,30 м, коричневого кольору - 0,50 м, білого кольору - 0,40 м для всіх розмірів; підкладкова тканина 1,30 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 405 шириною 90 см; 6 гачків з перемичками для пришивання.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда і «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття, нитки для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі шерстяні або змішані жакетні тканини.

 

Деталі паперової викрійки:

21 Верхня частина пілочки 2х

22 Середня частина пілочки 2х

23 Трикутник (коричневий) 8х

24 Передній трикутник (пілочка) 2х

25 Середній трикутник (пілочка) 2х

26 Боковий трикутник (пілочка) 2х

27 Нижня частина пілочки 2х

28 Верхня частина спинки зі згином 1х

29 Середня частина спинки 2х

30 Трикутник (біля лінії середини спинки) 2х

31 Середній трикутник (спинка) 2х

32 Боковий трикутник (спинка) 2х

33 Нижня частина спинки зі згином 1х

34 Верхня частина рукава * 2х

35 Ліктьова частина рукава * 2х

36 Комір-стойка зі згином 2х

37 Підборт 2х

38 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

39 Обшивка нижнього зрізу пілочки 2х

40 Обшивка нижнього зрізу спинки зі згином 1х

(* ці деталі викроїти також з підкладкової тканини)

З підкладкової тканини:

41 Пілочка 2х

42 Спинка зі згином 1х

 

 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині/підкладковій тканині. Креп синього кольору: деталі 21, 28 і 34-38; креп коричневого кольору: 23, 27, 33, 39 і 40; креп білого кольору: деталі 22, 24-26 і 29-32; підкладкова тканина: деталі 34, 35, 41 і 42. Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

1. Розкрій (три тканини)

Тканини скласти вдвічі лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накласти на тканини відповідно до планів розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по всіх зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти уздовж навпіл клейовим боком всередину. Приколоти деталі 36-40. По всіх зрізах деталей розмітити припуски шириною 1,5 см. Викроїти деталі прокладки. Додатково смуги прокладки викроїти для припусків на підгин низу частин рукавів (деталі 34 і 35) до ліній згинів. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На частинах рукавів лінії згинів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. На всіх трикутниках кравецькою крейдою поставити номери деталей викрійки і мітки для нижніх/верхніх зрізів.

 

 

4. Розкрій підкладки

Деталі паперової викрійки 34 і 35 зрізати до ліній підкладки. Підкладку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 34, 35, 41 і 42 накласти на підкладкову тканину і приколоти, при цьому деталь 42 - до згину. Деталі підкладки викроїти. Контури деталей викрійки перевести на деталі крою підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Пілочки

Спочатку викласти деталі однієї пілочки одна біля одної так, як вони мають зшиватися. При цьому на трикутниках слід звернути увагу на мітки нижніх зрізів. Потім деталі іншої пілочки викласти симетрично.

 

 

6. Зшити трикутники

Далі зшити ряд із маленьких трикутників, відповідно почергово з білих і коричневих. Завжди сколювати тільки одну деталь з подальшою і виконувати шов. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм і розпрасувати. Потім приколоти і пришити наступний трикутник. Так продовжувати, поки 4 передніх трикутники не будуть зшиті в одну смугу. Боковий білий трикутник (деталь 26) поки не пришивати.

 

 

7. Пришити середні частини пілочок і бокові трикутники

Кожен великий білий трикутник приколоти до верхнього зрізу смуги з маленьких трикутників лицьовим боком до лицьового боку і пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки і розпрасувати. Останній маленький білий трикутник (деталь 26) пришити до бокового зрізу ряду з трикутників, закінчивши вгорі строчку біля припуска (стрілка). На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски шва зрізати близько до строчки і розпрасувати.

 

 

8. Пришити верхні частини пілочок

Кожну верхню частину пілочки приколоти до середньої частини пілочки і ряду з трикутників від зрізу борта до кута, сумістивши поперечну мітку 1 з поперечним швом. Верхню частину пілочки надсікти в куті впритул до останнього стібка строчки (стрілка). Потім верхню частину пілочки приколоти від надсічки до кута і пришити. В кінці зшити короткі поперечні зрізи до бокового зрізу (контрольна мітка 2). Припуски швів зрізати близько до строчок і розпрасувати.

 

 

 

9. Спинка

Деталі спинки зшити так само, як і деталі пілочок: почати з 2 рядів маленьких трикутників (по 5 штук), потім пришити середні частини спинки (великі білі трикутники) до верхніх зрізів рядів з трикутників, в кінці пришити верхню частину спинки (див. крок 8).

 

 

 

10. Нижні частини пілочок і спинки

Нижні частини пілочок приколоти до нижніх зрізів пілочок лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 3). Зрізи зшити з боку трикутників, при цьому строчка має проходити точно через кути трикутників. Нижню частину спинки аналогічно пришити до спинки (контрольна мітка 6). Припуски швів розпрасувати.

 

 

 

11. Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки злегка припосадьте. Зрізи зшити. Підборти накласти на обшивку горловини спинки, сколоти і зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати.

 

 

12. Комір-стойка

Дубльовану прокладкою деталь коміра-стойки вметати в горловину лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки з плечовими швами. Деталь коміра-стойки вшити в горловину. Припуски шва зрізати близько до строчки, надсікти і розпрасувати. Іншу деталь коміра-стойки аналогічно вшити в горловину підбортів і обшивки горловини спинки.

 

 

13. Бокові шви, розрізи

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи, почавши/закінчивши строчки біля міток розрізів (стрілка). На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів розпрасувати.

 

 

14. Рукави/передні шви, краї розрізів

Ліктьові частини рукавів накласти на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти передні зрізи (контрольна мітка 12), зшити. Припуски швів розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів відвернути по лініях згинів на лицьовий бік і приколоти до країв розрізів, прокласти строчки від згинів до міток розрізів (стрілки). На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Від міток розрізів припуски на підгин низу рукавів відвернути вниз, приколоти. Припуски на підгин низу на виворітний бік поки не відвертати.

 

 

15. Рукави/ліктьові шви, підгин низу

Рукави скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 11) і зшити до міток розрізів. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски на підгин низу рукавів відвернути на виворітний бік і приметати. Припуски швів розпрасувати. Припуски на підгин низу пришити вручну незатягнутими стібками. Вище міток розрізів припуски зшити вручну.

 

 

16. Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, припосадивши окат рукава між мітками. Поперечні мітки 13 на верхній частині рукава і на пілочці сумістити. Поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом. Поперечну мітку на ліктьовій частині рукава сумістити з боковим швом. Рукав вшити з боку рукава. Припуски шва зрізати близько до строчки і по окату рукава відвернути на рукав.

 

 

17. Підкладка

Спинку підкладки скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Застрочити по розмітці складку на вільне облягання, між швами складку заметати. Глибину складки запрасувати в один бік. Наметувальні нитки видалити. На пілочках підкладки зшити нагрудні виточки, глибини виточок запрасувати вниз. На підкладці виконати шви, сумістивши однакові контрольні мітки. Вшити рукави підкладки. Припуски на підгин низу підкладки та рукавів підкладки запрасувати на виворітний бік.

 

 

18. Підкладку пришити до підбортів і обшивки горловини

Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до підкладки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Підкладку пришити, почавши/закінчивши строчку біля поперечної мітки 17 (стрілка). Припуски шва зрізати близько до строчки. На ділянках округлень (горловина спинки) припуски надсікти в декількох місцях. Припуски шва запрасувати на підкладку.

 

 

19. До жакета приметати підкладку

Підборти і обшивку горловини з підкладкою приколоти до жакета лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви вшивання деталей коміра-стойки. Зметати нижні зрізи, зрізи бортів і коміра.

 

 

20. Обшивки нижніх зрізів

Обшивки нижніх зрізів пілочок приколоти до нижніх зрізів і країв бокових розрізів пілочок. Аналогічно приколоти до спинки обшивку нижнього зрізу спинки. Прокласти строчки уздовж нижніх зрізів спинки і пілочок, зрізів бортів і коміра, почавши/закінчивши строчки біля міток розрізів. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти, на кутах зрізати навскіс.

 

 

21. Пришити підкладку

Підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік, комір-стойку вивернути, підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку. Краї виметати і припрасувати. Нижній зріз підкладки відтягнути злегка вгору і пришити вручну до обшивок нижніх зрізів. Зайву тканину підкладки відвернути складкою вниз і злегка припрасувати. Решту зрізів підкладки пришити до підбортів і країв бокових розрізів. Підборти пришити до обшивок нижніх зрізів пілочок. Рукави підкладки пришити до обшивок нижніх зрізів рукавів.

 

 

22. Гачки і перемички

Перемички пришити до лівого подборта: верхню перемичку - під швом вшивання коміра-стойки, нижню - на відстані 8 см від нижнього краю, решту перемичок - між верхньою та нижньою перемичками з однаковими інтервалами. Перемички мають ледь виступати за край борта. Гачки пришити до правого подборта відповідно до перемичок. Краї бортів застебнутого жакета мають суміщатися.

 

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: МАРІОН ПАУЛЬ. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

0
Поділитись:

Хіт продажу