0

Хитросплетіння: елегантна сукня до відпустки

Відпустка на морі - це сонце, пляж, засмага і купання. Але увечері вам неодмінно захочеться оглянути навколишні місця і відвідати кафе або розважальний заклад. Ось тут і стане в пригоді довга струмениста трикотажна сукня, що нагадує вбрання грецьких богинь з Олімпу.

 

Елегантна, довга, з переплетеними зав'язками на грудях - вона лише підкреслить вашу природну красу і стрункість. І не варто боятися: з ілюстрованим курсом Burda ви успішно подолаєте усі хитромудрі етапи пошиття цієї витонченої моделі. 

 

Сукня 115 Burda 2/2013

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: еластичне трикотажне полотно з поперечним візерунком і двобічною каймою 2,95-3,00-3,05-3,10-3,15 м шириною 150 см, розкрій за поперечним напрямом петель; флізелін формбанд; клапоть підкладкової тканини розміром бл. 10 х 15 см; подвійна голка швацької машини.

 

Рекомендовані тканини: тільки еластичні трикотажні полотна.

 


Порада: трикотажні полотна з поздовжнім візерунком кроїти за поздовжнім напрямом петель. Купуючи трикотажне полотно, візьміть із собою повний комплект паперової викрійки.


 

 

План розкладки: трикотажне полотно розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Деталі, виділені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на трикотажне полотно боком з написами вниз.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні - 4 см, по зрізу горловини спинки і по зрізах пройм - 1 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Розкрій: плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на трикотажному полотні. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно пругу трикотажного полотна, а прямі зрізи зав’язок лежали на каймі трикотажного полотна на однакову ширину.

1 Верхня частина переду зі згином 1х

2 Нижня частина переду 2х

3 Спинка зі згином 1х

4 Зав'язка 2х

а) 2 обшивки горловини спинки довжиною по 25 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) 2 обшивки пройм довжиною по 50 см і шириною по 4 см, включаючи припуски.

 

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На деталях крою лінії згинів і лінії суміщення перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. На верхній частині переду уздовж лінії згину прокласти зметувальні стібки (= лінія середини переду). Контрольні мітки поставити кравецькою крейдою з виворітного боку деталей крою.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Деталі крою з трикотажних полотен зшиваються спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком.  На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Горловина спинки

Кожну обшивку горловини спинки скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасувати. Обшивки накласти одну на іншу і приколоти до зрізу горловин паперової викрійки спинки. Відкриті зрізи обшивок виступають за зріз горловини на ширину 1 см, а верхні кінці обшивок за плечовий зріз на ширину 1,5 см (ширина припусків). Нижні кінці обшивок зрізати на відстані 7 мм від лінії середини спинки (1).

 

 

На нижніх кінцях обшивок на відстані 1 см від згину розмітити кравецькою крейдою лінію шва пришивання обшивки горловини спинки (уздовж згину). Нижні кінці обшивок зшити на відстані 7 мм - почавши строчку від згину і закінчивши біля розміченої лінії шва пришивання обшивки горловини спинки (2).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Обшивку горловини спинки приколоти до зрізу горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краями припуску по зрізу горловини спинки. Обшивку пришити з припусками шириною 1 см (3).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, в куті виріза горловини - надсікти. Обшивку відвернути на виворітний бік. Горловини спинки припрасувати і вистрочити на відстані 7 мм).

 

Призборити плечові зрізи

По обидва боки від розмічених ліній плечових зрізів на спинці прокласти машинні строчки великими стібками, почавши/закінчивши кожну строчку точно біля лінії пройми. Нижні нитки строчок призборювання міцно тримати, плечові зрізи спинки стягнути на нитках строчок: для розмірів 36, 38 - до довжини 7 см, для розмірів 40, 42 - до довжини 7,5 см, для розміру 44 - до довжини 8 см. Нитки строчок призборювання стягнути. Зборку рівномірно розподілити. З клаптя підкладкової тканини викроїти 2 смуги шириною по 2 см і приметати з виворітного боку вздовж плечових зрізів.

 

Верхня частина переду

Верхню частину переду скласти по розміченій лінії середини переду (згин) лицьовим боком всередину. Лінії згинів суцільнокроєних обшивок горловини переду скласти, сколоти від поперечної мітки до низу і зшити = середній шов по переду (4).

 

 

Припуски шва розкласти, обшивки горловини переду відвернути по лініях згинів на виворітний бік. Припрасувати. Внутрішні зрізи обшивок приметати. Верхню частину переду скласти лицьовим боком всередину, сумістивши середній шов з лінією середини переду (згин). Сколоти поперечні зрізи, зшити, проклавши строчки в обидва боки від середнього шва верхньої частини переду на довжину по 1 см (поперечні мітки) (5 і 5а).

Поперечні зрізи, що залишилися відкритими, будуть служити у якості прорізів.

 

 

Верхню частину переду розкласти, по лінії середини переду тканину зібрати дрібними складками, зборку зафіксувати шпильками або зметувальними стібками на відстані по бл. 5 см з кожного боку від лінії середини переду (6), не закріплюючи поперечні зрізи, що лежать знизу.

 

 

Нижня частина переду

Нижні частини переду скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від нижньої поперечної мітки до низу. Зшити. Розріз і інші зрізи залишити відкритими. Припуски шва розпрасувати. Короткі зрізи між поперечними мітками 1 і 3 призборити до довжини по 7 см. Нитки строчок зборки зв'язати. Зборку рівномірно розподілити.

 

Переплетення і поперечний шов

Верхню і нижню частини переду розкласти на столі лицьовим боком вгору. Призборені зрізи нижньої частини переду підкласти під верхню частину переду і протягнути з виворітного боку через прорізи поперечного шва (див. малюнок 5 і 5а) на лицьовий бік верхньої частини переду (7).

(малюнок зі схемою 7)

 

 

Нижній зріз верхньої частини переду відвернути вгору і приколоти. Протягнуті кінці нижньої частини переду відвернути вниз - правий кінець на праву частину переду, лівий кінець на ліву частину переду і приколоти від контрольної мітки 1 до контрольної мітки 2 по розмічених лініях суміщення лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (8).

 

 

Спочатку виконати одну половинку поперечного шва. Для цього з однієї половинки верхньої частини переду видалити шпильки, цю половинку відвернути до іншої половинки верхньої частини переду. Призборений кінець нижньої частини переду відвернути зверху шва пришивання вгору і приметати до бокового зрізу від контрольної мітки 1 до контрольної мітки 3 (виворітним боком до лицьового боку). Потім верхній зріз призбореного кінця приколоти до поперечного зрізу нижньої частини переду до поперечної мітки (контрольна мітка 4), приметати (9).

 

 

Верхню частину переду знову розкласти. Потім половинку верхньої частини переду накласти на нижню частину переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти поперечні зрізи від контрольної мітки 3 до поперечної мітки (контрольна мітка 4). Зшити (10).

 

 

Половинку верхньої частини переду відвернути вгору. Потім аналогічно виконати іншу половинку поперечного шва.

 

Плечові шви

На верхній частині переду видалити намітку з обшивок горловини переду. Обшивки ще раз відвернути вперед. Плечові зрізи переду призборити між розміченими лініями пройм і згинами обшивок: для розмірів 36, 38 - до довжини 7 см, для розмірів 40, 42 - до довжини 7,5 см, для розміру 44 - до довжини 8 см. Плечові зрізи спинки накласти на плечові зрізи переду лицьовим боком до лицьового боку, приколоти. Обшивки горловини переду відвернути на спинку і приколоти до плечових зрізів. Виконати плечові шви. Спинку витягнути вниз з переду, при цьому обшивки відвертаються на виворітний бік. Припуски плечових зрізів запрасувати на перед.

 

Пройми

Кожну обшивку пройми скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасувати. Обшивку приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, відкриті зрізи обшивки сумістити з краєм припуску по зрізу пройми. Обшивку пришити з припусками шириною 1 см (див. також малюнок 3). Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку відвернути на виворітний бік, пройму припрасувати і вистрочити на відстані 7 мм.

 

Зав'язки

Кожну зав'язку скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Зшити довгі і косі короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскоси. Зав'язку вивернути. Припрасувати. Відкриті зрізи зав'язки призборити до довжини 7 см. Призборений зріз зав'язки накласти на боковий зріз переду зверху призбореного кінця нижньої частини переду, приколоти.

 

Бокові шви

Спинку накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. Верхні кінці припусків швів пришити до країв пройм.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні запрасувати на виворітний бік і настрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані 3 см.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 117
69.9грн