0

Крізь дощ і вітер: шиємо стильну накидку з капюшоном

Зручна і стильна накидка з капюшоном знадобиться на прогулянці містом або коли вирушаєте на фестиваль під відкритим небом. Міцні застібки і капюшон надійно захистять вас від будь-якої негоди. 

 

Ілюстрований курс Burda з пошиття симпатичної накидки стане у пригоді і тим, хто хоче оволодіти технікою шиття прорізної кишені з клапаном, пришивання роз'ємної застібки-блискавки і куліски зі шнуром.

 

Накидка 119 A Burda 3/2013

 

Розмір: 34/36 – 42/44

 

Вам знадобиться: парусина шириною 150 см: розмір 34/36 - 3,20 м, розмір 38/40 - 3,25 м, розмір 42/44 - 3,30 м; прокладка флізелін G 785, що припрасовується, 0,20 м шириною 90 см; 1 роз'ємна металева застібка-блискавка довжиною 65 см (для розмірів 34/36 і 38/40 вкоротити); шнур: розмір 34/36 - 4,80 м, розмір 38/40 - 5,00 м, розмір 42/44 - 5,20 м; стрічка велкро ("липучка") 0,25 м шириною 2 см; саржева стрічка 0,10 м шириною 2 см; 2 блочки, що пробиваються, внутрішнім діаметром по 8 мм; 4 півкільця шириною 1,5 см; 2 заклепки; клейовий олівець (Tesa або UHU); «чарівна» кравецька крейда; нитки для обметування петель (для оздоблювальних строчок).

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 

План розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Розкрій: плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна пругу або згину тканини. З деталі 21 мішковину кишені перезняти двічі: 1х до лінії шва пришивання клапана і 1х до лінії шва пришивання обшивки.

 

21 Пілочка 2х

Мішковина кишені (велика) 2х

Мішковина кишені (маленька) 2х

22 Спинка 2х

23 Рукав 2х

24 Передня частина капюшона 4х

25 Бокова частина капюшона 2х

26 Задня частина капюшона зі згином 1х

27 Козирок 2х

28 Клапан 4х

29 Підборт 2х

30 Обшивка нижнього зрізу пілочки 2х

31 Обшивка нижнього зрізу спинки 2

а) 2 обшивки (кишені) довжиною по 22 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) обшивка горловини спинки (розкрій за косою) довжиною 25 см і шириною 4 см,

включаючи припуски;

с) 2 частини обшивки для верхньої куліски (розкрій за косою) довжиною по: розмір 34/36 - 105 см, розмір 38/40 - 110 см, розмір 42/44 - 114 см і шириною по 6 см, включаючи припуски;

d) 2 манжети довжиною по: розмір 34/36 - 36 см, розмір 38/40 - 39 см, розмір 42/44 - 41 см і шириною по 4 см, в готовому вигляді 2 см;

е) 2 хлястики довжиною по 9 см і

f) 2 хлястики довжиною по 7 см,

всі шириною по 3 см, в готовому вигляді 1,5 см.

 

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На деталях крою лінії швів пришивання клапанів і обшивок, лінії згинів і суміщення складок, а також лінії строчок для кулісок і застібок велкро (клапани та капюшон) перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Смуги прокладки шириною по бл. 4 см припрасувати до пілочок поверх розмітки кишень.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Прорізні кишені з клапанами

По одній дубльованій і не дубльованій прокладкою деталі кожного клапана скласти лицьовими боками і зшити, залишивши відкритими зрізи пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскоси (1).

 

 

Клапан вивернути. Краї припрасувати, клапан вистрочити в край (нитки для обметування петель). Від половинки стрічки велкро з мікрогачками відрізати 2 відрізки довжиною по 3 см, кожен відрізок приклеїти під нижню сторону клапана (клейовий олівець), зверху клапана застібку пришити по розмітці (нитки для обметування петель).

 

Кожну обшивку скласти уздовж виворітним боком всередину. Припрасувати. На лицьовому боці кожної пілочки на відстані по 1 см (= ширина обшивки в готовому вигляді) від лінії шва пришивання обшивки розмітити «чарівною» кравецькою крейдою лінію суміщення обшивки. Обшивку приколоти до пілочки, сумістивши згин обшивки з розміченою лінією суміщення обшивки, відкриті зрізи обшивки лежать між розміченими лініями кишені (2).

 

 

З виворітного боку пілочки обшивку пришити. Припуски шва пришивання відвернути на шов і приколоти. Клапан приколоти по лінії шва пришивання клапана, при цьому клапан спрямований до бокового зрізу, а округлений кінець клапана - вгору. Клапан настрочити (3).

 

 

Пілочку розрізати між швами, не доходячи по бл. 1 см до кінців швів, до кінців швів виконати косі надсічки впритул до останніх стібків, щоб утворилися маленькі трикутники. При цьому не пошкодити клапан і обшивку (4).

 

 

Обшивку відвернути на проріз, клапан - вперед. Припуски шва пришивання обшивки запрасувати вперед, припуски шва пришивання клапана - до лінії середини переду. Меншу мішковину кишені приколоти до припуску шва пришиввання обшивки лицьовим боком до лицьового боку, при цьому мішковина спрямована до бокового зрізу (5).

 

 

З виворітного боку припуски шва пришивання обшивки пришити до мішковини впритул до шва пришивання (6).

 

 

Мішковину кишені запрасувати вперед і приколоти. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік. Пілочку вистрочити вздовж шва пришивання обшивки і вздовж кінців кишені близько до шва/в край. На пілочці розмітити «чарівною» кравецькою крейдою лінії шва пришивання застібки велкро. Від половинки стрічки велкро з повстю відрізати 2 відрізки довжиною по 3 см, кожен відрізок приклеїти до пілочки і настрочити по контуру в край (нитки для обметуванням петель), закріплюючи мішковину кишені. Велику мішковину кишені приколоти з виворітного боку до припуску шва пришивання клапана (7), і пришити, як описано для меншої мішковини кишені. Мішковини кишені сколоти і зшити. Мішковину кишені обметати по контуру. Пілочку вистрочити вздовж шва пришивання клапана близько до строчки.

 

 

Саржева стрічка

Саржеву стрічку приколоти по розмітці до лівої пілочки, кінці стрічки підвернути. Стрічку настрочити по контуру в край. Посередині стрічки відповідно до ескізу моделі встановити 2 заклепки на відстані 2 см і 4 см від кінця стрічки, що лежить ближче до бокового зрізу.

 

Середній шов по спинці, розріз

Припуски по косих краях розрізу запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 1 см і заметати, поки не застрочувати. Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від верху до мітки розрізу. Зшити. Припуски шва обметати разом, запрасувати в один бік. Частину спинки вистрочити з лицьового боку близько до шва (нитки для обметування петель).

 

Пришити рукави

Кожен рукав пришити до пілочки (контрольна мітка 1) і до спинки (контрольна мітка 2) лицьовим боком до лицьового боку. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на пілочку/спинку. Пілочку і спинку вистрочити уздовж швів пришивання рукава близько до швів і на відстані по 7 мм.

 

Верхня куліска

На пілочках встановити по розмітці блочки, закріплюючи з виворітного боку маленькі шматки тканини, дубльовані прокладкою. Частини обшивки для верхньої куліски зшити в одну довгу смугу. Припуски шва розпрасувати. Всі зрізи обшивки запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,2 см. Ширина обшивки в готовому вигляді становить 3,5 см. Обшивку накласти на накидку зверху розмічених ліній куліски виворітним боком до виворітного боку. Спочатку приколоти тільки нижній край обшивки. Від шнура відрізати відрізок довжиною: для розміру 34/36 - 3,00 м, для розміру 38/40 - 3,10 м і для розміру 42/44 - 3,20 м. Шнур підкласти під обшивку, кінці шнура витягнути на лицьовий бік накидки через блочки на пілочках (8).

 

 

Приколоти інші краї обшивки. З лицьового боку прокласти строчку вздовж розмічених ліній куліски, не закріплюючи шнур. На кінцях шнура зав'язати по вузлику.

 

Застібка на блискавку

Для розмірів 34/36 і 38/40 вкоротити застібку-блискавку біля верхнього кінця. Для всіх розмірів застібку-блискавку розкрити. Половинки застібки-блискавки приколоти, відповідно, верхнім боком вниз вздовж зрізів бортів накидки (лицьовий бік) так, щоб зубчики застібки-блискавки лежали на пілочках на ширину по 5 мм, а тасьми застібки-блискавки - на припусках по зрізах бортів, при цьому верхні зубчики мають лежати впритул під розміченою лінією горловини. Верхні кінці тасьм застібки-блискавки відвернути вниз навскоси до країв припусків і приколоти. З виворітного боку прокласти строчки по розмічених лініях швів (9), при цьому використовувати однобічну лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Половинки застібки-блискавки залишити поки що лежати на пілочках.

 

 

Капюшон

Бокові частини капюшона пришити до середньої частини капюшона лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 3). Припуски швів запрасувати на задню частину капюшона (10).

(малюнок зі схемою 10)

 

 

Припуски швів, що лежать знизу, зрізати до ширини по 5 мм. Припуски швів, що лежать зверху, підвернути до ширини по 1 см і заметати. З лицьового боку задню частину капюшона вистрочити уздовж швів близько до швів і на відстані по 7 мм, закріплюючи припуски (11).

 

 

По 2 передні частини капюшона скласти лицьовими боками, виконати середні шви. Припуски швів розпрасувати. Зовнішню передню деталь капюшона приколоти до бокових частин капюшона (контрольна мітка 4) і до задньої частини капюшона лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки передньої частини капюшона зі швами капюшона. Пришити. Припуски шва запрасувати на передню частину капюшона (12).

 

 

Деталі козирка скласти лицьовими боками, зшити, залишивши відкритими зрізи пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчки. Козирок вивернути, припрасувати і вистрочити в край і на відстані 7 мм. Козирок приколоти до зовнішньої передньої деталі капюшона між поперечними мітками. На внутрішній передній деталі капюшона припуск по зрізу пришивання запрасувати на виворітний бік. Внутрішню передню деталь капюшона накласти на вже пришиту зовнішню передню деталь капюшона лицьовим боком до лицьового боку, сколоти нижні зрізи від поперечних міток (контрольна мітка 5), короткі передні зрізи і зрізи лицьового вирізу. Зшити, при цьому біля поперечних міток строчку прокласти вниз навскоси до країв припусків (13).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскоси. Внутрішню передню деталь капюшона відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. Запрасований зріз внутрішньої передньої деталі капюшона приколоти над швом пришивання зовнішньої передньої деталі. Передню частину капюшона вистрочити вздовж шва пришивання близько до шва, по інших краях - в край.

 

Капюшон приколоти до зрізу горловини між поперечними мітками (контрольна мітка 5) лицьовим боком до лицьового боку. Капюшон вметати в горловину накидки (14). Оброблені передні краї капюшона відвернути і приколоти.

 

 

Підборти і горловина

Припуски по внутрішніх і верхніх зрізах підбортів обметати, запрасувати на виворітний бік і настрочити в край. Підборти накласти на пілочки зверху тасьм застібки-блискавки і зверху капюшона лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізів бортів і зрізу горловини. Косу обшивку горловини спинки скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Обшивку приколоти до зрізу горловини спинки зверху капюшона так, щоб згин обшивки лежав на капюшоні на ширину 1 см, відкриті зрізи обшивки лежали на припусках, а кінці обшивки - на підбортах на довжину по 1 см (кінці обшивки горловини, відповідно, зрізати). З виворітного боку накидки прокласти строчку уздовж зрізів бортів (точно в строчки пришивання половинок застібки-блискавки) і зрізу горловини, почавши/закінчивши строчку на відстані по бл. 10 см від нижнього зрізу накидки (15). Підборти на виворітний бік поки не відвертати.

 

 

Бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, з кожного боку сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 6) і нижні зрізи рукава до кута (контрольна мітка 7). Зшити (16). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати вперед.

 

 

Підгин низу і куліска

На обшивках нижніх зрізів накидки виконати бокові шви (контрольна мітка 8). Припуски швів розпрасувати. Припуски по верхніх зрізах обшивок запрасувати на виворітний бік. З країв розрізу спинки видалити нитки наметування. Припуски по краях розрізу ще раз розкласти. Обшивки приколоти, відповідно, до нижніх зрізів накидки лицьовим боком до лицьового боку, при цьому з підбортів видалити знизу шпильки і кінці обшивок підкласти під підборти (17).

 

 

Нижні кінці підбортів зрізати на відстані по 1,5 см вище розміченої лінії нижнього краю. Відкриті зрізи підбортів знову приколоти. Прокласти строчки уздовж нижніх зрізів накидки і пришити зрізи підбортів, що залишилися відкритими (18).

 

 

Припуски швів зрізати близько до строчок - також і по зрізу горловини і зрізах підбортів. На кутах припуски зрізати навскоси. Біля країв розрізу спинки кінці обшивок відвернути вниз і припуски швів пришивання обшивок розпрасувати на довжину по бл. 5 см (19).

 

 

Припуски по краях розрізу знову відвернути на виворітний бік. На кінцях обшивок короткі зрізи запрасувати на виворітний бік і підвернути. Краї розрізу вистрочити на відстані по 7 мм (нитки для обметування петель). Шнур накласти на обшивки нижніх зрізів, кінці шнура пришити до припусків по зрізах бортів на відстані по 1 см вище швів пришивання обшивок. Обшивки нижніх зрізів, підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік. Краї виметати і припрасувати. Шнур підкласти під обшивки нижніх зрізів. Верхні краї обшивок приметати. Краї бортів і горловину вистрочити на відстані 7 мм. Нижній край накидки вистрочити, як зазначено на викрійці, на відстані 2,3 см, закріплюючи внутрішні краї обшивок. Шнур не закріплювати. Верхні краї підбортів пришити до припусків задніх швів пришивання рукавів. Шнур біля розрізу спинки закласти петлею і зв'язати.

 

Манжети

Уздовж нижнього зрізу кожного рукава з лицьового боку закласти і заметати складки. На кожній манжеті зшити короткі зрізи. Припуски шва розпрасувати. Манжету скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Згин припрасувати. Манжету знову розкласти. Манжету приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов манжети зі швом рукава. Пришити. Припуски шва запрасувати на манжету. Припуск по іншому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік (20).

 

 

Манжету скласти по припрасованому згину, внутрішню половинку манжети приметати над швом пришивання. З лицьового боку манжету вистрочити уздовж шва пришивання близько до шва.

 

Хлястики

Кожен хлястик скласти уздовж навпіл, зшити на одному кінці короткі зрізи і поздовжні зрізи на відстані 1,5 см від згину. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Хлястик вивернути, припрасувати і вистрочити в край. Оброблений кінець кожного короткого хлястика протягнути у 2 півкільця на ширину 2 см і настрочити. Відкриті кінці короткого і довгого хлястиків приколоти до кожної манжети, відповідно, біля складок так, щоб відкриті кінці хлястиків були спрямовані один до одного, а хлястик з півкільцями - до заднього шва пришивання рукава. Кінці хлястиків пришити. Припуски швів зрізати до ширини по 5 мм. Хлястики відвернути зверху швів пришивання і вистрочити на відстані по 7 мм від швів пришивання.

 

Застібка велкро, передні краї капюшона

Від половинок стрічки велкро відрізати по 3 відрізки довжиною по 5 см. Відрізки стрічки велкро з мікрогачками приклеїти один біля одного під правий передній край капюшону зверху розмічених ліній швів пришивання, відрізки стрічки велкро з повстю - до правого переднього краю капюшона з лицьового боку (клейовий олівець). Половинки застібки велкро пришити, відповідно, за розміткою.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу