0
Акція 1+1=3

«Маленька чорна сукня» на літо: як пошити

Класика ніколи не підведе! Віддайте перевагу легкій крепдешиновій маленькій чорній сукні з романтичними оборками уздовж бретелей і пройм і тоді навіть влітку ви з легкістю дотримаєтесь необхідного дрес-коду на урочистому заході або станете зіркою на танцполі. Приталений крій з розкльошеним низом підкреслить струнку фігуру, а тканина з принтом металік внесе гламурну нотку. 

 

Сукня 108 Burda 5/2015

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: крепдешин з принтом металік 2,00 м шириною 150 см для всіх розмірів; флізелін G785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: легкі двобічні платтяні тканини.

 


Важливо: для цієї моделі обирайте лише легкі двобічні тканини, тому що волани розташовани таким чином, що видно обидва їх боки.


 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини.

 

1 Середня частина переду зі згином 1х

2 Бокова частина переду зі згином 2х

3 Середня частина спинки 2х

4 Бокова частина спинки 2х

5 Бретель 4х

а) 1 обшивка горловини переду (розкрій за косою) довжиною 23-23-24-24-24 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

b) 1 обшивка горловини спинки (розкрій за косою) довжиною 17-17-18-18-18 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

c) 1 обшивка правої пройми (розкрій за косою) довжиною 39-40-42-44-45 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

d) 1 обшивка лівої пройми переду (розкрій за косою) довжиною 18-18-19-20-20 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

е) 1 обшивка лівої пройми спинки (розкрій за косою) довжиною 24-25-26-27-28 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

f) 2 оборки (розкрій за косою) довжиною по 132-136-141-146-150 см і шириною по 9 см, включаючи припуски.

 

 

Розкрій

 

Припуски: спочатку на складену вдвічі тканину накласти деталі 1, 2, 4 і 5. Навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на підгин сукні - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях. Шматок тканини, що залишився, розкласти в один шар виворітним боком вгору. Деталі 3 і 5 накласти на тканину по 1 разу боком з написом вгору і по 1 разу боком з написами вниз. Навколо деталей паперової викрійки накреслити припуски на шви і на підгин низу. Деталі а-f накреслити прямо на виворітному боці тканини за допомогою лінійки і кравецької крейди, припуски вже включені до наведених розмірів. Деталі викроїти.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку тканини. Додатково смуги прокладки шириною по бл. 2 см припрасувати уздовж зрізів горловин, пройм і уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Пошив 

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Середній шов по спинці і рельєфні шви спинки

Середні частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати в один бік. Бокові частини спинки накласти на середню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Зшити, при цьому від лінії нижнього краю сукні строчки прокласти злегка навскоси всередину (1). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати до лінії середини спинки. 

 

 

Рельєфні шви переду

Бокові частини переду накласти на середню частину переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшити, при цьому від лінії нижнього краю сукні строчки прокласти злегка навскоси всередину. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати до лінії середини переду. 

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 3). Зшити. Припуски шва обметати і розпрасувати. 

 

Потайна застібка на блискавку

На припусках по лівих бокових зрізах переду і спинки біля мітки розрізу виконати маленькі надсічки. Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією пройми. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки справа від голки (2).

 

 

Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою (3).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (4), потім застібку-блискавку закрити. 

 

 

Лівий боковий шов

Спинку накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, нижче потайної застібки на блискавку сколоти ліві бокові зрізи, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути навскоси до країв припусків. Виконати лівий боковий шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (5), використовуючи при цьому односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

 

Зрізати припуски по зрізах пройм і горловин

Припуски по зрізах горловин переду і спинки, а також припуски по зрізах пройм зрізати до ширини по 1 см. 

 

Призборити оборки, приметати праву оборку

На відстані по 5 і 8 мм від одного поздовжнього зрізу кожної оборки прокласти машинні строчки великими стібками, почавши/закінчивши строчки на відстані по 1 см від кінців оборки. Закріпи не виконувати, кінці ниток строчок залишити звисати. На одній оборці (права оборка) зшити короткі зрізи лицьовим боком до лицьового боку (з припусками шириною 1 см), не закріплюючи нитки строчок призборювання. Припуски шва запрасувати в один бік. Оборки стягнути на нитках призборювання до довжини 66-68-72-73-75 см (6).

 

 

Кінці ниток строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. Праву оборку приколоти виворітним боком до лицьового боку уздовж зрізів правих пройм спинки і переду, далі вздовж зрізу горловини переду до поперечної мітки (мітка-стрілка), сумістивши шов на оборці з боковим швом. Оборку приметати (7). 

 

 

Приметати ліву оборку

Потайну застібку на блискавку розкрити. Кінці іншої оборки сумістити з краями потайної застібки на блискавку і приметати від країв застібки уздовж зрізів лівих пройм переду і спинки і далі уздовж зрізу горловини переду до поперечної мітки (мітка-стрілка) виворітним боком до лицьового боку, оборку приметати (8). 

 

 

Бретелі

По одній дубльованій і не дубльованій прокладкою деталі кожної бретелі скласти лицьовими боками і сколоти. Поздовжні зрізи зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках заокруглень надсікти у декількох місцях (9).

 

 

Бретель вивернути. Краї припрасувати. На кінцях бретелі припуски зрізати до ширини по 1 см. Кінці кожної бретелі приметати до середніх частин переду і спинки по розмітці зверху оборки лицьовим боком до лицьового боку (10). 

 

 

Пройми

Косі обшивки пройм скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати (11).

 

 

Складені вдвічі обшивки приколоти відповідно до зрізів пройм зверху оборок, сумістивши відкриті зрізи обшивок з краями припусків (12 і 13). Обшивки пройм, оборки і бретелі пришити на відстані по 1 см, при цьому біля кутків вирізу горловини спинки строчки прокласти точно до розміченої лінії шва (мітка-стрілка). Припуски швів зрізати близько до строчок. 

 

 

Обшивки пройм відвернути на виворітний бік, пройми припрасувати, при цьому оборки відвернути вгору. Біля потайної застібки на блискавку кінці обшивок пройми підвернути. Обшивки приметати (14). Пройми відстрочити на відстані по 7 мм, не закріплюючи оборки. Кінці оборки біля потайної застібки на блискавку пришити вручну. 

 

 

Горловина переду

На переді оборки біля поперечних міток скласти лицьовим боком всередину і приметати до зрізу горловини по шви пришивання бретелей, при цьому виворітний бік бретелей лежить зверху (15).

 

 

Косу обшивку горловини переду скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати (11). Складену вдвічі обшивку приколоти до зрізу горловини сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску. Кінці обшивки підвернути. Обшивку пришити на відстані 1 см (16). Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку горловини переду відвернути на виворітний бік. Горловину припрасувати, при цьому оборку відвернути вгору. Обшивку приметати. Горловину переду відстрочити на відстані 7 мм, не закріплюючи оборки і бретелі. 

 

 

Горловина спинки

Горловину спинки обшити косою обшивкою (b) так само, як горловину переду. 

 

Оборки пришити під бретелі

Бретелі відвернути вгору. Оборки відвернути вниз. Відкриті призборені зрізи оборок обметати. Призборені зрізи оборок підкласти під бретелі на ширину по 1 см і приколоти. При цьому оборки спрямовані до лінії середини переду/спинки. Передні краї оборок відстрочити в край і на відстані по 7 мм, закріплюючи оборки (17). Оборки відвернути на бретелі, краї злегка припрасувати. Видимі з лицьового боку строчки призборювання оборок видалити. 

 

 

Припуск на підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Чудова сукня! Дякую за детальний майстер-класс з пошиття!

Будь ласка:) Особисто мені цікаво було детально роздивитися, як пришиті саме волани. А виходить, що все досить просто і, головне, акуратно. За цією викрійкою є ще мереживна сукня 

https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-z-relyefnymy-shvamy

і довжиною міді, з цікавим принтом

https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-z-relyefnymy-shv...

  Олено, мене також зацікавили саме волани. Завдяки таким майстер-класам процес шиття прискорюється у рази!

  Гарні суконьки! Кожна зі своїм шармом.

Зачекайте будь-ласка