0
Акція 1+1=3

Морські вузли: як пошити оригінальну спідницю для відпустки

Напівпрозора спідниця з оригінальним переплетенням спереду сповіщає про початок безтурботних днів відпочинку, в ній ви почуватиметеся, як на Карибах! Її хитромудрий вузол спереду відкриває засмаглу шкіру і кидає виклик кравчиням – а ви можете розгадати, як він скроєний? В нашому ілюстрованому курсі усі відгадки і інструкція з пошиття.

 

Спідниця 110 Burda 5/2013

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно шириною 130 см: 2,60 м для всіх розмірів; еластична стрічка 0,35-0,40-0,40-0,45-0,45 м шириною 3,5 см; флізелін G 785 0,20 м шириною 90 см.

 

Рекомендовані тканини: тільки дуже еластичні трикотажні або в'язані полотна.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на трикотажному полотні. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна прузі або згину трикотажного полотна.

 

Розкрій:

21 Праве переднє полотнище зі згином 1х

22 Ліве переднє полотнище зі згином 1х

23 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

24 Передня обшивка верхнього зрізу 1х

 


Порада: можна значно спростити процес розкрою, якщо для переведення деталей викрійки 21, 22 і 23 шовковий папір скласти удвічі і накласти почергово на деталі паперової викрійки, сумістивши згин паперу з лінією згину деталі (нижній край). 


 

 


Важливо: ця спідниця кроїться і шиється з дуже тонкого, напівпрозорого трикотажного полотна в два шари. При більш щільному, непрозорому трикотажному полотні деталі спідниці викроїти в один шар (без згинів по нижніх зрізах). Уздовж нижніх зрізів деталей спідниці, позначених на листі викрійок пунктирними лініями, накреслити припуски на підгин низу шириною по 4 см. Припуски на підгин низу передніх полотнищ спідниці підвернути і застрочити. В кінці припуск на підгин низу заднього полотнища спідниці відвернути на виворітний бік і настрочити подвійною голкою. Відповідно зменшиться витрата тканини, якщо шити спідницю в один шар.


 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски. Припуск по верхньому зрізу заднього полотнища спідниці не передбачений, на інші шви і по зрізах - 1 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати до виворітного боку обшивки верхнього зрізу.

 

Лінії швів і розмітка: деталь паперової викрійки 24 приколоти ще раз до дубльованої прокладкою обшивки верхнього зрізу. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, на зовнішніх половинках полотнищ спідниці - половинки деталей викрійки, позначені на плані розкладки суцільними лініями, - перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок і згинів, лінію строчки для куліски, а також поперечні мітки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Також на деталі крою перевести всі контрольні мітки, найкраще це зробити за допомогою маленьких етикеток на клейовій основі.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Деталі крою з трикотажних полотен зшиваються спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком для зберігання еластичності швів. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Подвійні полотнища спідниці

Заднє полотнище спідниці скласти по лінії згину (нижній край) виворітним боком всередину. Бокові і верхні зрізи зметати. Уздовж згину прокласти строчку. Праве і ліве передні полотнища спідниці скласти, відповідно, по лініях згинів (нижні краї) лицьовим боком всередину. На правому передньому полотнищі спідниці зшити середні зрізи від низу до кутка (контрольна мітка 1), а також боковий верхній зріз від поперечної мітки до кутка, контрольна мітка 5 (1а).

На лівому передньому полотнищі спідниці зшити середні зрізи від низу до поперечної мітки. Припуски шва надсікти, відповідно, біля поперечної мітки впритул до останнього стібка шва. Припуски швів зрізати близько до строчок, на нижніх кутках - навскоси (1). 

 

 

Передні полотнища спідниці вивернути. Краї припрасувати. Зметати відкриті зрізи. На правому передньому полотнищі спідниці лінії складок, а також на обох передніх полотнищах спідниці поперечні мітки перевести за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda на внутрішні половинки полотнищ спідниці (лицьовий бік). На правому передньому полотнищі спідниці прокласти строчки призборювання на відстані, відповідно, по 7 мм від зрізів великими стібками: від контрольної мітки 3 до контрольної мітки 5, від контрольної мітки 2 до середнього краю правого полотнища (контрольна мітка 1) і уздовж зрізу вище лінії згину. На відстані по 5 мм від цих строчок прокласти ще по одній строчці. Зрізи полотнища на нитках призборювання поки не стягувати (2). 

 

 

Складки

Праве переднє полотнище спідниці скласти, сумістивши лінії складок (зовнішньою половинкою полотнища спідниці всередину). Складки застрочити, відповідно, від поперечних міток до міток-стрілок (3). На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Складки закласти в напрямі міток-стрілок. 

 

 

Переплетення

На правому передньому полотнищі спідниці зріз між складками відвернути вниз і приколоти. (4). Зріз між контрольними мітками 3 і 5 призборити на нижніх нитках строчок до довжини 7 см, між контрольної міткою 2 і середнім краєм (контрольна мітка 1) - до довжини 12 см. Нитки зв'язати. Складки рівномірно розподілити. 

 

 

Ліве переднє полотнище спідниці накласти внутрішнім боком на зовнішній бік правого переднього полотнища спідниці, сумістивши поперечні мітки 2 і поперечну мітку 1 із середнім краєм правого переднього полотнища спідниці. Зрізи передніх полотнищ спідниці між поперечними мітками 1 і 2 зметати (5). 

 

 

Верхній кінець лівого переднього полотнища спідниці відвернути на лицьовий бік (6). Зрізи сколоти, сумістивши контрольні мітки 4, а також поперечні мітки 2 і 3. Зрізи зшити від поперечної мітки 3 до бокового зрізу (контрольна мітка 4) з припусками шириною 1 см. Ділянка між згином і поперечної міткою 3 залишається відкритою (стрілка). Через цю «петлю» пізніше буде протягуватися кінець правого переднього полотнища спідниці, що залишився відкритим (див. також малюнок 8). 

 

 

Верхній кінець правого переднього полотнища спідниці відвернути вниз (7), призборений зріз приколоти, сумістивши оброблений край з контрольною міткою 5, а також поперечні мітки 3. Праве переднє полотнище спідниці пришити з припуском шириною1 см, почавши строчку точно біля розміченої лінії шва біля контрольної мітки 3 («петля» залишається відкритою). 

 

 

З відвернутого вниз і приколотого короткого зрізу правого переднього полотнища спідниці (зріз біля лінії згину) видалити шпильки. Зріз призборити до довжини 2 см. Верхні зрізи передніх полотнищ спідниці знову відвернути вгору, при цьому ліве переднє полотнище спідниці призборити в руці. Вільний кінець правого переднього полотнища спідниці обвести навколо призбореного лівого полотнища спідниці і протягнути через «петлю» (відкрита ділянка шва - див. також малюнок 6) на внутрішній бік спідниці (8). 

 

 

З внутрішнього боку спідниці відкриту ділянку поперечного шва застрочити, закріплюючи протягнутий кінець правого переднього полотнища спідниці. Припуски поперечного шва обметати разом і відвернути вгору. Оброблені краї передніх полотнищ спідниці сколоти, сумістивши верхні зрізи (9).

 

 

Верхній край спідниці

Обшивку верхнього зрізу спідниці приколоти до верхнього зрізу переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку. Пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки. В кутку припуск обшивки надсікти впритул до стібків строчки (10). Обшивку відвернути вгору на припуски шва пришивання і настрочити на припуски близько до шва. Обшивку відвернути на виворітний бік, верхній край переднього полотнища спідниці припрасувати.

 

 

Бокові шви

Переднє полотнище спідниці скласти із заднім полотнищем спідниці зовнішніми боками. Сколоти бокові зрізи, сумістивши верхній край переднього полотнища спідниці з лінією згину заднього полотнища спідниці і нижні краї полотнищ спідниці. Виконати бокові шви з припусками шириною по 1 см. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на заднє полотнище спідниці. Нижні кінці припусків бокових швів пришити.

 

Куліска

Верхній зріз заднього полотнища спідниці відвернути по лінії згину на виворітний бік і настрочити для куліски на ширину 4 см. Еластичну стрічку вдіти в куліску, кінці стрічки приколоти по бокових швах англійськими шпильками. Спідницю приміряти і відрегулювати довжину еластичної стрічки. Кінці еластичної стрічки пришити, проклавши з лицьового боку строчки точно в бокові шви. Кінці стрічки зрізати на відстані по 5 мм від швів.

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

  Шила таку спідницю кілька років тому. Пам'ятаю, багато часу витратила, поки зробила той самий вузел. Завдяки ілюстраціям та зрозумілому опису процес шиття спрощується у рази. Дякую за майстер-клас!

Вузол цікавенький, думаю, детальне роз'яснення його конструкції згодиться також і тим майстриням, які захочуть використати такий елемент у проектах за власним дизайном.

Зачекайте будь-ласка