0

Шиємо "хижу" спідницю на новорічну вечірку

Ця базова модель розкльошеного силуету стане у пригоді на всі випадки життя! А тканина «під леопарда» додасть спідниці екстравагантності, адже як відомо, леопард повертається.

 

 

Спідниця 122 A Burda 8/2014

 

Розмір 34-44

 

Вам знадобиться:

бавовняний габардин, що розтягується в поперечному напрямі, шириною 140 см: розм. 34 - 0,95 м, розм. 36 - 1,00 м, розм. 38 - 1,10 м, розм. 40, 42, 44 - 1,20 м;

прокладка для пояса з перфорованими лініями швів/згину (ширина пояса в готовому вигляді 3 см): розм. 34 - 0,75 м, розм. 36 - 0,80 м, розм. 38, 40 - 0,85 мм, розм. 42 - 0,90 м, розм. 44 - 0,95 м;

1 застібка-блискавка довжиною 16 см; 1 ґудзик, 1 плаский внутрішній ґудзик; нитки для шиття.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко д ля переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини:

спідничні тканини, що тримають форму, з еластаном або без нього.

 

Викрійка спідниці рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. З деталі 1 мішковину кишені перезніміть як окрему деталь двічі, це істотно полегшить процес розкрою. На деталі 1 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку накреслена для розміру 34. Для інших розмірів цю лінію накресліть на такій же відстані від лінії середини переду.

 


Порада: розмір спідниці визначається за обхватом стегон (розм. 34 - 86 см, розм. 36 - 90 см, розм. 38 - 94 см, розм. 40 - 98 см, розм. 42 - 102 см, розм. 4 - 106 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Переднє полотнище спідниці 2х

1 Мішковина кишені 4х

2 Заднє полотнище спідниці 2х

Для відкоска (а) і пояса (b) паперові викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на тканині, розміри наведені в сантиметрах, включно з припусками - див. крок 2.

 

 

1. Розкрій: полотнища спідниці і мішковини кишень

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накладіть на складену вдвічі тканину і приколіть - на одному кінці відрізу тканини залиште 10 см для пояса (b) (на малюнку наведений план розкладки для розмірів 34-38). Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

2. Розкрій: відкосок і пояс

Тканину, що залишилася, розкладіть виворітним боком вгору. На тканині накресліть пояс довжиною: для розміру 34 - 73 см, для розміру 36 -77 см, для розміру 38 - 81 см, для розміру 40 -85 см, для розміру 42 - 89 см, для розміру 44 -93 см і шириною 8 см. Деталі викроїть. Прокладку для пояса припрасуйте з виворітного боку пояса (терморегулятор праски в позиції «шовк»). Водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці бл. 8 секунд.

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі накреслені лінії, за виключенням ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастогоколіщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду і лінію оздоблювальної строчки вздовж застібки на блискавку переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Біля поперечних міток входів в кишені на припусках по бокових зрізах полотнищ спідниці виконайте надсічки довжиною по 5 мм.

 

4. Заднє полотнище спідниці

Задні полотнища спідниці складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.Заднє полотнище спідниці складіть почергово вздовж лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину, сколіть лінії виточки. Виточки зшийте від верхнього зрізу до вершини виточки. На початку шва виконайте закріп. Біля вершини виточки закріп не виконуйте, а туго зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки запрасуйте до лінії середини спинки.

 

5. Краї розрізу і середній шов по переду

Передні полотнища спідниці складіть лицьовими боками. Виконайте середній шов по переду від мітки розрізу до низу. Припуски шва розпрасуйте. Суцільнокроєні обшивки країв розрізу запрасуйте на виворітний бік: справа - по лінії середини переду, зліва - не доходячи 7 мм до лінії середини переду для відкоска. Обшивку лівого краю розрізу зріжте на відстані 1,5 см від припрасованого згину. Припуски середнього шва і обшивки обметайте.

 

6. Пришити застібку-блискавку

Лівий край розрізу приколіть до застібки-блискавки так, щоб зубчики застібки-блискавки було видно, при цьому верхні зубчики лежать на 3 мм нижче розміченої лінії шва пришивання пояса (одностороння лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів). Застібку-блискавку пришити під лівий край розрізу в край. Застібку-блискавку закрийте. Розріз сколіть, сумістивши лінії середини переду. Іншу тасьму застібки-блискавки приколіть з виворітного боку до обшивки.

 

7. Пришити відкосок

Обшивку правого краю розрізу приметайте. Правий край розрізу відстрочіть уздовж розміченої лінії оздоблювальної строчки, не доходячи бл. 3 см до кінця розрізу. Відкосок (а) складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Нижні зрізи відкоска зшийте на відстані 1 см. Відкосок виверніть. Припрасуйте. Поздовжні зрізи обметайте разом і приколіть зверху застібки-блискавки до лівого краю розрізу. Припуск по лівому краю розрізу пришийте до відкоску впритул до шва пришивання застібки-блискавки.

 

8. Закінчити оздоблювальну строчку

Застібку-блискавку закрийте і продовжіть оздоблювальну строчку до кінця застібки, закріплюючи відкосок.

 

9. Складки

Переднє полотнище спідниці складіть по лінії середини кожної складки лицьовим боком всередину. Лінії складки сколіть від верху до мітки-стрілки. Зшийте. На початку і в кінці строчки виконайте закріпи. Складки закладіть в напрямі міток-стрілок. Припрасуйте.Складки заметайте уздовж верхнього зрізу переднього полотнища спідниці.

 

10. Пришити мішковини кишень

Припуски по бокових зрізах полотнищ спідниці і припуски по зрізах пришивання мішковин кишень обметайте. Мішковини кишень приколіть до бокових зрізів полотнищ спідниці, сумістивши поперечні мітки (надсічки - див. крок 3). Мішковини кишені пришийте до припуску на відстані по 1 мм від розмічених ліній швів. Мішковини кишень відверніть зверху швів пришивання. Припрасуйте.

 

11. Бокові шви і кишені у швах

Переднє і заднє полотнища спідниці складіть лицьовими боками. Бокові зрізи сколіть. Зшийте, залишивши відкритими входи в кишені між поперечними мітками. Припуски швів розпрасуйте. На передньому полотнищі спідниці входи в кишені припрасуйте. Мішковини кишень відверніть вперед, сколіть і зшийте. Мішковини кожної кишені обметайте разом і приметайте до верхнього зрізу спідниці.

 

12. Пришити пояс

Пояс складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасуйте. Пояс знову розкладіть. Припуск по верхньому зрізу спідниці зріжте до ширини 1 см. Пояс приколіть до верхнього зрізу спідниці і відкоску лицьовим боком до лицьового боку, один кінець пояса залиште виступати за правий край застібки на блискавку на 1 см, інший кінець пояса виступає за відкосок на 4 см. Пояс пришийте на відстані 1 см (точно в перфоровану лінію). Припуски шва запрасуйте на пояс. Інший поздовжній зріз пояса обметайте.

 

13. Обробити кінці пояса

Пояс складіть по припрасованому згину лицьовим боком всередину. Біля правого краю застібки на блискавку кінці пояса зшийте на відстані 1 см. Біля лівого краю застібки сколіть припуски на кінці пояса і нижні зрізи припуску на застібку пояса до відкоска, при цьому припуски шва пришивання пояса ще раз відверніть вниз. Зрізи зшийте з припусками шириною 1 см. На кутках припуски зріжте навскоси.

 

14. Закріпити внутрішню половинку пояса

Пояс виверніть. Нижній зріз внутрішньої половинки пояса від правого краю застібки на блискавку і від краю відкоска підверніть на довжину по бл. 4 см і приколіть над швом пришивання пояса, далі зріз розкладіть, не підвертаючи, зверху шва пришивання і приколіть. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов пришивання пояса.

 

15. Петлі і підгин низу

На кінцях пояса на відстані по 1,5 см обметайте петлі (довжина петлі = діаметру ґудзика): на правому кінці - для ґудзика, на лівому кінці - для плаского ґудзика (внутрішня застібка). Ґудзики пришийте відповідно до петель, при цьому плаский ґудзик - з внутрішнього боку пояса. Припуск на підгин низу обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу