Три стильних пуловери: креслення викрійки плюс МК з пошиття

Одна викрійка-креслення відразу для трьох різних пуловерів. Ідеальна модель для тих, хто починає шити. З детальною покроковою інструкцією пошити новий стильний пуловер зовсім не складно.

 

 

Розміри 34/36, 38/40, 42/44

 

Довжина по спинці: A - бл. 48 см; В, C - 76 см (перед на 5 см коротше).

 

15 пуловерів з оригінальними рукавами

 

Пуловери 6 А, В, С Burda. Шити легко та швидко Осінь/зима 2013

 

Вам знадобиться:

Пуловер 6 A: сорочкова джинсова тканина шириною 150 см і довжиною: розм. 34/36 - 0,95 м, розм. 38/40, 42/44 - 1,00 м; круглов’язане полотно в резинку шириною 35/70 см і довжиною 0,60 м для всіх розмірів; клапоть флізеліну G 785 розміром бл. 10 х 15 см; 3 пробивних кнопки; нитки для шиття.

 

Пуловер 6 B: тканина в діагональний рубчик шириною 117 см і довжиною: розм. 34/36 - 1,70 м, розм. 38/40 - 1,75 м; розм. 42/44 - 1,80 м; круглов’язане полотно в резинку шириною 35/70 см і довжиною 0,35 м для всіх розмірів; клапоть флізеліну G 785 розміром бл. 10 х 15 см; 3 ґудзики; нитки для шиття.

 

Пуловер 6 C: шерстяний велюр шириною 150 см і довжиною: розм. 34/36, 38/40 - 1,60 м; розм. 42/44 - 1,65 м; круглов’язане полотно в резинку шириною 35/70 см і довжиною 0,35 м для всіх розмірів; клапоть флізеліну G 785 розміром бл. 10 х 15 см; 3 ґудзики; нитки для шиття.

 

 

 

Рекомендовані тканини: бавовняні, шерстяні або змішані тканини.

 

Легкий як пір'ячко: як створити унікальний пуловер

 

Викрійка

Деталі переду і спинки можна виготовити самостійно за кресленням.

 

 

Для планки застібки (b), припуску під планку застібки (a), планки горловини (c), манжети (d), а також деталі пояса (e) і смуги для обшивки низу (f) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Їх слід накреслити безпосередньо на тканині за даними, наведеними в розділі «Розкрій».

 

Пуловер з відкритими плечима

 

Розкрій

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей паперової викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна пругу або згину тканини.

 

Пуловери A, В, С:

З тканини:

1 Перед, суцільнокроєний із рукавом, зі згином 1x

2 Спинка, суцільнокроєна із рукавом, зі згином 1x

a) припуск під планку застібки довжиною 16 см і шириною 9 см, включаючи припуски;

b) планка застібки довжиною 16 см і шириною 5,5 см, включаючи припуски.

 

Тільки для В і С:

f) 2 смуги для обшивки низу загальною довжиною, що дорівнює довжині нижнього зрізу переду і спинки (виміряти деталі), і шириною по 12 см, включаючи припуски.

А, В, С

 

Як перетворити пуловер на стильний жакет

 

З круглов'язаного полотна в резинку:

c) планка горловини довжиною: розм. 34/36 - 42 см, розм. 38/40 - 44 см, розм. 42/44 - 46 см і шириною 8 см, включаючи припуски.

d) 2 манжети довжиною по: розм. 34/36 - 25 см, розм. 38/40 - 26 см, розм. 42/44 - 27 см і шириною по 20 см, включаючи припуски.

 

Тільки для А:

e) 2 деталі пояса довжиною по: розм. 34/36 - 56 см, розм. 38/40 - 60 см, розм. 42/44 - 64 см і шириною по 12 см, включаючи припуски.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки 1 і 2 розмітити на матеріалі з допомогою лінійки і кравецької крейди припуски. Для деталей a, b, c, d, e і f дані наведені з урахуванням припусків. Деталі викроїти по накреслених лініях.

 

Прокладка: прокладку припрасувати з виворітного боку до припуску під планку застібки і до планки застібки.

 

Пошиття

При зметуванні і зшиванні складати деталі крою лицьовими боками. На початку і в кінці кожного шва виконувати по закріпці.

 

Пуловер А

 

1. Правий плечовий шов і верхній шов рукава

Перед скласти зі спинкою лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи і верхні зрізи рукавів (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 1). Припуски швів обметати разом і запрасувати на спинку.

 

 

2. Планка горловини

Планку горловини скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Сколоти відкриті зрізи. Планку, розтягуючи, приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, відкриті зрізи планки лежать уздовж зрізу горловини. Планку, розтягуючи, пришити (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 2). Припуски шва обметати разом і запрасувати на перед і спинку.

 

 

3. Застібка на плечі і лівий верхній шов рукава

На планці застібки припуск по одному поздовжньому і коротких зрізах відвернути на виворітний бік на 1 см і припрасувати. Планку застібки незапрасованим поздовжнім зрізом приколоти до лівого плечового зрізу переду лицьовим боком до виворітного боку, при цьому запрасований короткий зріз (= верхній край) закритий планкою горловини. По іншому короткому зрізу (= нижній зріз) припуск розкласти. Планку застібки пришити від верхнього краю до згину біля нижнього зрізу (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 3).

 

Як виконати застібку-поло на трикотажному виробі

 

 

Припуск по плечовому зрізу переду надсікти близько до останнього стібка (рис. 3а).

 

 

Планку застібки відвернути на лицьовий бік переду, при цьому припуск нижнього зрізу біля згину знову відвернути на виворітний бік. Планку застібки приколоти до переду і планки горловини. Планку вистрочити в край, а також шов пришивання планки вистрочити в край (рис. 4).

 

 

Припуск застібки скласти вздовж навпіл лицьовим боеом всередину, зшити по одному короткому зрізу (ширина припусків шва - 1 см). Припуски шва зрізати близько до строчки. Припуск під планку застібки вивернути і припрасувати. Відкриті короткі зрізи по іншому боку обметати разом. Перед скласти зі спинкою лицьовими боками, сколоти і зшити ліві верхні зрізи рукава (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 5).

 

 

Край переду з пришитою планкою застібки відвернути навскоси вниз, приколоти. Припуск під планку застібки приколоти до лівого плечового зрізу спинки від краю планки горловини лицьовим боком до лицьового боку, нижній кінець лежить на припуску переду. Припуск під планку застібки пришити на ширину 1 см (рис. 6).

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати на спинку, припуск під планку застібки відвернути на перед і припрасувати. Спинку і планку горловини вистрочити вздовж шва пришивання припуску під планку застібки близько до шва (рис. 7).

 

 

Припуск під планку застібки приколоти до переду, нижній кінець планки застібки зшити з припуском під планку застібки по вже наявній лінії шва.

 

4. Бокові шви і нижні шви рукавів

Перед скласти зі спинкою лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи і нижні зрізи рукавів (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 8). Припуски швів обметати разом і запрасувати на спинку.

 

 

5. Манжети

Кожну манжету скласти навпіл лицьовим боком всередину і зшити зрізи довжиною по 20 см (ширина припусків шва - 1 см). Манжету скласти навпіл виворітним боком всередину, розтягуючи, приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, шов манжети сумістити з нижнім швом рукава (рис. 9).

 

 

Манжету пришити (ширина припусків шва - 1 см). Припуски швів обметати разом і запрасувати на рукав.

 

6. Пояс

Деталі пояса скласти лицьовими боками, зшити зрізи довжиною по 12 см (ширина припусків шва - 1 см). Припуски швів розкласти. Пояс скласти навпіл виворітним боком всередину і приколоти до нижнього зрізу пуловера лицьовим боком до лицьового боку. Пояс, розтягуючи, пришити до пуловера на ширину 1 см (див. рис. 9). Припуски шва обметати разом і відвернути на пуловер.

 

7. Кнопки

На планці застібки поставити мітки кнопок: одну - на відстані 2 см від верхнього краю планки, іншу - на відстані 3 см від нижнього краю планки. Мітку третьої кнопки поставити рівно посередині. Мітки перенести на припуск під планку застібки. Верхні частини кнопок встановити на планці застібки, нижні частини кнопок - на припуску під планку застібки.

 

Пуловери В, С  

 

8. Планки для обшивки низу

Одну смугу для обшивки низу пуловера (f) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Сколоти відкриті зрізи. Смугу приколоти до нижнього зрізу переду лицьовим боком до лицьового боку і пришити (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 10).

 

Як обробити низ трикотажного виробу без пропусків стібків

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору. Іншу смугу для обшивки низу пуловера (f) скласти вздовж навпіл лицьовим боком всередину. Кінці смуги зшити на ширину 1 см. Смугу вивернути і припрасувати. Відкриті зрізи сколоти. Смугу приколоти до нижнього зрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку, бокові зрізи спинки виступають на 1 см. Смугу пришити (рис. 11).

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору. Потім пуловер шити, як описано в пунктах 1-3, пуловер А, але нижній кінець планки застібки на цьому етапі не зшивати з припуском під планку застібки.

 

9. Бокові шви і нижні шви рукавів

Перед скласти зі спинкою лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи і нижні зрізи рукавів, припуски швів виступають над боковими краями обшивки низу спинки, по нижньому краю виступає обшивка низу спинки. Пришити (ширина припусків шва - 1 см) (рис. 12).

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати на спинку. Припуски шва пришити до шва пришивання обшивки низу спинки декількома стібками. Манжети – див. пуловер А, пункт 5.

 

10. Петлі для ґудзиків

На планці застібки поставити мітки петель: одну - на відстані 1,5 см від верхнього краю планки, іншу - на відстані 5 см від нижнього краю планки, третю рівно посередині. Обметати петлі.

Планку застібки сколоти з припуском під планку застібки, нижній кінець планки застібки зшити з припуском під планку застібки по вже наявній лінії шва (див. пуловер А, рис. 7).

На припуск під застібку перенести мітки петель і пришити ґудзики.

 

Фото: Свенсон Ліннерт; постановка: Чіара Брунет.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Пуловер із вирізом-човником і рукавами 3/4

Один вечір – і все готово! Цей пуловер вийде навіть у новачків. Красивий акцент: плечові краї...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет приталеного силуету з плечовими кокетками

Жакет приталеного силуету з коміром, великими лацканами і округленими плечовими кокетками. ...

44.90 грн.

Пуловер

Шанувальниці спортивного стилю також виглядатимуть елегантно. Трикотажний пуловер з рукавами ¾...

39.90 грн.