0

Як пошити оригінальну блузку з "третім" рукавом

Чарівні складки і елегантна жакардова тканина - справжні модниці не пройдуть повз цієї оригінальної моделі з незвичайними рельєфними швами.

 

І нехай в декоративній стрічці на переді комусь ввижається третій рукав, така блуза обов'язково має бути у вашому гардеробі. Якщо використати для неї однотонний матеріал - отримаєте офісну блузку з родзинкою. І ми покажемо вам, як вона шиється!

 

Блуза 112 Burda 12/2017

 

Розмір: 34 – 44

 


Екстра-порада: розмір блузи визначається за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: жакардова тканина з люрексом 1,40-1,40-1,40-1,45-1,45-1,45 м шириною 140 см; флізелін G 405 шириною 90 см; 1 роз'ємна металева застібка-блискавка довжиною 60-60-60-65-65-65 см.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда і «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття, нитки для шиття.

 

 

Деталі паперової викрійки:

1 Права верхня частина переду 1х

2 Перед 1х

3 Ліва верхня частина переду 1х

4 Баска переду 1х

5 Спинка 2х

6 Баска спинки 2х

7 Рукав 2х

8 Обшивка горловини переду зі згином 1х

9 Обшивка горловини спинки 2х

10 Хомутик зі згином 1х

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Тканину розкласти в один шар лицьовим боком вгору.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

1. Розкрій

Тканину розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Важливо: тільки деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на тканину боком з написами вниз, інші деталі - боком з написами вгору. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу блузи та рукавів - 4 см, по всіх інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти вдвічі клейовим боком всередину. Приколоти деталі 8 і 9.По всіх зрізами деталей розмітити припуски шириною 1,5 см. Викроїти деталі прокладки. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів І розмітка

Дубльовані прокладкою деталі, а також деталі, викроєні двічі, скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Всі лінії, крім ліній напряму поздовжньої нитки і виточок, перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Ліва верхня частина переду/складка

На лівій верхній частині переду зшити виточку від бокового зрізу до вершини. глибину виточки запрасувати вгору. Ліву верхню частину переду скласти по лінії згину виворітним боком всередину, згин припрасувати. Ліву верхню частину переду приколоти до переду, сумістивши згин лівої частини переду з лінією суміщення.

 

 

5. Косий шов

Ліву верхню частину переду відвернути вниз, сколоти зрізи переду і внутрішній зріз лівої верхньої частини переду (контрольна мітка 1), зшити. Припуски шва обметати разом. Ліву верхню частину переду знову відвернути вгору, бокові зрізи зметати на ділянці зі складкою.

 

 

6. Пришити праву верхню частину переду

Праву верхню частину переду приколоти до переду. Зметати і сколоти зрізи (контрольна мітка 2). Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

 

7. Перед/суцільнокроєна стрічка

Суцільнокроєну стрічку переду скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зметати і зшити поздовжні зрізи і далі зрізи на ділянці округлення до низу. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянці округлення надсікти, як показано на рисунку. Припуски шва розпрасувати від кінця шва до ділянки округлення.

 

 

8. Стрічку вивернути, приметати

Стрічку вивернути і скласти так, щоб шов лежав з нижнього боку посередині. Стрічку скласти по лінії згину, відкритий кінець стрічки приметати до нижнього зрізу переду, сумістивши розмічену на стрічці лінію талії з лінією шва. Кінець стрічки, що виступає, зрізати уздовж краю припуску по нижньому зрізу переду.

 

 

9. Хомутик

Хомутик скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи зшити. Хомутик вивернути і скласти так, щоб шов лежав посередині. Хомутик припрасувати, розпрасовуючи припуски шва. Хомутик скласти до половини довжини, відкриті зрізи сколоти.

 

 

10. Баска переду

На басці з лицьового боку закласти і заметати складки у напрямі міток-стрілок. Складку злегка запрасувати. Хомутик приметати до баски переду від розміченої лінії суміщення (лінія середини переду) поверх складки (контрольна мітка 3).

 

 

11. Пришити баску переду

Баску переду приколоти до переду лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши контрольні мітки 4 і 5 і кінці стрічки і хомутика. Зрізи зметати і зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

 

12. Частини спинки

На частинах спинки і баски спинки зшити виточки від нижніх/верхніх зрізів до вершин. Глибини виточок запрасувати до лінії середини спинки. Частини баски спинки приколоти до частин спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6), пришити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати вгору. Припуски по середніх зрізах частин спинки обметати.

 

 

13. Плечові і бокові шви

Частини спинки накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові (контрольна мітка 7) і бокові (контрольна мітка 9) зрізи. Шви пришивання басок сумістити. Виконати шви. Припуски швів обметати і розпрасувати. Обшивки горловини спинки накласти на обшивку горловини переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Нижній зріз обшивки обметати.

 

 

14. Застібка на блискавку

За необхідності застібку-блискавку вкоротити біля верхнього кінця. Застібку-блискавку розняти. Половинки застібки-блискавки приколоти верхнім боком уздовж середніх зрізів частин спинки, при цьому тасьми застібки-блискавки лежать на припусках, а зубчики - на деталях. Половинки застібки-блискавки пришити впритул до зубчиків, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

15. Горловина

Обшивку приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Обшивку пришити, припуски шва зрізати близько до строчки і надсікти.

 

 

16. Обшивку настрочити на припуски

Обшивку відвернути поверх шва пришивання на горловину і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва. Припуски по середніх зрізах частин спинки разом із тасьмами застібки-блискавки і далі припуски на кінцях обшивки горловини спинки відвернути на виворітний бік.

 

 

17. Обшивка горловини/кінці обшивки

Обшивку горловини заметати на виворітний бік і припрасувати. Задні кінці обшивки пришити вручну до тасьм застібки-блискавки. Внутрішній зріз обшивки пришити додатково до припусків плечових швів.

 

 

18. Підгин низу

Припуск на підгин низу блузи обметати, відвернути на виворітний бік і приметати. Нижній край припрасувати. Підгин низу пришити вручну незатягнутими стібками. З лицьового боку стібки не має бути видно. Середні зрізи спинки пришити вручну до тасьм застібки-блискавки.

 

 

19. Рукави

На рукавах зшити виточки, глибини виточок запрасувати вниз. Для припосаджування оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками, як показано на рисунку. Нитки строчок коротко не зрізати. Обидва рукава скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти і зшити зрізи рукавів. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

20. Вшити рукави

Окат кожного рукава злегка стягнути на нижніх нитках строчок припосаджування. Рукав приколоти до зрізу пройми, сумістивши поперечні мітки 11 на рукаві і на переді, а також боковий шов зі швом рукава. Верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Посадку рівномірно розподілити. Рукав вшити з боку рукава. Припуски шва вшивання рукава обметати разом.

 

 

21. Остаточна обробка блузи

Блузу приміряти. Суцільнокроєну стрічку переду приколоти поверх шва пришивання баски і пришити вручну дрібними потайними стежками. Якщо косі складки злегка випирають, складки з лицьового боку заколоти, з виворітного боку глибини складок зафіксувати на переді дрібними ручними стібками. Перевірити довжину рукавів. Виконати підгин низу рукавів, як показано в кроці 18.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 106
35грн