Як пошити пуловер з рукавом "єпископ"

Думаєте при пошитті теплого зимового одягу обов'язково доведеться "жертвувати" часткою елегантності і витонченості на користь простих і затишних фасонів? А от і ні!  Цей легкий пуловер нагадує елегантну блузку. Увесь секрет в зборках по окатах і знизу рукавів.

 

Такий рукав, що розширюється до низу і збирається біля манжет, називається "єпископ" і часто використовується у святковому вбранні. Ми пропонуємо пошити пуловер - з пишними рукавами він набуває жіночності. Високий комір гольф зі зборкою на спинці додатково захистить від холоду. Ілюстрований курс Burda допоможе впоратися з усіма етапами пошиття.

 

Пуловер 114 A Burda 12/2014

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: металізоване триктотажне полотно з еластаном шириною 145 см: розмір.34, 36 - 1,25 м, розм. 38, 40 - 1, 35 м, розм. 42, 44 - 1,40 м; флізелін формбанд; 1 металева застібка-блискавка довжиною 16 см; нитки для шиття, подвійна голка швейної машини.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і мааленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burrda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: тільки дуже еластичні трикотажні полотна.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 114 A.

 

 


Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Середня частина переду зі згином 1х

2 Бокова частина переду 2х

3 Спинка 2х

4 Рукав 2х

5 Комір гольф зі згином 1х

6 Манжета 2х

 

 

1. Розкрій, розміри 34 і 36

Трикотажне полотно складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накладіть на складене вдвічі трикотажне полотно, при цьому деталі 1 і 5 - до згину. Пріколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях. Для розмірів 38-44 деталі паперової викрійки накладіть на складене вдвічі трикотажне полотно згідно з планом розкладки, розмітьте припуски, деталі викроїть.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Лінії швів і низу (контури деталей викрійки) на деталі крою можна не переводити. Тільки біля міток розрізу на частинах спинки (застібка на блискавку), біля поперечних міток рукавів, на проймах переду і на комірі, а також біля міток-зірочок для виконання зборки зрізів на краях припусків виконайте надсічки довжиною по бл. 5 мм.

 

 

3. Флізелін формбанд

Припрасуйте з виворітного боку уздовж зрізів пройм і плечових зрізів бокових частин переду, уздовж зрізу горловини і плечових зрізів середньої частини переду, уздовж зрізів горловин і пройм частин спинки, а також уздовж країв розрізу (застібка на блискавку) так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані 1,5 см (= ширина припуску) від зрізу.

 

 

4. Середній шов по спинці

Частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи від мітки розрізу (див.крок. 2) до низу. Зшийте з припусками шириною1,5 см. Для еластичності швів використовуйте вузьку зигзагоподібну або еластичну строчку. Припуски шва розпрасуйте і обметайте, також обметайте краї розрізу спинки (найкраще на оверлоці). Якщо у вас немає оверлока, на відстані по 3 мм від зрізів прокладіть зигзагоподібні строчки, зрізи, що виступають, зріжте впритул до стібків.

 

 

5. Рельєфні шви переду

Бокові частини переду накладіть на середню частину переду лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

6. Плечові шви

Спинку накладіть на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи. Зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

7. Вшити комір гольф

Комір складіть по лінії згину виворітним боком всередину, припрасуйте. Комір розкладіть і приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки (див. крок 2) з плечовими швами. Комір вшийте в горловину (1,5 см). Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки, припуски запрасуйте на комір. Припуск по іншому поздовжньому зрізу коміра запрасуйте на виворітний бік. Комір складіть по припрасованому згину, запрасований внутрішній зріз коміра приколіть з виворітного боку зверху шва вшивання коміра. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов вшивання коміра.

 

 

8. Зборка на комірі

Для зборки коміра на відстані по 1,5 см (= ширина припусків) від задніх середніх зрізів прокладіть машинні строчки великими стібками. По обидва боки від цих строчок на відстані по 7 мм прокладіть додаткові строчки. Нижні нитки строчок міцно тримайте, задні середні зрізи коміра стягніть на нитках строчок призборювання до довжини по 7 см. Нитки зв'яжіть. Зборку рівномірно розподіліть. Задні середні зрізи коміра обметайте.

 

 

9. Застібка на блискавку

Припуски по задніх середніх зрізах коміра і припуски по краях розрізу спинки відверніть на виворітний бік на ширину по 1,5 см і приметайте. Припрасуйте. Верхні кінці тасьм застібки блискавки підверніть. Краї розрізу спинки приколіть до застібки-блискавки так, щоб зубчики застібки блискавки не було видно. Застібку-блискавку пришийте, проклавши строчку на відстані по 7 мм від країв розрізу (одностороння лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів), біля нижнього кінця розрізу строчку прокладіть впоперек.

 

 

10. Бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте з припусками шириною1,5 см. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

11. Рукави

Для зборки кожного рукава на відстані по 1 см від зрізів прокладіть машинні строчки великими стібками: по окату рукава - між мітками-зірочками, уздовж нижнього зрізу рукава строчку почніть і закінчіть на відстані по 2 см від бокових зрізів. На відстані по 7 мм від цих строчок прокладіть ще строчки. Кінці ниток строчок призборювання залиште поки що звисати. Рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть зрізи рукава. Зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва розпрасуйте і обметайте. Нижній зріз рукава стягніть на нижніх нитках строчок призборювання до довжини бл. 22 см.

 

 

12. Манжети

Кожну манжету складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Поздовжні зрізи манжети зшийте (ширина припусків 1,5 см). Припуски шва розпрасуйте. Манжету складіть впоперек навпіл виворітним боком всередину, зрізи сколіть. Манжету приколіть до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов манжети зі швом рукава. Манжету пришийте, розтягуючи, до нижнього зрізу рукава (з припусками шириною 1,5 см). Припуски шва обметайте і відверніть вгору.

 

 

13. Вметати рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом пуловера, а також поперечні мітки 7 на рукаві і на проймі. Потім з виворітного боку поперечну мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом і сколіть. Нижні нитки строчок призборювання оката рукава міцно тримайте, рукав стягніть на нитках строчок до розміру пройми. Окат рукава сколіть з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметайте.

 

 

14. Вшити рукави

Кожен рукав вшийте з боку рукава, почавши строчку від шва рукава. Щоб легко видалити наметування, строчку прокладіть впритул до нього. Наметування видаліть. Припуски шва вшивання рукава відверніть по окату на рукав.

 

 

15. Підгин низу

Припуск на підгин низу пуловера обметайте, відверніть на виворітний бік і приметайте. З лицьового боку підгин низу настрочіть подвійною голкою на відстані 3 см для збереження його еластичності.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет прямого силуету без підкладки і застібки

Креповий жакет прямого силуету шиється без підкладки і застібки. Пілочки з’єднуються поясом, що...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця вузька зі складками на переді

Незважаючи на відсутність шліци, вузька спідниця довжиною до колін не буде утрудняти рухів: про...

39.90 грн.

Блузка з м’якими складками біля горловини

Звичайно, класична біла блузка завжди буде займати почесне місце серед ділових речей. Але іноді...

39.90 грн.