0
Акція 1+1=3

Як пошити шовкову блузу в стилі Грейс Келлі

Незмінна елегантність у будь-яку пору і в різних ситуаціях - ось головна риса стилю Грейс Келлі. Щоб досягти також успіху у створенні власного неповторного образу, варто запозичити методи славетної актриси. Вибирайте лаконічні фасони і виразні форми в поєднанні з якісними і благородними тканинами - елегантна класика ніколи не підведе.

 

Блуза розкльошеного силуету з рукавами реглан і декоративною зустрічною складкою гідна благородного шовку, з якого вона пошита. Однотонна модель 105 А може замінити навіть пуловер, вона добре комбінується з різними речами і стане складовою базового гардеробу. А шовковий твіл з флоральним малюнком блузи 105 В додасть барв вашому стилю.

 

Блуза 105 A Burda 11/2014          Блуза 105 B Burda 11/2014

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: креп-марокен 1,40 м шириною 135 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,20 м шириною 90 см; 1 маленький ґудзик; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: блузочні тканини.

 

Викрійка блузи рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

 

 


Екстра-порада: розмір блузи визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

4 Обшивка горловини переду зі згином 1х

5 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

Для повітряної петлі (а) спеціальна паперова викрійка не передбачена. Цю деталь накресліть прямо на тканині - див. крок 2. 

 

 

1. Розкрій переду і спинки

Від однієї пруги тканини відміряйте 72 см і розмітьте лінію шпильками (лицьовий бік). Потім тканину складіть вдвічі лицьовим боком всередину, сумістивши пруги тканини біля розміченої лінії. Деталі 1 і 2 накладіть на складену вдвічі тканину до згинів - деталь 1 на ширшу частину тканини. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Розкрій інших деталей

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 3, 4 і 5 накладіть на складену вдвічі тканину - деталі 4 і 5 до згинів, при цьому деталь 5 накладіть боком з написами вниз. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. Повітряну петлю (а) накресліть за косою: довжина - 6 см, ширина - 2 см. Деталі викроїть.

 

 

3. Прокладка

Прокладку складіть, як показано на плані розкладки, клейовим боком всередину. Деталі 4 і 5 накладіть на складену вдвічі прокладку до згинів. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до виворітного боку відповідних деталей крою. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці на бл. 8 секунд. Потім деталі, дубльовані прокладкою, знову складіть навпіл лицьовим боком всередину, приколіть деталі паперової викрійки.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складки переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Для розмітки розрізу спинки на деталях крою 2 і 5 прокладіть великі зметувальні стібки точно в згини від верху до поперечних міток.

 

 

5. Складки

На переді з лицьового боку закладіть зустрічну складку в напрямі міток-стрілок. Складку заметайте уздовж зрізу горловини.

 

 

6. Бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

7. Рукави

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть плечову виточку (контрольна мітка 3). Зшийте виточки, почавши строчку від верхнього зрізу. Біля вершини виточки закріпку не виконуйте, а міцно зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки розпрасуйте, слабину біля вершини виточки зпрасуйте. Рукав знову складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть поздовжні зрізи рукава. Зшийте, при цьому від лінії нижньо гокраю рукава строчку прокладіть навскоси до краю припуску. Припуски шва розпрасуйте і обметайте.

 

 

8. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізів пройм переду і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом блузи, поперечні мітки 5 на переді і рукаві, а також контрольну мітку 4 зі швом плечової виточки. Вшийте рукав. Припуски шва вшивання рукава зріжте до ширини 1 см, обметайте разом і запрасуйте на перед і спинку від верху до початку заокруглення пройми.

 

 

9. Обшивка горловини і повітряна петля

Обшивки горловин переду і спинки складіть лицьовими боками, сколіть плечові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Внутрішній зріз обшивки горловини обметайте. Смугу для повітряної петлі складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 5 мм від згину прокладіть строчку. Кінці ниток строчки не обрізайте занадто коротко, а просмикніть у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Для вивертання голку протягніть вушком вперед через рулик. Сформуйте повітряну петлю.

 

 

10. Горловину обшити обшивкою

Обшивку горловини накладіть на блузку лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви обшивки з плечовими виточкамі блузи, сколіть мітки розрізу і лінії горловин обшивки і блузи. Обшивку пришийте, почавши строчку біля одного плечового шва. Навколо розміченої лінії розрізу спинки прокладіть строчку на відстані 3 мм, при цьому по правому краю розрізу на відстані 5 мм від розміченої лінії горловини залиште відкритими зрізи на довжину 1 см для повітряної петлі. Біля нижнього кінця розрізу прокладіть 2-3 стібка впоперек.

 

 

11. Закінчити розріз спинки і горловину

Припуски по зрізу горловини зріжте близько до строчки. Спинку і обшивку горловини спинки розріжте між строчками. Повітряну петлю вкладіть між блузою і обшивкою горловини, кінці петлі витягніть назовні через відкриту ділянку в шві правого краю розрізу. Відкриту ділянку шва застрочіть. Обшивку горловини відверніть на виворітний бік, горловину припрасуйте. Внутрішній зріз обшивки пришийте до припуску швів і глибин плечових виточок.

 

 

12. Підгин низу блузи і рукавів

Припуски на підгин низу блузки та рукавів обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. До лівого краю розрізу спинки пришйте ґудзик відповідно до повітряної петлі.

 

 

ФОТО: СІЛКЕ ДАЙДЛ; U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись: