0

Абсолютно усі різновиди печворку

Печворк (від англ. patchwork - ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів) – це клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби створюються за принципом мозаїки, коли при зшиванні різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою.

 

Саморобна яскрава ковдра у стилі печворк - один із найпопулярніших зимових фетишів. Цього року клаптикові пледи взяли першість, обігнавши речі з товстої мериносової пряжі. Сьогоднішній снігопад і новий випуск журналу Burda Печворк надихнув нас розібратись із темою клаптикового шиття. 

 

Різновиди печворку у статті:

Основні етапи роботи у техніці печворк

Підбір клаптів тканини. Можна зібрати те, що є у вигляді всіляких залишків і обрізків, розсортувати все це багатство за кольором і фактурою, а потім приступити до наступного етапу - створення схеми. Але можна спочатку задумати візерунок для свого виробу, а вже потім придбати для нього відповідні тканини, з яких і нарізати шаблони для візерунка. Тоді у вас перший і другий етап поміняються місцями.

Різновиди печворке

Створення ескізу або схеми майбутнього малюнка - другий етап клаптикового шиття. Для досвідчених майстринь цей етап не представляє особливої ​​складності. Залежно від обраного малюнка вони використовують різні способи (техніки) зшивання клаптів. Майстриням початківцям найкраще скористатися готовими схемами, які можна знайти в спеціальній літературі або ж в інтернеті.

Паттерн для ковдрочки у стилі печворк

І третій етап - з'єднання окремих шматочків в ціле полотно. До речі, існує такий вид клаптикового рукоділля як в'язаний печворк. В цьому випадку клаптики не зшиваються, а зв'язуються за допомогою контрастної нитки і в'язального гачка. А сам процес з'єднання  складається також з декількох етапів: зшивання (зв'язування) окремих фрагментів (це можуть бути трикутники, квадрати, ромби, куточки та інші геометричні або довільні фігури), з'єднання блоків в полотно, пришивання до полотна підкладки.

Інструменти для Клаптикового Шиття

Це рукоділля крім матеріалів (тканини і ниток) вимагає і певного набору інструментів:

  • ножиці або спеціальний роликовий ніж;
  • швейні голки і шпильки;
  • крейда або олівець для нанесення малюнка на тканину;
  • папір, картон або м'який пластик для шаблонів;
  • швейна машина або в'язальний гачок.

Клаптеве шиття

Види клаптикового шиття

Кожен майстер оздоблює свою роботу в оригінальній манері, але у світовій практиці існють п'ять основних тенденцій.

Традиційний печворк

Англо-американське рукоділля, мета якого - створення цілісного полотна з окремих клаптиків, складених в геометричні візерунки. У цій техніці можна пошити і велике покривало, і маленькі прихватки для кухні. Як правило, пошита ковдра або більш дрібні вироби мають лицьовий (клаптиковий) бік і підкладку.

Крейзі-печворк (божевільний клаптик)

Різновид печворку, в якому витримується технологія виготовлення клаптевих полотен з використанням довільних (неправильних) фігур, кривих смуг і аплікацій. Крім того шви тут маскуються тасьмою або вишивкою, а сам виріб (покривало, подушка, панно, сумка, одяг) рясно декоруються стрічками, намистинами, мереживом та іншої фурнітурою.

Ковдра у техніці печворк

В'язаний печворк

Ще один різновид традиційного печворку, де використовується дещо інша технологія з'єднання клаптів. Тут окремі фрагменти прив'язуються один до одного за допомогою контрастної нитки і в'язального гачка.

Клаптеве шиття

Японський печворк

Технологія клаптикового шиття, що об'єднала східні і західні традиції. У ній активно використовується строчка, а перевага надається шовковим тканинам, з яких можна виготовити і шикарне покривало з клаптиків, і панно, і одяг. В основі візерунків лежать традиційні геометричні форми: квадрати, трикутники, ромби.

Паттерни печворку

Квілтинг

Вважається, що квілтинг - це більш широке поняття, ніж печворк. Однак в дослівному перекладі «квілтинг» - стьобане полотно. Це технологія створення візерунків за допомогою строчок, коли між двома полотнами прокладається м'яка прокладка з синтепону, вати або ватину, а візерунок вишивається машинною строчкою. Створене в техніці квілтинга об'ємне покривало або ковдра має більш елегантний вигляд, ніж просто зібране з клаптів. З таким самим успіхом можна використовувати цю техніку і при виготовленні прихваток для кухні, диванних подушок або одягу для дітей.

Паттерн для ковдри у техніці квілтинг

Техніки зшивання клаптиків

Цей вид декоративного мистецтва впевнено входить у світ моди завдяки креативності молодих модельєрів. Це робота копітка, але нехай це не стримує новачків спробувати. Існує безліч варіантів поєднання одних і тих самих фігур, притому кожен виріб буде особливим та неповторним завдяки різним технікам зшивання клаптиків.

Швидкі квадрати

Дуже зручна техніка для початківців. Цим способом виготовляються збірні квадратні блоки (швидкі квадрати), нарізані із заздалегідь зшитих смуг тканини. У цій техніці виготовити велику ковдру можна за лічені години.

Клаптеве шиття

Акварель

Досить популярна техніка, в якій теж використовуються квадрати. Іноді квадрати зшиваються в блоки, з яких виготовляється полотно. Головна умова вдалого виробу - правильно підібрана колірна гамма.

Смужка до смужки

Клаптикове шиття з використанням різнокольорових смуг тканини. Збираючи малюнок зі смуг, їх розташування і поєднання можна варіювати як завгодно. Таким чином легко пошити пустотливий килимок  у вигляді викладених паркетних дощечок: драбинкою, зигзагом, ромбиками або куточками. В результаті зі смуг отримують візерунки «Паркет», «Рілля», «Ялинка» і «Колодязь».

Ковдра печворк

Спіраль

Ще один спосіб шиття зі смуг. У цій техніці смуги збирають навколо центрального квадрата, укладаючи їх по спіралі. Один з варіантів цієї техніки - зміщення квадрата в кут. А для чіткості візерунка малюнок збирають з парних одноколірних смуг.

Чарівні трикутники

Трикутники - один із найпоширеніших елементів в печворку. Мало того, що цій фігурі приписували магічну силу, трикутники ще й дуже зручні в роботі. З них складають і прості квадрати, і складні зірки. Найчастіше в клаптиковому шитті використовують прямокутні трикутники. Зшиваючи їх по довгій стороні, отримують двокольорові квадрати, а поєднуючи короткими сторонами - візерунки з різнокольорових строкатих смуг. Найбільш популярні візерунки, в яких застосовуються трикутники: «Млин», «Алмаз», «Зірка».

Клаптеве шиття ковдра

Шахматка

Тут також використовуються квадрати, а точніше не квадрати, а квадратики, які укладаються в шаховому порядку. До речі, зібрати шахматку можна з ромбів, просто розгорнувши квадрати кутом. Збирається візерунок з елементів двох контрастних кольорів.

Соти

Відома також під назвою «Бабусин сад». Полотно збирається з шестикутників і візерунком нагадує соти. Іноді з шестикутників збирається квітка, середина якого виділяється ґудзиком, обтягнутим тканиною.

Латки

Вельми своєрідний і пустотливий спосіб клаптикового шиття, в результаті якого виходить об'ємне полотно. У цій техніці необроблені кольорові смуги тканини (латки) настрочуємо на основу. Також ця техніка відома під назвою «йо-йо».

Латки у стилі печворк

Лишайте коментарі. Про що іще ви хочете почитати цієї зими?

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Колись у дитинстві на канікулах, в сільській бібліотеці мені трапилась велика ілюстрована книга - посібник з печворку. Я так була вражена красою виробів і захопилася ними, що спробувала сама пошити клаптикову ковдру. Тепер розумію, що це була найпростіша техніка "швидкий квадрат".

Дякую за статтю, тепер я розумію основні поняття, що стосуються цього виду рукоділля.

Цікава стаття, різноманіття печворку вражає!

Хіт продажу

№ викрійки 126
69.9грн