0

Ідеальне шиття. Як відрегулювати натяг ниток

Вміння правильно налаштувати швацьку машину - вже 50% успіху у кравецькій справі. Щоб досконально вивчити свою техніку, звісно знадобиться час та досвід. Сьогодні ми публікуємо основні поради, які допоможуть знайти спільну мову зі своєю машинкою та створити маленькі шедеври як із шифону, так і зі щільної шерстяної тканини.

 

Перевірка якості строчки

Спочатку приготуйте маленький клаптик тканини, з якої ви плануєте пошити річ, або аналогічну їй для перевірки правильності налаштування строчок.

 

Вставте голку потрібного розміру і заправте в машинку підготовлені для шиття нитки. Перш ніж почати регулювати натяг ниток, перевірте якість строчок, можливо, що додаткове регулювання не знадобиться.

 

Якщо ви вважаєте, що все ж таки необхідно змінити налаштування, спробуйте налаштувати строчку за допомогою регулятора натягу верхньої нитки, можливо, цього буде достатньо. 

 

Правило просте: для тонких полотен нижня нитка повинна тягнутися без особливого напруження, тобто дуже легко, а для зшивання середніх і щільних, товстих матеріалів натяг обох ниток повинен бути трохи дужчим.

 

Розбираємося у видах машинних швів

 

 

 

Регулювання натягу нижньої нитки

У машинах з вертикальним човником (де є шпульний ковпачок) це регулювання здійснюється плавним поворотом маленького гвинтика на самому шпульних ковпачку.

 

Заправте шпульку в ковпачок і потягніть нитку, намагайтесь  запам'ятати, з яким зусиллям виходить нитка. Для полегшення перебігу нитки гвинт слід повертати «маленькими дозами» проти годинникової стрілки на 1/8, 1/4, 1/2, або 3/4 оберту (в деяких випадках 1 оберт) до тих пір, коли нитка не піде практично без натягу .

 

Ще один спосіб перевірки регулювання натягу нижньої нитки для шиття тонких (!) тканин - це вставити шпульку і підвісити ковпачок за нитку. При правильному регулюванні ковпачок повинен плавно опускатися (але не падати!) вниз під власною вагою. Для шиття середніх і товстих тканин, можливо, буде потрібно посилення натягу нижньої нитки - обертаємо гвинт за годинниковою стрілкою, поки нитка не піде з невеликим зусиллям. Пробуємо шити, якщо потрібно - підкручуємо гвинтик ще трошки.

 

Прості речі: базові викрійки для тих, хто починає шити

 

 

У машинках із горизонтальним човниковим пристроєм регулювання також проводиться обертанням маленького гвинтика, розташованого на шпулькотримачі (чорна пластмасова штучка, куди лягає котушка).

 

Часто цей гвинт залитий фарбою, тобто виробник налаштував машинку на свій розсуд і вважається, що подальше регулювання нижньої нитки не потрібне. Більш того, порушення цієї "пломби" може стати причиною відмови в гарантійному обслуговуванні. Тому до закінчення гарантійного терміну цей гвинт чіпати не варто.

 

А в принципі налаштування строчок проводиться таким чином: заправте шпульку з ниткою у шпулькотримач, візьміть у ліву руку нитку і потихеньку плавно тягніть, при цьому правою рукою повертаючи регулювальний гвинт. Для посилення натягу потроху повертайте гвинт за годинниковою стрілкою, для послаблення - проти.

 

Після регулювання строчки спробуйте прошити кілька сантиметрів і подивіться на якість шва, за необхідності продовжуйте регулювання.

 

Будьте обережні! Регулювальний гвинт дуже короткий, при надмірному викручуванні він може випасти і установка його на місце може бути проблематичною.

 

Проста літня сукня: 15 викрійок з ілюстрованим курсом з пошиття для початківців

 

 

 

Натяг верхньої нитки

Коли нижня нитка відрегульована, можна продовжити регулуювати строчку. Прошийте підготовлений клаптик приблизно сантиметрів 10-15 і уважно розгляньте строчку з двох боків. В ідеалі переплетення ниток має бути всередині зшитої тканини, при цьому нитки і тканина не повині бути сильно стягнутими або навпаки - строчка не повинна бути занадто послабленою.

 

 

3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Дуже корисна стаття, дякую! Правильний натяг ниток - запорука гарних строчок та міцності створюваних речей.

Свого часу для мене було відкриттям те, що можна підкручувати гвинтик на човнику і регулювати натяг нижньої нитки. Дуже правильні поради.

Дякую за статтю! Теж не знала про гвинтик на човнику, тепер спробую відрегулювати.

Хіт продажу